Brwi permanentne – gojenie i efekty
Gojenie brwi permanentnych to proces, w którym musimy zachować ostrożność. Należy przestrzegać kilku zasad, które mogą zaważyć nie tylko na finalnym efekcie, ale także na jego trwałości. Dlatego upewnij się, że dobrze się z nimi zapoznałaś jeszcze przed wizytą w gabinecie kosmetycznym! Odpowiednio wygojone brwi mogą utrzymywać się na skórze nawet do trzech lat!

- Matylda Nowak, Sylwia Przygoda
Gojenie permanentne brwi możemy podzielić na cztery etapy, a każdy z nich ma swoje wytyczne dotyczące pielęgnacji. Jeśli podczas każdego z nich będziesz przestrzegać kilku prostych zasad, jesteś w stanie realnie wpłynąć nie tylko na trwałość, ale również zachowanie pigmentu!
Spis treści:
- Makijaż permanentny brwi – gojenie i efekty
- Jak długo goją się brwi permanentne?
- Etapy gojenia brwi po makijażu permanentnym dzień po dniu
- Pojawienie się strupków podczas gojenia brwi permanentnych
- Łuszczenie się naskórka podczas gojenia makijażu permanentnego
- Gojenie brwi permanentnych. Opinie z forum
Makijaż permanentny brwi – gojenie i efekty
Permanentny makijaż brwi to nic innego, jak płytko wykonany tatuaż. W trakcie zabiegu skóra na łukach brwiowych jest nakłuwana i wprowadzany jest w nią barwik, dlatego proces gojenia przypomina ten zalecany po klasycznych tatuażach. Jako, że tusz znajduje się płycej, makijaż permanentny nie jest trwały. Może utrzymywać się od pół roku do nawet trzech lat. Zależy to od wielu czynników, a jednym z nich jest prawidłowa pielęgnacja skóry po zabiegu.
Jak długo goją się brwi permanentne?
Cały proces gojenia brwi permanentnych trwa około dwóch tygodni. W zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu może to zajmować dłużej lub Po 4-6 tygodniach należy udać się do salonu, w którym był wykonywany makijaż permanentny na korektę i dopigmentowanie. Pamiętaj, że tuż po zabiegu brwi są o wiele ciemniejsze. W procesie gojenia bledną i przybierają właściwy kolor. Właśnie dlatego zalecana jest ponowna wizyta w gabinecie i poprawki.
Etapy gojenia brwi po makijażu permanentnym dzień po dniu
Proces gojenia brwi permanentnych możemy podzielić na cztery etapy. Każdy z nich rządzi się swoimi prawami i wymaga od nas zupełnie innej pielęgnacji zranionej, podrażnionej skóry. Makijaż permanentny to zabieg inwazyjny, w którym dochodzi do przerwania ciągłości naskórka i nie należy ignorować zaleceń lingeristka. Zależy od tego nie tylko estetyka wykonania zabiegu, ale również Twoje zdrowie.
Pierwsza doba po zabiegu makijażu permanentnego
Przez pierwszą dobę po wykonaniu makijażu permanentnego brwi należy wstrzymać się od spożywania napojów z kofeiną, alkoholu i aspiryny. Tuż po makijażu możesz się spodziewać zaczerwienień, opuchlizny i bolesności. Skóra musi odpocząć i wydobrzeć po mocno inwazyjnym zabiegu.
Gojenie na sucho brwi permanentnych
Kolejne siedem dni obejmuje etap gojenia na sucho. Nie stosuje się dodatkowych preparatów, jedynie przemywa delikatnie zranione miejsce wacikiem nasączonym czystą wodą.
Po siedmiu dniach od zabiegu
Po siedmiu dniach następuje okres silnej regeneracji skóry. Nie zapomnij o stosowaniu kremów nawilżających, w których składzie znajduje się witamina E. Przyspiesza ona regenerację skóry i gojenie.
Dziesięć dni po zabiegu
Powoli możesz powracać do swojej rutyny pielęgnacyjnej, ale musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Będą one miały znaczenie dla skutecznego gojenia i osiągnięcia jak najlepszych rezultatów estetycznych.
- Nie pocieraj brwi, nie stosuj peelingu na fragmencie skóry, na którym jest wykonany makijaż.
- Nie drap i nie zrywaj strupków oraz łuszczącej się skóry.
- Nie używaj kosmetyków do mycia skóry, zwłaszcza tych z mocnym składem, który może dodatkowo wysuszać.
- Nie stosuj retinolu, produktów przeciwzmarszczkowych ani preparatów z antybiotykiem.
- Stosuj krem, który poleciła Ci lingeristka. Jedną z jego właściwości powinno być łagodzenie świądu pojawiającego się przy naturalnym procesie gojenia.
- Nie wystawiaj skóry na promienie słoneczne, nie chodź na basen lub solarium. Unikaj również bardzo intensywnych treningów.
Pojawienie się strupków podczas gojenia brwi permanentnych
Jak wspomniałyśmy, w trakcie wykonywania makijażu permanentnego dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, co oznacza, że pojawiają się na niej uszkodzenia. W naturalnym procesie gojenia mogą pojawić się strupki. Nie jest to powód do niepokoju. Najlepiej dać im się samoistnie zagoić. Nie próbuj ich zdrapywać lub pocierać.
Łuszczenie się naskórka podczas gojenia makijażu permanentnego
Podobnie, jak strupki, w procesie gojenia może wystąpić łuszczenie się naskórka. To również naturalna reakcja. Nie próbuj zdrapywać skóry lub traktować jej peelingami. Najlepiej pozostawić ją do samoistnego zagojenia.
Gojenie brwi permanentnych. Opinie z forum
Na naszym forum Wizażanki dzieliły się ze sobą swoimi wrażeniami po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego oraz doradzały, jak najlepiej postępować w trakcie gojenia brwi. Wymieniały się również spostrzeżeniami dotyczącymi blednięcia koloru oraz schodzenia strupków czy stosowania kosmetyków. Ich wypowiedzi pokazują, że chociaż sam proces może wydawać się stresujący, to wcale taki nie jest. Wystarczy stosować się do zaleceń.
Na początku kolor jest bardzo intensywny, tak ze trzy dni. Później robią się strupki i jak odpadną, to jest widoczny efekt końcowy. Parę dni męczenia się (piecze, nie można moczyć, trzeba natłuszczać) i ma śliczne, idealne brwi