Geometria brwi - sposób na wyznaczenie idealnego łuku brwiowego
Geometria brwi pozwala pozbyć się zbędnych włosów, nadać im odpowiednią grubość i podkreślić atuty twarzy. Oparta na prostej zasadzie wyznaczania linii może zastąpić wizyty w salonie kosmetycznym. Potrzebna będzie tylko kredka do brwi i henna, jeśli dodatkowo decydujesz się na koloryzację.

- Marta Średnicka
Geometria brwi pozwala na nadanie włosom odpowiedniego kształtu, a przy tym szerokości, rozstawu, a nawet stopnia wygięcia. Pozwala na przywrócenie brwiom utraconej symetrii i podkreślenie oczu bez zaburzania proporcji twarzy. Nazywana architekturą brwi opiera się na wyznaczaniu punktów załamania na brwiach przy pomocy prostych linii i odpowiednich kątów.
Geometria brwi krok po kroku
- Najpierw wyznaczamy początek brwi, przykładając kredkę, czy też pędzelek lub zwykły patyczek w linii pionowej, tuż przy skrzydełkach nosa. Punkt na wysokości łuku brwiowego, w którym znajdzie się kredka będzie początkiem twoich brwi.
- Kolejnym punktem będzie miejsce załamania brwi, stanowiące o ich kształcie. Wyznacza się go przykładając kredkę do skrzydełka nosa i kierując ją ukośnie przez środek źrenicy. Punkt ma znajdować się w ok. 2/3 długości brwi.
- Następnym krokiem jest wyznaczenie końca brwi przez przyłożenie tej samej kredki do skrzydełka nosa i poprowadzenie jej ukośnie przy kąciku oka (zewnętrznym). W tym miejscu powinny zakończyć się włoski.
- Ostatni etap to połączenie trzech linii równolegle do oka. Pamiętajmy jednak, żeby nie zrobić tego zbyt wysoko. Brwi nie mogą być nazbyt cienkie, a sam łuk brwiowy ma zwężać się ku jego zewnętrznej części.

Żeby nadać brwiom odpowiedniego kształtu, usuwa się wszystkie włoski poza wyznaczonymi liniami. Punkty mają ułatwić opracowanie zaokrągleń i załamań. Żeby wyrysować dokładniejszy kontur, potrzebne będzie jednak mapowanie brwi. Metoda z nitką obrysowuje je z każdej strony, zapobiegając pojawianiu się problemu z ustaleniem szerokości. Jest to bardziej skomplikowane, jednak pozwala uniknąć wyskubania nadmiernej ilości włosów.
Zobacz także: Brwi permanentne – efekty, gojenie, cena
Geometria brwi a ich kształt
Istnieją różne kształty brwi, jednak każdorazowo powinny być one dopasowane do kształtu twarzy. Podążanie za modą może okazać się zgubne, jeśli ukryjemy atuty, a wyeksponujemy mankamenty naszej urody. Tym samym przy doborze idealnego kształtu najlepiej sugerować się zasadą kontrastu, która zakłada, że ostrzejsze rysy wymagają łagodniejszych, mniej zarysowanych brwi, a twarz o silnie zaznaczonych kątach bardziej okrągłych i delikatnych.
Henna pudrowa brwi
Geometrii brwi w salonach kosmetycznych często towarzyszy koloryzacja w postaci pudrowych brwi. Sproszkowana henna sprawia, że brwi zostają wypełnione, zyskują głębszy, bardziej intensywny kolor, ale też są bardziej lśniące i wypielęgnowane. Barwi ona też skórę pod włosami. Warto więc określić czas ekspozycji brwi na produkt, żeby uniknąć przerysowanego efektu. Cena henny pudrowej w zestawie wynosi od ok. 60 zł.
Nakładanie henny pudrowej na brwi opiera się na:
- Nałożeniu przy pomocy pędzelka odpowiednio dobranego koloru henny na włoski z uwzględnieniem przerzedzeń i pozostawieniu produktu na ok. 20 min (w zależności od producenta).
- Dla poprawienia efektu, po wyschnięciu henny na geometrycznie ustalonym kształcie brwiach, nakładamy kolejną warstwę produktu, która pozwoli zakamuflować ubytki. Ostatnia warstwa może zostać dołożona po chwili, a czas jej trzymania na włoskach to 10 min.
- Po upływie czasu ekspozycji brwi na produkt sczesujemy go we włoski, zgodnie z kierunkiem wzrostu, a następnie przemywamy mokrym wacikiem.
Proste, prawda?