Farbujesz brwi henną? Ekspertka ostrzega przed popełnianiem tych błędów
Jak przygotować się do farbowania brwi henną, aby uniknąć wpadki? Z pomocą ekspertki Benefit podpowiadamy, czego nie robić, aby nie skończyć z zielonymi brwiami.

Od lat regularnie farbuję brwi henną i wydawało mi się, że wiem o tym zabiegu właściwie wszystko. Okazuje się jednak, że byłam w dużym błędzie i o mały włos nie przydarzyła mi się duża wpadka. Zazwyczaj hennę nakładam samodzielnie, ale tym razem korzystałam z pomocy specjalistki. Na woskowanie i farbowanie brwi wybrałam się do Brow Baru marki Benefit. Hania Jakubowska, National Brow Ekspert uświadomiła mnie, że o mały włos moje brwi byłyby... zielone. Wszystko przez to, że popełniłam podstawowy błąd.
Błędy w farbowaniu brwi henną
W dzień poprzedzający wizytę w Brow Barze na twarz nałożyłam cienką warstwę samoopalacza do twarzy. I na tym właśnie polegał mój błąd. Okazuje się, że bezpośrednio przed farbowaniem brwi henną należy unikać kosmetyków brązujących oraz opalania natryskowego.
Nałożenie henny na brwi po użyciu samoopalacza lub po skorzystaniu z opalania natryskowego może skończyć się zabarwionymi na rudo, a nawet na zielono, włoskami. Radziłabym odczekać z aplikacją henny przynajmniej 48 godzin, jeśli korzystałaś wcześniej z produktów samoopalających (w tym mgiełek i chusteczek). Nawet mało inwazyjny środek może wejść w reakcję - tłumaczy Hanna Jakubowska.
Korzystając z okazji zapytałam Hanię o inne przeciwwskazania przed farbowaniem włosków henną. Okazuje się, że samoopalacz to nie tylko jeden z kosmetyków, którego należy unikać. Warto zrezygnować także z tłustych kremów oraz produktów z retinolem.
Na pewno przed samym zabiegiem barwienia warto unikać aplikacji tłustych kosmetyków na skórę. Np. olejków, bogatych kremów natłuszczających. Ta uwaga będzie przydatna zwłaszcza dla osób, które wykonują hennę samodzielnie. W Brow Barze Benefit, ekspert zawsze odtłuści twoją skórę przed barwieniem. Kolejnym przeciwwskazaniem jest świeżo wykonany makijaż permanentny brwi. Jeśli używasz kremów, które zawierają Retinoidy (Retin A oraz wszelkie jego pochodne), warto uważać, bo henna może mocniej zabarwić skórę lub spowodować powstanie plam. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałaś z barwienia, wykonaj na swojej skórze, np. za uchem, test alergiczny. Nałóż odrobinę henny w to miejsce i sprawdź, czy nie dojdzie do reakcji - wyjaśnia ekspertka.
Jak przedłużyć trwałość henny?
Jeśli samo farbowanie brwi przebiegło pomyślnie, warto pomyśleć o tym, co zrobić, aby efekt przyciemnienia włosków był trwały. Zazwyczaj na brwiach powinien utrzymać się do około dwóch tygodni. Można jednak odrobinę przedłużyć ten czas poprzez unikanie pewnych czynności. Ekspertka marki Benefit przestrzega m.in. przed mocnym pocieraniem brwi produktami do demakijażu.
Aby henna utrzymała się jak najdłużej należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, rzadziej korzystać z sauny oraz z basenu. Inwazyjne pocieranie np. przy demakijażu może sprawić, że kolor będzie mniej intensywny. Dodatkowo stosowanie intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych, nawet domowych może przyspieszyć wypłukiwanie henny z brwi. Ja jednak nie rezygnowałabym z rytuału dbania o skórę, ale wykonywała hennę częściej lub uzupełniała brwi makijażem - mówi Hanna Jakubowska.
Zdarzyło wam się kiedykolwiek wpadka podczas farbowania brwi henną? Mamy nadzieję, że nie, a teraz będziecie już wiedziały, czego się wystrzegać. ;)
Zobacz także: Po nałożeniu henny twoje brwi są zbyt ciemne? Podpowiadamy, jak usunąć z nich barwnik!