Reklama

Makijaż permanentny brwi polecany jest zwłaszcza osobom, które mają duże ubytki lub są po chemioterapii. Pozwalają cieszyć się efektem gęstych, pełnych brwi każdej osobie, która nie lubi samodzielnie wykonywać ich codziennego makijażu. Podpowiadamy najpopularniejsze metody oraz omawiamy proces gojenia.

Reklama

Spis treści:

  1. Na czym polega i jak długo trwa makijaż permanentny brwi?
  2. Gojenie makijażu permanentnego
  3. Ile się utrzymuje makijaż permanentny brwi?
  4. Zalecenia po makijażu permanentnym brwi
  5. Metody wykonywania brwi permanentnych
  6. Jaka jest cena wykonania brwi permanentnych?
  7. Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi
  8. Czemu makijaż permanentny brwi się nie przyjął?
  9. Jak usunąć makijaż permanentny brwi?
  10. Opinie o makijażu permanentnym

Na czym polega i jak długo trwa makijaż permanentny brwi?

Brwi permanentne w uproszczeniu są płytkim tatuażem. W trakcie zabiegu skóra jest nakłuwana cienkimi igłami i wprowadzany jest pod nią barwnik, który imituje włoski. Specjalistkę od permanentnego makijażu brwi nazywa się linergistką. Cały zabieg tatuowania możemy podzielić na dwa etapy.

  1. Dobieranie kształtu oraz znieczulenie

Linergistka zaczyna od dokładnego wyrysowania kształtu brwi na twarzy. We wstępnym etapie ustalany jest również kolor brwi. Po ustaleniach oraz wybraniu kształtu brwi nakładany jest na łuki brwiowe krem znieczulający. Na pełny efekt trzeba poczekać od 15 minut do nawet 30.

  1. Ile trwa wykonanie makijażu permanentnego?

Cały proces wykonywania brwi może zająć około dwóch godzin, więc warto zagospodarować sobie więcej czasu na zabieg. Łącznie z konsultacją, wyrysowaniem brwi, nałożeniem maści może to potrwać aż do 3 godzin.

  1. Poprawki makijażu permanentnego brwi

Po zakończeniu procesu gojenia należy wrócić na poprawki. Wówczas uzupełniane są ubytki, które mogą pojawić się z czasem, a także poprawia się pigmentację brwi. Zazwyczaj poprawki robione są trzy lub cztery tygodnie po pierwszym zabiegu.

Gojenie makijażu permanentnego

Sam proces gojenia makijażu permanentnego brwi również możemy podzielić na kilka etapów, które przedstawimy poniżej. Cały proces zajmuje około dwóch tygodni.

Efekt tuż po makijażu permanentnym brwi

Tuż po wykonaniu brwi skóra jest mocno zaczerwieniona. Ten objaw powinien ustąpić w ciągu kilku godzin. Czas ten uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji. U jednych osób będą to dwie godziny, a u innych – o wiele więcej. W miejscu, w którym działało znieczulenie, możliwe jest pojawienie się białej poświaty. Zniknie na wraz z powrotem czucia.

Łuszczenie makijażu permanentnego brwi

Kolor brwi, który uzyskasz na początku, nie jest efektem końcowym! Kolor jest o wiele ciemniejszy. W ciągu dwóch dni skóra powinna zacząć się łuszczyć. Jest to jak najbardziej prawidłowa reakcja skóry. Martwy naskórek odchodzi, pozostawiając faktyczny kolor. Na etapie złuszczania ze skóry zniknie aż 40-50% barwnika!

Strupki po makijażu permanentnym brwi

Kolejnym etapem może być pojawienie się niewielkich strupków w miejscu, gdzie pod skórą znajduje się tusz. To całkowicie normalna reakcja organizmu – wprowadzenie tuszu tworzy na skórze rankę, która musi się wygoić. Jednak u niektórych osób strupki nie pojawiają się wcale. Jeśli jednak u Ciebie występują, najważniejszą zasadą jest nie zdrapywanie ich. Muszą się one zagoić samoistnie!

Ile się utrzymuje makijaż permanentny brwi?

Trwałość makijażu jest kwestią indywidualną, uzależnioną od stylu życia, typu skóry (na tłustej cerze makijaż permanentny utrzymuje się krócej), a także od głębokości, na którą został wprowadzony tusz. Im nakłucia płytsze, tym mniej trwały makijaż. Zazwyczaj makijaż permanentny brwi utrzymuje się od pół roku do trzech lat.

Zalecenia po makijażu permanentnym brwi

Pielęgnacja po makijażu permanentnym jest bardzo ważna i nie można jej zaniedbać. Może to sprawić, że pigment nie przyjmie się, zrobią się nieestetyczne prześwity, a w najgorszym przypadku niewielkie blizny. Dlatego nie ignoruj zaleceń otrzymanych od linergistki i dokładnie je wypełniaj!

Czym smarować brwi po makijażu permanentnym?

