Reklama

Zakola to zdecydowanie jedna z tych rzeczy, których każda z nas chciałaby uniknąć. Jak się okazuje, moda na mocno ściśnięte, wysoko zaczesane fryzury w stylu Ariany Grande, może sprzyjać ich powstawaniu! Dowiedz się, dlaczego ta fryzura szkodzi włosom i jak uniknąć problemu pojawiających się zakoli.

Reklama

Spis treści:

  1. Czym są zakola i jaka fryzura je powoduje?
  2. "Bezpieczny" wysoki kucyk - czy to możliwe?
  3. Jak zapobiegać zakolom i jak uratować włosy?
  4. Jak wyglądają zakola u Young Leosi?

Czym są zakola i jaka fryzura je powoduje?

Zakola to jedna z form utraty włosów w charakterystycznym miejscu - pojawia się po obu bokach czoła i wędruje w kierunku czubka głowy. Takie "wcięcia" w linii włosów pojawiają się głównie u mężczyzn, chociaż nierzadko dotykają także kobiety. Jednym z powodów mogą być problemy hormonalne związane ze zbyt wysokim poziomem męskich hormonów w kobiecym organizmie. Wówczas związane są z chorobą, jednak nie jest to jedyna przyczyna powstawania zakoli u kobiet.

Z pewnością kojarzysz bardzo popularne uczesanie, które rozsławiła Ariana Grande - mowa o wysokim, mocno ściśniętym i gładziutkim kucyku. Taka fryzura ciągnie pasma w tylnym kierunku i powoduje osłabienie cebulek, zwłaszcza po bokach czoła. Dlatego jeśli często upinasz w ten sposób włosy, możesz zacząć borykać się z ich wypadaniem w tej okolicy. To samo może spowodować mocne, gładkie zaczesywania pasm i formowanie z nich koków czy warkoczy. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza w dobie estetyki clean girl, która przywróciła modę na "sleek" fryzury.

Zobacz także: Wcierka z kozieradką za 24 zł po 2 tygodniach daje wysyp baby hair. Zagęszcza zakola: „Wyhodowałam grzywkę w zakolach”

"Bezpieczny" wysoki kucyk - czy to możliwe?

Jak sprawić, aby sleek ponytail był dla naszych włosów bezpieczniejszy? Przede wszystkim zawsze zabezpieczaj pasma dodatkowymi wsuwkami, które będą asekuracją dla włosów i sprawią, że nie będą aż tak nadwyrężać cebulek.

Istotna jest także częstotliwość noszenia tego typu fryzur - jeśli uczeszesz się w ten sposób raz na jakiś czas, nie musisz obawiać się zakoli. Natomiast jeśli stosujesz takie upięcie na co dzień, zdecydowanie może negatywnie to wpłynąć na kondycję pasm.

Jak zapobiegać zakolom i jak uratować włosy?

Aby zapobiec zakolom najlepiej unikać wysokich, mocno ściśniętych fryzur. Możesz zamiast tego stawiać na nieco luźniejsze upięcia, które nie będą tak ciągnąć cebulek. Co jednak zrobić, gdy zakola już się pojawiły? Jeśli powodem ich powstania jest uczesanie, wystarczy całkowicie zrezygnować z upięć, a dodatkowo postawić na regenerującą pielęgnację w połączeniu z wcierką na porost włosów. Jeśli masz długie pasma, wyrównanie długości przodu może chwilę zająć, ale warto uzbroić się w cierpliwość.

Jak wyglądają zakola u Young Leosi?

Jednym z popularnych ostatnio tematów są zakola u Young Leosi. Piosenkarka dość często pojawia się w wysokich upięciach, a zatroskani fani zauważyli, że ma problem z pasmami w okolicy czoła. Widać u niej wyraźne wcięcia na bokach w linii włosów, które właśnie określane są mianem zakoli.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane