Reklama

W końcu zdecydowałam się na wypróbowanie uwielbianej przez włosomaniaczki domowej metody na laminowanie pasm. Przyniosła genialny efekt, który z czystym sumieniem jestem w stanie porównać do zabiegów pielęgnacyjnych u fryzjera. Zabieg wykorzystuj jednak na specjalne okazje. Gładkie i lśniące włosy masz z nim jak banku, stosowany regularnie może jednak przesadnie obciążyć kosmyki z tendencją do oklapywania. Przed imprezą, randką czy kolacją walentynkową będzie totalnym strzałem w dziesiątkę!

Reklama

Spis treści:

  1. Domowy sposób na lśniącą taflę. Jak działa żelatyna na włosy?
  2. Laminowanie włosów żelatyną - wskazówki i porady
  3. Plusy i minusy laminowania włosów żelatyną

Domowy sposób na lśniącą taflę. Jak działa żelatyna na włosy?

W zależności od długości pasm, miejsca zamieszkania i renomy salonu, za zabieg laminowania włosów musimy zapłacić od 400 do nawet 1000 zł. Okazuje się jednak, że podobny efekt możesz osiągnąć z użyciem produktu kuchennego za przysłowiowy bezcen. Żelatyna na włosy to skuteczny sposób na gładkie i lśniące pasma, odporne na puszenie i elektryzowanie. Finisz zabiegu jest spektakularny - żałuję, że dopiero niedawno go odkryłam.

Żelatyna delikatnie "oblepia" włosy tworząc na nich cieniutką, niewidoczną powłoczkę ochronną. Stają się mocne i odporniejsze na uszkodzenia, a do tego śliskie, miękkie i błyszczące. To łatwy sposób na uzyskanie pożądanego efektu tafli w domowych warunkach. Zabieg nie zajmie ci dużo czasu i nie obciąży twojego budżetu. Sprawdzi się doskonale na włosach wysoko i średnioporowatych. Okazyjnie mogą sięgać po niego także posiadaczki pasm o niskiej porowatości. W tym przypadku polecam jednak nie przesadzać z częstotliwością. Pamiętaj, że żelatyna nie jest wegańska - miej to na uwadze, jeśli na co dzień rezygnujesz z sięgania po produkty pochodzenia zwierzęcego.

Laminowanie włosów żelatyną - wskazówki i porady

Zabieg laminowania włosów za pomocą żelatyny zajmie ci około godziny. Preparat możesz nałożyć zarówno na suche, jak i mokre pasma, w zależności od oczekiwanego efektu. W przypadku chęci szybkiego wygładzenia i nabłyszczenia pasm:

  1. Umyj włosy i dokładnie osusz je ręcznikiem.
  2. W czystej szklance połącz 2 łyżki żelatyny i 3 łyżki gorącej wody. Zamieszaj do rozpuszczenia.
  3. Do mieszanki dodaj łyżkę ulubionej maski lub odżywki do włosów.
  4. Dokładnie rozprowadź mieszankę na włosach, wcierając ją w każdy kosmyk. Nie nakładaj jej na skórę głowy.
  5. Owiń włosy folią i nałóż czepek. Nie wychodź z ciepłego pomieszczenia.
  6. Po około 30 minutach zmyj maskę żelatynową za pomocą ciepłej wody.
  7. Na włosy nałóż serum bez spłukiwania i stylizuj je jak zwykle.

Jeśli zależy ci na bardzo mocnym efekcie, żelatynę na włosy możesz nałożyć przed myciem. Wtedy dodaj do niej odrobinę oleju polecanego do pielęgnacji i wygładzania pasm, na przykład oliwy z oliwek czy oleju lnianego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu nt. samoakceptacji pro-aging

Jakie czynniki mają największy wpływ na samoakceptację związaną z wiekiem? Czy jest to genetyka, styl życia, a może przekaz medialny? Pomóż nam dowiedzieć się, dlaczego kobiety coraz częściej korzystają z zabiegów anti-aging.

Twój głos jest dla nas bardzo ważny!

Plusy i minusy laminowania włosów żelatyną

Nakładanie żelatyny na włosy to szybki domowy sposób na totalne wygładzenie i nabłyszczenie pasm. Może przynieść podobny efekt do zabiegu laminacji w salonie. Musisz jednak pamiętać, że nie będzie równie trwały. Gładkie włosy z połyskiem 3D "przetrwają" do kilku myć. W przypadku wykonania procedury u fryzjera, możemy liczyć nawet na 3 miesiące trwałości.

Reklama

Po żelatynę sięgaj wtedy, kiedy potrzebujesz ekspresowo poprawić wygląd i jakość swoich pasm. Zabiegu nie wykonuj częściej niż raz na dwa tygodnie. Aby przedłużyć jego trwałość, pamiętaj o włączeniu do swojej rutyny pielęgnacyjnej emolientowych masek i odżywek do włosów.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane