Reklama

Dobra prostownica to taka, która jest dopasowana do potrzeb naszych włosów i nie zapewnia wyłącznie ich wygładzenia. Tego typu urządzenia są teraz projektowane tak, aby robiły coś znacznie więcej - pielęgnowały, nie uszkadzały pasm czy też zapobiegały ich elektryzowaniu się. To tylko niektóre z dodatkowych funkcji. Podpowiadamy, jak znaleźć prostownicę, która spełni nasze oczekiwania na każdym etapie układania włosów.

Reklama

Zdjęcie: istockphoto.com

Na co zwrócić uwagę przy zakupie prostownicy?

Jeśli nadal zastanawiacie się, czym warto kierować się podczas zakupu prostownicy podpowiadamy, że chodzi o kondycję włosów (zniszczone czy zdrowe), ich grubość oraz rodzaj (proste, falowane, kręcone). Na tej podstawie dokonujemy wyboru płytki - jej rodzaju, wielkości, kształtu. Kolejną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest jakość urządzenia. Nawet jeżeli jest naszpikowane wartościowymi funkcjami, ale materiały, z których zostało wykonane, pozostawiają wiele do życzenia, radzimy poszukać innego modelu. Cenę radzimy brać pod uwagę dopiero na samym końcu. Jak wiadomo, ona również odgrywa istotną rolę, ale nie powinna być wyznacznikiem.

Jednymi z najczęściej wybieranych, a jednocześnie najczęściej polecanych prostownic, są te z jonizacją oraz tradycyjne. Czym się różnią i w którą bardziej opłaca się zainwestować?

Prostownica z jonizacją - wady i zalety

Co to w ogóle oznacza, że prostownica ma funkcję jonizacji? Ten dodatkowy parametr może się okazać nieoceniony w przypadku kobiet, które nie mogą żyć bez prostowania włosów, ale jednocześnie nie chcą ich za bardzo niszczyć. W dużym uproszczeniu urządzenie wytwarza jony ujemne, które zamykają łuski włosa i sprawia, że są bardziej wygładzone i nie elektryzują się. Można zatem powiedzieć, że jonizacja chroni włosy przed uszkodzeniami na ich powierzchni. Są zdrowsze, mniej łamliwe i pełne blasku, a przy tym łatwo się układają.

Wady:

  • Prostownice z jonizacją starszej generacji mają nagrzewające się obudowy.
  • Zwykle nie są zbyt atrakcyjne wizualnie.
  • Ich waga może sprawiać kłopot podczas stylizowania włosów.

Zalety:

  • Włosy nie potrzebują profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych.
  • Efekty działania jonizacji widać już po pierwszym użyciu.
  • Włosy po jej użyciu wyglądają jak po wizycie u fryzjera.

Prostownica tradycyjna - wady i zalety

Ten rodzaj prostownicy jest niestety najbardziej ubogi, ale jednocześnie najtańszy. Posiada wyłącznie podstawowe funkcje, czyli regulację temperatury oraz automatyczny wyłącznik. Takie rozwiązanie może sprawdzić się wyłącznie doraźnie, kiedy nie mamy w danej chwili niczego lepszego pod ręką. Dlatego też najlepiej sprawdzi się jako zakup przejściowy. W tej roli nie powinna być jednak stosowana zbyt długo, ponieważ może narobić więcej szkód. Niewątpliwą zaletą jest dostępność - kupimy je nawet w drogerii kosmetycznej.

Wady:

  • Bardzo szybko się psują i niszczą przez to włosy.
  • Są zrobione ze słabej jakości materiałów.
  • Płytki prostujące często powleka warstwa farby, która później odpryskuje.

Zalety:

  • Niska cena.
  • Są dostępne nawet w drogeriach.
  • Ważą niewiele, przez co są poręczne.

Którą prostownicę wybrać - z jonizacją czy tradycyjną?

W tym zestawieniu zdecydowanie lepiej wypadają prostownice z jonizacją. Ta dodatkowa funkcja sprawia, że włosy są w odpowiedni sposób chronione. Dzięki temu wyglądają o niebo lepiej tuż po ich wyprostowaniu. Na ich powierzchni pojawia się charakterystycznie odbijająca światło powłoka, są gładkie oraz miękkie w dotyku. Warto sprawdzić na własnych pasmach, jak te ujemne jony świetnie radzą sobie z podstawowymi problemami włosów, które doskwierają większości kobiet. A wy macie już swojego faworyta?

Reklama

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane