klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

To nie natapirowane włosy. Ta dziewczynka cierpi na bardzo rzadką chorobę

Każdego ranka narzekasz na swoje włosy? Spójrz tylko na fryzurę tej dziewczynki...
Milena Majak
sierpień 01, 2017

Nawet najgorszy "bad hair day" nie jest w stanie przebić tego, co Shilah Madison Calvert-Yin musi codziennie przeżywać. I choć jej fryzura wygląda dość zabawnie, za każdym razem, kiedy próbuje rozczesać swoje włosy, one wracają do początkowego stanu poplątania. A wszystko przez zespół włosów niedających się uczesać.

Walczysz z puszącymi się włosami? Mamy proste rozwiązanie

Najdziwniejsze włosy na świecie

Shilah Madison Calvert-Yin nie jest w ogóle zmartwiona tym, jak wyglądają jej włosy. Co więcej, ona je wręcz uwielbia i twierdzi, że wiele osób może jej ich pozazdrościć. W rozmowie z dailymail.com zdradziła, że jej równieśnicy pewnie marzą o takiej fryzurze. Ta przezabawna siedmiolatka jest bardzo zadowolona z tego, że jej włosy nie są tak nudne, jak innych ludzi. 

Zobacz także: Jak okiełznać puszące się włosy?

Na początku rodzina nie miała pojęcia, co dolega dziecku. Dopiero, kiedy dziewczynka skończyła dziewięć miesięcy, lekarz postawił odpowiednią diagnozę. Teraz Shilah zwraca na siebie uwagę wszędzie, gdzie pójdzie. Próbowała już swoich sił w modelingu, a rodzice założyli jej nawet konto na Instagramie, dzięki czemu dziewczynka szybko zyskała popularność.

W naszej galerii możesz zobaczyć, jak wygląda rezolutna siedmiolatka.

Co to jest zespół włosów niedających się uczesać?

Zespół włosów niedających się uczesać został sklasyfikowany jako genetyczne zaburzenie, a nie tylko trudne do rozczesania włosy. Jakikolwiek wysiłek włożony w okiełznanie takich włosów, pójdzie na marne. Kosmyki zaczną się łamać. Oleje, odżywki lub inne produkty niewymagające spłukania, mogą czasowo oswoić włosy, ale zwykle nie działają zbyt długo. 

Zespół włosów niedających się uczesać jest rzadką przypadłością. Zazwyczaj charakteryzuje się włosami w odcieniu srebrzystego blondu lub o słomkowym kolorze. Dodatkowo są bardzo nastroszone i trudne je ujarzmić na tyle, aby przylegały do głowy - mówi Sejal Shah, certyfikowany dermatolog.

Według Shah pomocne mogą się okazać suplementy zawierające biotynę. W przeprowadzonych badaniach odnotowano ich minimalne, ale jednak realne działanie. Do tej pory opisano jedynie 100 osób, które zmagają się z zespołem włosów niedających się uczesać.

Zobacz także: Twoje włosy są suche jak wiór? Ta maseczka przywróci im blask

Ale jak zaznacza dermatolog, są z pewnością i takie przypadki, które nie zostały zgłoszone lub w ogóle rozpoznane. To dlatego, że bardzo często dzieje się tak, że dzieci po prostu wyrastają z tej dziwnej przypadłości. Z nieznanych przyczyn stan ten często ustępuje lub poprawia się wraz z początkiem dojrzewania płciowego.

Jeśli codziennie borykasz się z puchem na głowie, zrób sobie zdjęcie, dodaj je do Looków Wizażanek i pokaż nam swoją fryzurę oznaczając kosmetyki, które pomagają ci go ujarzmić. Pamiętaj, że wszelki nowości kosmetyczne możesz testować całkowicie za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się do naszego Klubu Recenzentki.

Zdjęcie główne: Instagram

1 z 5

Shilah Madison Calvert-Yin

Shilah Madison Calvert-Yin
Instagram https://www.instagram.com/p/BXMYfJMglDM/?taken-by=shilahmadison
2 z 5

Shilah Madison Calvert-Yin

Shilah Madison Calvert-Yin
Instagram https://www.instagram.com/p/BXLxuCSAYHa/?taken-by=shilahmadison
3 z 5

Shilah Madison Calvert-Yin

Shilah Madison Calvert-Yin
Instagram https://www.instagram.com/p/BWdlJvtg9_V/?taken-by=shilahmadison
4 z 5

Shilah Madison Calvert-Yin

Shilah Madison Calvert-Yin
Instagram https://www.instagram.com/p/BTu7K5shk3s/?taken-by=shilahmadison
5 z 5

Shilah Madison Calvert-Yin

Shilah Madison Calvert-Yin
Instagram https://www.instagram.com/p/BSwtbx3B05K/?taken-by=shilahmadison
Komentarze