Po wykonaniu makijażu permanentnego łuki brwiowe należy natłuszczać, ale nie tuż po zabiegu. Nawilżanie pełni bardzo ważną rolę, gdyż skóra jest mocno przesuszona. Możesz korzystać z kosmetyków, które zaproponuje Twoja linergistka, albo stosować rekomendowaną maść lub krem z witaminą E w składzie, która dodatkowo przyspieszy regenerację.

Jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym?

Przez dobę po wykonaniu zabiegu należy wstrzymać się od tarcia i smarowania czymkolwiek łuków. Miejsce możesz osuszać z gromadzącego się osocza. Najlepiej robić to jałowym gazikiem, po dokładnym zdezynfekowaniu rąk.

Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?

Po makijażu permanentnym należy się wstrzymać z myciem skóry wokół brwi przez minimum 24 godziny. Jak długi będzie to czas zależy także od zaleceni linergistki, która zna tusze oraz maszyny, na których pracuje.

Metody wykonywania brwi permanentnych

Ze względu na efekt zabiegu wyróżniamy cztery metody pigmentacji brwi:

  • metoda piórkowa, inaczej nazywana włoskową, w której wykonuje się na łukach brwiowych pojedyncze kreseczki, które swoim wyglądem przypominają włoski. Ta metoda jest idealna dla brwi, które są cienkie i wymagają zagęszczenia,
  • metoda pudrowa w której brwi wyglądają jak po pokryciu ich cieniem. To miękki, delikatny i rozmyty efekt, który wygląda bardzo naturalnie
  • metoda ombre, która mocno przypomina metodę pudrową, ale do jej wykonania wykorzystuje się różne kolory pigmentu, które razem tworzą miękkie przejścia. To daje jeszcze bardziej naturalny efekt,
  • metoda hybrydowa, która łączy w sobie metodę piórkową oraz pudrową lub ombre.

Jaka jest cena wykonania brwi permanentnych?

Cena jest uzależniona od wielu czynników, takich jak lokalizacja gabinetu (w większych miastach ceny są zazwyczaj wyższe) oraz doświadczenie wykonującej makijaż osoby. Dużo zależy także od tego, jaką metodą będziemy wykonywać brwi. Ceny wahają się od 500 aż do około 1000 zł. Zazwyczaj salony mają w to wliczoną również poprawkę.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi

Niestety, lista przeciwwskazań do wykonania permanentnych brwi jest bardzo długa. Należy pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny, w którym dochodzi do uszkodzenia naskórka oraz wprowadzenia pod niego tuszu. Od zabiegu powinny powstrzymać się osoby:

  • w ciąży,
  • posiadające świeże blizny,
  • z poparzeniami słonecznymi,
  • z silnymi stanami zapalnymi skóry,
  • z łuszczycą, egzemą lub wysypką w okolicy łuków brwiowych,
  • chorą na nowotwór lub cukrzycę,
  • z infekcją wirusową, bakteryjną lub grzybiczą,
  • uczulone na barwnik lub krem znieczulający,
  • z infekcjami oraz gorączką,
  • z chorobą siatkówki lub rogówki oka,
  • przyjmujące niektóre leki.

Czemu makijaż permanentny brwi się nie przyjął?

Powodów może być wiele i niekoniecznie muszą być związane z nieprawidłowym wykonaniem makijażu. Oczywiście może zdarzyć się, że tusz był zbyt płytko wprowadzony pod skórę lub użyto nieodpowiedniego produktu, ale to nie jedyne, co mogło pójść nie tak. Tusz wybija spod skóry, która nie była odpowiednio pielęgnowana. Na trwałość tuszu wpływa również zdzieranie strupów – jeśli to zrobisz, brwi mogą być nietrwałe. Innym powodem może być wykonanie makijażu permanentnego w przypadku wystąpienia przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Jak usunąć makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny usuwa się, podobnie jak zwykłe tatuaże, laserem. Ponieważ pigment wprowadzany jest o wiele płycej, wystarczy do tego mniej sesji. Zazwyczaj udaje się uzyskać zadowalające efekty już po 3-5 sesjach. W przypadku źle wykonanego makijażu permanentnego lub zbyt głęboko wprowadzonego tuszu może być potrzebnych więcej sesji.

Opinie o makijażu permanentnym

Wizażanki bardzo zachwalają zabieg makijażu permanentnego brwi. Dla wielu było to całkowitą odmianą, która dodała ich twarzy charakteru, a także uprościła makijażową rutynę. Czy przekonują Was ich opinie?

Jest super, kształt boski, nic nie bolało, trochę nieprzyjemnie, efekt fantastyczny. Polecam

- maryanne69

Ja mam makijaż permanentny brwi już 4 lata i powiem wam, że nie wyobrażam sobie teraz go nie mieć. Bardzo dużo o tym czytałam, dzwoniłam, pytałam. Wstaję rano i mam brwi, a wcześniej nie otworzyłabym drzwi, gdybym się wcześniej nie umalowała. U osób, które mają brwi i trzeba je tylko „zagęścić” wygląda to może bardziej naturalnie, ale ja chciałam mieć to co mam i niczego nie żałuję. Jak bardzo mi zblednie barwnik, to znów to zrobię
Reklama

- silvercali

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane