Wejdź
Jak zakręcić włosy na papiloty?
Fryzury

Jak zakręcić włosy na papiloty?

Jeśli chcecie zakręcić włosy na papiloty, oprócz samych papilotów będziecie potrzebowały kilku kosmetyków. Dzięki nim wasze loki wytrzymają cały dzień!
Milena Majak
grudzień 03, 2019

Papiloty to bez wątpienia jedna z bezpieczniejszych metod kręcenia włosów. Nie wymaga wykorzystania ciepła i przez to również nie niszczy włosów. Jak używać papilotów, aby cieszyć się pięknymi lokami? Mamy dla was bardzo prostą instrukcję, która zawsze zagwarantuje wam upragniony efekt burzy kędziorów.

Sylwestrowe loki krok po kroku

Loki na papiloty

Niezależnie od tego, jakich papilotów postanowicie użyć - a jest kilka rodzajów - kroki poprzedzające nawijanie na nie pasm są takie same.

  1. Jeśli chcecie, aby skręt był trwały, najpierw umyjcie włosy. Użyjcie dwukrotnie szamponu, ponieważ w ten sposób pozbędziecie się resztek kosmetyków do stylizacji oraz zanieczyszczeń. Nałóżcie zwykłą odżywkę lub odżywkę w spray'u już po odsączeniu włosów w ręcznik.
  2. Rozczeszcie włosy grzebieniem.
  3. Użyjcie również pianki do loków. Nakładajcie ją głową w dół ugniatającymi ruchami. Pamiętajcie jednak, aby użyć rozsądnej ilości. Jeśli nałożycie jej zbyt dużo, włosy zbiją się w brzydkie strąki.
  4. Podzielcie ostrożnie włosy na sekcje.

Jeśli chodzi o dzielenie włosów na sekcje, ich ilość powinna zależeć od efektu, jaki chcecie osiągnąć dzięki papilotom. Jeśli zależy wam na burzy drobnych loków, powinno być ich kilkanaście. Grubsze loki, z których można zrobić również fale, osiągnięcie z zaledwie czterech lub pięciu sekcji.

Jak kręcić włosy na papiloty?

Kręcenie loków na papiloty z gąbki, na papiloty z gumy i na papiloty z pianki wygląda praktycznie tak samo. Przygotowane wcześniej sekcje ułatwią wam teraz nawijanie poszczególnych pasm na wałki. Jak to zrobić, aby włosy dobrze przylegały do papilota i nie ześlizgnęły się z niego w trakcie noszenia?

  1. Dokładnie naciągnijcie pasmo i nałóżcie końcówki na wyprostowany papilot.
  2. Zawińcie ciasno końce i zacznijcie na napiętych włosów rolować papilot ku górze. Kiedy będziecie już blisko skóry, złóżcie jego brzegi do środka i dociśnijcie do podstawy. 
  3. Zróbcie tak z każdym kolejnym pasmem aż do wyczerpania papilotów.

Niektóre papiloty mają specjalne zapięcia, a takie dodatkowo zabezpieczają papilot i nawinięte na niego włosy. Jest ich jednak dość dużo, więc radzimy zerknąć na opakowanie i przeczytać, jak należy go użyć. Dla osiągnięcia bardziej zróżnicowanego efektu, polecamy używać papilotów o różnej średnicy. Różnej wielkości loki wyglądają zdecydowanie naturalniej.

Teraz czeka was najbardziej żmudne zadanie. Aby loki na papilotach wyglądały tak, jak sobie tego życzycie, musicie poczekać. Niestety jest to nieuniknione. Najlepszym sposobem jest nawinięcie włosów wieczorem i położenie się spać w papilotach. Rano włosy będą już całkowicie suche. Wtedy polecamy wam spryskać je z niewielkiej odległości lakierem do włosów i wysuszyć chłodnym powietrzem suszarki. 

Następnie rozwińcie ostrożnie papiloty. Uważnie rozdzielcie loki palcami i ponownie spryskajcie niewielką ilością lakieru. Gotowe!

Nawijałyście kiedyś włosy na papiloty? :) Jeśli tak, zdradźcie nam wasze sztuczki na przedłużenie ich trwałości!

Zdjęcie główne: Pinterest.com

Komentarze
Automatyczna lokówka Philips ProCare HPS940
materiały PR
Fryzury Test automatycznej lokówki Philips ProCare - idealne loki gwarantowane!
Uwielbiasz loki, ale natura obdarowała cię prostymi włosami? Wypróbuj automatyczną lokówkę Philips ProCare, dzięki której idealne loki za każdym razem.
Magdalena Borucińska
październik 21, 2015

Automatyczna lokówka Philips ProCare HPS940 Automatyczna lokówka Philips HPS940 nawija włosy na rozgrzany wałek i za każdym razem tworzy doskonałe loki. Tytanowo-ceramiczna powłoka wałka doskonale przewodzi ciepło, a dzięki niezwykle gładkiej powierzchni wałek łatwo przesuwa się po włosach, szybko je podkręca i nadaje im piękny blask. Aby Twoje loki wyglądały naturalnie, zastosowano trwały, profesjonalny silnik bezszczotkowy , który umożliwia skręcanie włosów w różnych kierunkach . Lokówka pozwala idealnie równo podkręcić loki w prawą i w lewą stroną, aby uzyskać w pełni symetryczną stylizację. Można również użyć funkcji automatycznego kręcenia, aby połączyć oba kierunki i uzyskać naturalny wygląd. Dodatkowo po 3 ustawienia temperatury (170,190 i 210°C) i czasu stylizacji (12, 10 i 8 s) umożliwiają uzyskanie dowolnego typu loków - zarówno mocno, jak i luźno skręconych. Wybierz temperaturę dostosowaną do swojego typu włosów i zastosuj odpowiednie ustawienie czasu, aby uzyskać loki jakich oczekujesz. Jeśli Twoją zmorą od zawsze było układanie loków z tyłu głowy, automatyczna lokówka Philips ProCare pozytywnie Cię zaskoczy! Dzięki ergonomicznej i czułej konstrukcji tworzenie i układanie loków, nawet tych z tyłu głowy, jest naprawdę proste. Test automatycznej lokówki Philips ProCare Moja przygoda z lokami zaczęła się wiele lat temu. Zawsze marzyłam o pięknych naturalnych lokach. Przez lata próbowałam wszystkiego: falownic, papilotów, wałków na rzepy, termoloków, lokówek. Każdy z przetestowanych sposobów był inny, ale nie do końca mnie uszczęśliwiał. Podążając za nowościami postanowiłam wypróbować automatyczną lokówka Philips ProCare. Przed pierwszym użyciem miałam kilka obaw i przerażał mnie fakt, że nieodwracalnie wkręcę w lokówkę pasmo włosów. Moje obawy okazały się bezpodstawne. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta...

Przeczytaj

Nasze akcje