Loki prostownicą - jak wykonać je krok po kroku i jakiej prostownicy użyć
Loki prostownicą to sposób na pokręcenie włosów w mniej niż 5 minut. To prostsze niż początkowo się wydaje. Sprawdź, jak krok po kroku wystylizować włosy prostownicą.

- Laura Grzelak
Loki prostownicą mogą mieć formę delikatny fal lub mocniej pokręconych loczków. Ostateczny efekt zależy przede wszystkim od sposobu nawijania włosów i doboru prostownicy, której używamy do kręcenia włosów.
Prostownica do loków - jaka będzie najlepsza
Zanim przejdziemy do robienia loków prostownicą, musimy wybrać odpowiedni sprzęt. Większość z nas zapewne ma już w swoim domu prostownicę, którą wybrałyśmy ze względu na jej główne przeznaczenie, czyli prostowanie włosów. Jednak robiąc loki prostownicą o wiele łatwiej będzie nam nawijać pasma na prostownicę, której krawędzie są nieco zaokrąglone - dzięki temu unikniemy odgnieceń w lokach. Ważny jest też rozmiar prostownicy - im większy odwód zamkniętej prostownicy, tym większe loki. Nie bez znaczenia jest także możliwość regulacji temperatury - niższa o wiele mniej zniszczy nam włosy. Warto wziąć to pod uwagę przy doborze sprzętu, szczególnie jeśli chcemy często robić loki prostownicą.
Do robienia loków świetnie sprawdzi się prostownica Dyson Corrale. Ma dopasowujące się do włosów płytki, co nie tylko chroni pasma przed nadmierną temperaturą, ale także ułatwia nakręcanie włosów. Po zamknięciu ta prostownica ma okrągły odwód podobny do średniej wielkości lokówek - będzie doskonała do włosów długich i średnich.

Inna prostownica, która także sprawdzi się do robienia loków to Remington, S9100 PROLuxe. Jest mniejsza niż Dyson, dlatego będzie lepsza do krótkich włosów lub dla tych z was, którym zależy na mocniejszym skręcie. Posiada wspomniane zaokrąglone krawędzie płytek i możliwość regulacji temperatury.

Zobacz także: Jaką prostownicę do włosów kupić? Podpowiadamy, czym warto kierować się podczas zakupów
Jak zrobić loki prostownicą krok po kroku
Gdy mamy już odpowiedni sprzęt, musimy jeszcze zadbać jedynie o ochronę włosów przed temperaturą. Loki prostownicą robimy zawsze na zupełnie suchych włosach, dobrze jeśli zabezpieczymy je dodatkowo kremem do stylizacji, serum lub ochronną pianką.
- Rozczesane włosy dzielimy na partię górną i dolną. Następnie dolną partię włosów dzielimy na kolejne dwie lub cztery części - w zależności od tego jak gęste mamy włosy.
- Robienie loków prostownicą zaczynamy od partii przy twarzy. Wkładamy niewielkie pasmo włosów między płytki prostownicy blisko skóry głowy, następnie odkręcamy zamkniętą prostownicę o 360 stopni, od twarzy. Powoli przesuwamy prostownicą w dół.
- Bierzemy następne pasmo i powtarzamy - w tę samą stronę od twarzy nawijamy pasmo, obracamy prostownicą i przesuwamy. Jeśli mamy długie włosy możemy prostownicę obrócić dwa razy i dopiero opuszczać ją w dół. Jeśli jednak poczujemy zbyt duży opór, wróćmy do wcześniejszej wersji.
- Gdy dojdziemy do pasm z tyłu głowy, zmieniamy kierunek kręcenia. Wracamy do pasm z drugiej strony twarzy i nakręcamy je od twarzy do momentu, aż wszystkie włosy z dolnej partii zostaną pokręcone. Zabezpieczamy pokręcone włosy z pomocą dużej spinki.
- Przechodzimy do górnej partii włosów. Znów możemy podzielić je na cztery już dwie sekcje. Loki prostownicą wykonujemy wkładając między płytki niewielką partię włosów, obracając od twarzy i przesuwając ku końcówkom. Powtarzamy proces aż do pasm z tyłu głowy i zmieniamy kierunek kręcenia, podobnie jak w dolnej partii włosów.
- Następnie rozpuszczamy wszystkie pasma i spryskujemy je lakierem do włosów. Gdy kosmetyk nieco wyschnie, palcami możemy delikatnie poluzować loki.
Mamy nadzieje, że od teraz loki prostownicą nie będą już nigdy więcej problemem.