Reklama

Aby znaleźć sposób na zagęszczenie włosów, musi zadać sobie pytanie, z jakiego powodu naszym włosom brakuje objętości. Czy od zawsze borykamy się z tym problemem, czy może prześwity pojawiły się dopiero niedawno. W pierwszym przypadku stosowanie odpowiedniej pielęgnacji niekoniecznie pomoże, za to w drugim może okazać się, że niezbędna będzie wizyta u trychologa.

Reklama

Zobacz także: Długie włosy - jak o nie dbać i upinać?

Jak zagęścić włosy w domu

Domowe sposoby na zagęszczanie włosów to stosowanie kosmetyków dla rzadkich włosów oraz pielęgnowanie skóry głowy. Równie ważna jest także dieta - niedobory mogą w krótkim czasie doprowadzić nasze włosy do ruiny. W drugą stronę nie jest już tak łatwo - potrzeba czasu, aby kosmetyki i mikroelementy zadziałały.

Wcierki do włosów

W drogeriach znajdziemy wiele wcierek na porost włosów. Regularnie stosowane pomogą nam zagęścić włosy, stymulując wzrost tak zwanych baby hair. Czym się kierować w ich wyborze? Przede wszystkim unikać alkoholu, który może podrażnić i wysuszyć skórę. Warto szukać ziołowych ekstraktów - na przykład wyciągu z kozieradki, skrzypu polnego, liści herbaty.

Peeling skóry głowy

Piękne i gęste włosy to zdrowa i oczyszczona skóra głowy. Bywa, że przez zapchane ujścia gruczołów łojowych, włosy zaczynają wypadać. Na szczęście ten proces łatwo jest zahamować, a nawet odwrócić, a pierwszym etapem jest upewnienie się, że pory na głowie nie są zapchane. Z pomocą przyjdą regularne peelingi skóry głowy. Możemy zastosować produkt z drogerii lub raz w tygodniu dodać do ulubionego szamponu łyżeczkę białej glinki - dokładnie oczyści skórę głowy i podniesie włosy od nasady.

Dieta na gęste włosy

Przy zagęszczaniu włosów bardzo ważna jest kondycja całego ciała. Gdy dostarczamy organizmowi mało witamin, a do tego niewiele śpimy i ciągle się stresujemy - zmniejszenie gęstości włosów mamy jak w banku. Dlatego, aby znów cieszyć się bujną fryzurą musimy dbać o swój tryb życia i spożywać dużo warzyw i owoców, a także:

  • produkty bogate w żelazo, na przykład czerwone mięso, brokuł i kakao
  • produkty bogate w krzem, na przykład kaszę jaglaną, płatki owsiane

Jak zagęścić włosy w salonie

Jeśli domowe sposoby na to jak zagęścić włosy nie pomagają, warto poprosić o pomoc specjalistę - trychologa, dermatologa lub fryzjera.

Mezoterapia igłowa

To zabieg wykonywany przez dermatologa lub kosmetologa w gabinecie medycyny estetycznej. Mezoterapia igłowa na włosy polega na miejscowym odżywieniu tkanek. Za pomocą bardzo cienkich igieł wprowadzane są substancje odżywcze w warstwy skóry, co pobudza i wspomaga zdrowy wzrost włosa. Aby zobaczyć efekty, niezbędna jest seria kilku zabiegów, a koszt jednego z nich to około 300-400 zł.

Optyczne zagęszczanie włosów

Z optycznego zagęszczenia włosów skorzystają ci, którzy utracili włosy permanentnie. Zabieg można porównać do wypełniania brwi metodą piórkową. Za pomocą barwnika wypełniane są prześwity na skórze co optycznie zagęszcza fryzurę. Za taką metodę zagęszczenia włosów trzeba zapłacić od 1 tys. złotych, ale cena uzależniona jest od tego, jak rozległe są miejsca, gdzie brakuje włosów.

Przedłużanie włosów u fryzjera

Przedłużanie włosów to metoda, która daje najlepsze i najszybsze efekty. Wbrew pozorom, wcale nie musimy przedłużać włosów na długości, tak jak wskazuje nazwa, ale jedynie zagęścić je dodatkowymi pasmami. Najbezpieczniejszą metodą, która najmniej obciąża cebulki włosów jest metoda kanapkowa, w której włosy mocowane są na specjalnej, elastycznej taśmie. Koszt przedłużania włosów to od 800 zł do nawet kilku tysięcy - wszystko uzależnione jest od długości i ilości użytych pasm. Trzeba przygotować się także na co miesięczne wizyty w celu 'podciągnięcia' pasm wraz z wzrostem naturalnych włosów.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane