klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Makijaż

Co zrobić, aby korektor nie zbierał się w zmarszczkach? Poznaj trik wizażystów

Korektor zbierający się w zmarszczkach i liniach mimicznych to prawdziwe utrapienie większości kobiet.yy Tylko nam Chanel Temple, Global Makeup Artist marki Hourglass, zdradziła niezawodny trik na pozbycie się tego problemu.
Milena Majak
kwiecień 16, 2019

Korektor idealny to nie tylko ten, który zakrywa cienie pod oczami i daje efekt wypoczętego spojrzenia. Od produktu tego typu powinnyśmy również oczekiwać, że będzie wyglądał lekko, a w ciągu dnia nie zbierze się w załamaniach. Z tym ostatnim trudno sobie jednak poradzić, jeżeli nie wykonamy wcześniej odpowiednich kroków.  

Jak utrwalić korektor, aby nie wchodził w zmarszczki?

Z biegiem lat skóra pod oczami zaczyna załamywać się coraz bardziej. To zupełnie normalny proces spowodowany dojrzewaniem skóry, ale również ekspresją mimiki twarzy. Nie da się nie uśmiechać i nie wyrażać emocji, więc linie mimiczne samoistnie pogłębiają się. Aby korektor zakrył to, na czym nam najbardziej zależy i nie zebrał się w bruzdach, potrzebujemy odpowiednich kosmetyków.

Zawsze powinnyśmy zadbać o nałożenie odpowiedniego kosmetyku pielęgnacyjnego przed nałożeniem korektora. Krem pod oczy powinien mieć lekką konsystencję. Najlepiej wybierać takie, które nie mają w składzie wielu olejów lub nie są one też umiejscowione wysoko. Żelowe serum również może stać się świetną bazą do kamuflowania cieni. Konsystencja korektora jest tak samo ważna. Tłuste z woskiem w składzie są najbardziej problematyczne oraz narażone na migrację w ciągu dnia. O wiele lepiej sprawdzą się te, które zastygają, ale trzeba z nimi szybko pracować, bo inaczej trudno będzie później rozprowadzić równomiernie nałożoną warstwę. Kluczem do połączenia tych dwóch produktów jest oczywiście odpowiednia technika. Jaka?

W tym roku event Sephora Open Door uświetniła obecność Chanel Temple, Global Makeup Artist marki Hourglass. To właśnie z nią miałyśmy przyjemność porozmawiać o jednym z najczęściej występujących problemów przy nakładaniu korektora pod oczami. Odpowiedź na pytanie w tytule znajdziecie w naszym materiale wideo!

Zobacz także: Jak przedłużyć trwałość rozświetlającego makijażu?

Zdjęcie główne: Pinterest.com

Komentarze