Warkoczyki afrykańskie to fryzura, którą uwielbiają gwiazdy. Zobacz, jak wygląda i jak ją zrobić!
Warkoczyki afrykańskie to bardzo modna fryzura, którą coraz częściej możemy zobaczyć na głowach gwiazd i celebrytów. Ich wykonanie nie jest proste, dlatego najlepiej udać się do specjalisty, który wykona tę precyzyjną fryzurę. Warkoczyki mogą być wykonane z włosów syntetycznych lub naturalnych. Podpowiemy, ile kosztuje zaplecenie warkoczyków, jak dokładnie wyglądają i jak o nie dbać.

- Sylwia Przygoda
Warkoczyki afrykańskie to bardzo misterna i efektowna fryzura. Ich wykonanie trwa kilka godzin, a przy zaplataniu potrzebna jest nie lada precyzja i cierpliwość. Dlatego właśnie większość osób decyduje się oddać włosy w ręce specjalistów. Jednakże zrobienie warkoczyków afrykańskich jest możliwe również w domu, niezbędna będzie pomoc drugiej osoby. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, trzeba odpowiednio pielęgnować włosy i przestrzegać kilku zasad.
Spis treści:
- Czym są warkoczyki afrykańskie?
- Jakie włosy do warkoczyków afrykańskich?
- Warkoczyki afrykańskie – cena za wykonanie fryzury
- Jak zrobić warkoczyki afrykańskie w domu?
- Warkoczyki afrykańskie z naturalnych włosów
- Warkoczyki afrykańskie syntetyczne
- Maszynka do robienia warkoczyków afrykańskich
- Jak myć warkoczyki afrykańskie?
- Warkoczyki afrykańskie – fryzury
- Warkoczyki afrykańskie ombre
- Warkoczyki afrykańskie kolorowe
- Warkoczyki afrykańskie z grzywką
Czym są warkoczyki afrykańskie?
Warkoczyki afrykańskie to modna fryzura, która polega na zaczesaniu włosów do tyłu i zapleceniu ich w drobne warkoczyki wzdłuż głowy. Ten rodzaj fryzury to świetna alternatywa dla dredów. Warkoczyki nie niszczą włosów i można je łatwo rozpleść. Dodatkowo są dużo bardziej elastyczne niż dredy, dzięki temu można je ułożyć na wiele sposobów. Na słowiańskich włosach do wykonania tego typu warkoczyków sięgamy po sztuczne, syntetyczne warkoczyki, które sprawiają, że fryzura jest gęsta i ma objętość. Należy jednak pamiętać, że nie jest to fryzura dla każdego – pasma muszą być silne i odpowiednio wypielęgnowane, gdyż dodanie syntetycznych włosów będzie je obciążać i może powodować ich mocniejsze wypadanie.
Fryzurę z drobnymi warkoczykami wymyśliły plemiona afrykańskie. Afrykańczycy mają gęste i bujne włosy, które nie są wygodne w upalnym klimacie. Warkoczyki był dla nich sposobem na radzenie sobie z wysokimi temperaturami. Z czasem warkoczyki afrykańskie stały się uczesaniem często wykorzystywanym w kulturze hip-hopu. To właśnie raperzy rozpowszechnili modę na tę fryzurę.
Przeczytaj również: Bokserskie warkocze - jak je zrobić krok po kroku?
Jakie włosy do warkoczyków afrykańskich?
Jak wcześniej wspomniałyśmy, warkoczyki afrykańskie to fryzura, która mocno obciąża pasma. Zanim zdecydujesz się na ich zaplecenie, warto zadbać, aby były dobrze odżywione i mocne. Jeśli zmagasz się z wypadaniem włosów lub łamliwością, nie powinnaś myśleć o wykonaniu tego typu warkoczyków. Zamiast tego wypróbuj inny typ warkoczy.
Warkoczyki afrykańskie – cena za wykonanie fryzury
Wykonanie warkoczyków afrykańskich jest bardzo pracochłonne i dość skomplikowane. Aby mieć pewność, że nasza fryzura będzie idealna, warto wybrać się do specjalisty. Cena warkoczyków waha się od 200 do 600 zł. Jest ona zależna przede wszystkim od długości włosów. Jeśli jednak zależy Wam na obniżeniu kosztów, możecie spróbować wykonać taką fryzurę w domu, jednak niezbędna będzie pomoc drugiej osoby. Ważne jest to, aby pracować z precyzją i cierpliwością.

Jak zrobić warkoczyki afrykańskie w domu?
- Przed zabiegiem włosy myjemy szamponem, nakładamy odżywkę i spłukujemy ją chłodną wodą.
- Włosy podsuszamy i dokładnie rozczesujemy.
- Dzielimy pasma na małe partie i większość spinamy na czubku głowy.
- Następnie rozpoczynamy robienie cienkich warkoczyków, zaczynając od dołu głowy. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby był równe, mocno ściśnięte i zaczynały się od samej głowy. Zrobienie tego bez pomocy drugiej osoby jest niewykonalne.
- Kolejno puszczamy i rozczesujemy kolejne oraz zaplatamy warkoczyki, aż całe włosy będę zapełnione warkoczykami.
Zobacz także: Kim Kardashian z nową fryzurą. Zrobiła afrykańskie warkoczyki!
Warkoczyki afrykańskie z naturalnych włosów
Powyższy sposób pozwoli wykonać warkoczyki afrykańskie z naturalnych włosów. Jest to mniej obciążająca pasma wersja, jednak nie uzyskasz w ten sposób objętości. W zależności od tego, jak cienkie zrobisz warkocze, możesz uzyskać różny efekt.
Warkoczyki afrykańskie syntetyczne
Drugim sposobem jest dodanie do warkoczy syntetycznych pasm, które możesz kupić w sklepach fryzjerskich. Możesz je dobrać do koloru Twoich włosów, aby idealnie się z nim zlewały, lub zdecydować się na inne odcienie, te bardziej lub mniej naturalne. Jak zapleść warkoczyki z włosami syntetycznymi? Ich również nie będziesz w stanie wykonać sama, dlatego poproś kogoś o pomoc. Postępujcie dokładnie tak samo, jak w przypadku warkoczyków z naturalnych włosów, z tym, że przy zaplataniu pojedynczego warkoczyka dodawajcie syntetyczne pasma. Nie mogą być za duże – wówczas obciążą włosy na tyle, że mogą powodować ich wyrwanie. Dodawajcie niewielką ilość do każdego warkoczyka – wówczas uzyskacie efekt pełnej objętości przy jak najmniejszym obciążeniu włosów.
Maszynka do robienia warkoczyków afrykańskich
W ofertach sklepów pojawiają się różnego rodzaju maszynki, które pomagają splatać warkocze. Nie uzyskasz za ich pomocą takich efektów, jak ręcznie plecione warkoczyki, jednak jest to alternatywa dla osób, które chciałyby wypróbować podobną fryzurę, a nie mają możliwości poprosić kogoś o pomoc lub udać się do specjalisty.
Jak myć warkoczyki afrykańskie?
Tego typu warkoczyki powinno się moczyć jak najrzadziej. Jeśli bierzesz kąpiel, a nie myjesz włosów, zwiąż je w wysokiego koka. Przy myciu głowy również trzeba się trzymać kilku ważnych zasad. Włosy najlepiej myć szamponem bez dodatku tłustych składników. Najlepiej rozwodnić go również z wodą. Odżywkę nakładamy jedynie na końcówki warkoczyków. Jeśli suszymy włosy, warto to robić chłodnym i niezbyt mocnym nawiewem. Do spania warto spinać włosy w koka, aby pasma nie były szarpane i nie zaczepiały się.
Warkoczyki afrykańskie – fryzury
Warkoczyki afrykańskie są bardziej elastyczne niż dredy, w związku z czym możesz wykonać kilka naprawdę efektownych fryzur. Jedną z nich są space buns, które w 2022 roku powróciły do trendów! W wersji z warkoczykami wyglądają naprawdę nieziemsko! Na taką fryzurę zdecydowała się np. Sandra Kubicka.
Warkoczyki afrykańskie ombre
Aby stworzyć na afrykańskich warkoczykach ombre, nie musisz farbować pasm. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednie syntetyczne włosy, które wpleciesz w warkocze. Stworzy to efekt ombre, który dodatkowo uatrakcyjni uczesanie.
Warkoczyki afrykańskie kolorowe
Syntetyczne pasma nie muszą mieć tylko naturalnych odcieni. Na rynku dostępne są także wszelkiego rodzaju błękity, róże, zielenie – i to w przeróżnych tonacjach! Zaczynając od neonów, a kończąc na delikatnych pastelach. Fryzury z warkoczem lub kolorowe warkoczyki afrykańskie są idealne na wakacje – pozwalają ożywić look, a jednocześnie nie wymagają koloryzacji. Pamiętajcie jednak, że wplatanie syntetycznych pasm wymaga wprawy, dlatego zanim zdecydujecie się na wykonanie takich włosów w domu, warto chociaż raz udać się do specjalisty i zobaczyć, jak wygląda prawidłowy splot.
Warkoczyki afrykańskie z grzywką
Jeśli nie przepadasz za fryzurami zaczesanymi do tyłu, wiele osób decyduje się na wykonanie afrykańskich warkoczyków z niesplecioną grzywką. To dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają ostre rysy twarzy lub mocno wydatne policzki – zachowanie grzywki pozwoli złagodzić rysy raz wysmuklić optycznie twarz.