Plamy i smugi z samoopalacza przytrafiają się nawet najbardziej doświadczonym użytkownikom tego typu kosmetyków. Jak bez kłopotu zmyć źle nałożony lub nierównomiernie schodzący samoopalacz? Mamy na to kilka naprawdę niezawodnych sposobów.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak zmyć samoopalacz - domowe sposoby
  2. Cytryna na plamy z samoopalacza
  3. Domowy peeling zmywający samoopalacz
  4. Peeling z kawy na plamy z samoopalacza
  5. Jak zmyć samoopalacz - kosmetyki i rękawice do usuwania sztucznej opalenizny

Jak zmyć samoopalacz - domowe sposoby

Pierwszym ratunkiem w walce z plamami od samoopalacza są domowe sposoby. I nie mówimy tutaj o kąpieli, bo ona oczywiście z czasem usunie sztuczną opaleniznę, ale o czymś znacznie szybszym. Te sposoby nic nie kosztują, bo wykorzystujemy w nich produkty, które niemal zawsze mamy w domu. W dodatku są bardzo skuteczne! Możecie użyć do tego cytryny, cukru albo... kawy. Już po pierwszym zastosowaniu plamy z samoopalacza będą mniej widoczne, a nawet mogą całkowicie zniknąć.

Cytryna na plamy z samoopalacza

Zasada numer jeden: Po nałożeniu samoopalacza koniecznie myjemy dokładnie ręce. Jeśli po kilku godzinach od nałożenia samoopalacza zauważymy, że na naszych dłoniach kosmetyk jednak zostawił ciemne plamy, możemy sięgnąć po cytrynę. Jej sok ma właściwości rozjaśniające skórę. Warto aplikować go na skórę kilkakrotnie, a jest duża szansa, że plamy po kilku godzinach staną się niewidoczne.

Domowy peeling zmywający samoopalacz

Gdy nasz kłopot dotyczy nierównomiernie schodzącej skóry i plam z samoopalacza po kilku dniach od jego nałożenia, z pomocą przyjdzie nam domowy peeling do ciała. Do jego stworzenia potrzebujemy:

Zobacz także
  • dwie łyżki miodu
  • łyżkę cukru
  • łyżkę soku z cytryny

Składniki mieszamy, a następnie aplikujemy je na zwilżone wodą ciało. Dokładnie masujemy, potem pozostawiamy na 3-5 min. i spłukujemy. Cukier skutecznie usunie martwy naskórek wraz ze sztuczną opalenizną, sok z cytryny nieco ją rozjaśni, zaś miód nawilży.

Peeling z kawy na plamy z samoopalacza

Kolejnym sposobem jest wykonanie peelingu z kawy. Aby go zrobić potrzebujemy około pół szklanki fusów z kawy. Fusy nakładamy na zwilżone ciało i wykonujemy masaż. Peeling z kawy nie tylko zmyje sztuczną opaleniznę, ale i nada skórze delikatny, brązowy kolor, dzięki czemu nie będziemy musiały nakładać kolejnej warstwy samoopalacza, aby cieszyć się brązową skórą.

Jak zmyć samoopalacz - rękawice i kosmetyki do usuwania sztucznej opalenizny

Gdy domowe sposoby zawodzą, warto sięgnąć po specjalne akcesoria i produkty, które mają za zadanie pozbyć się nawet najbardziej uporczywych i szpecących plam z samoopalacza. Bardzo skutecznym i jednocześnie dość tanim sposobem jest sięgnięcie po specjalne rękawice, które z użyciem samej wody szybko pozbywają się resztek sztucznej opalenizny.

Rękawice do usuwania samoopalacza mają w swojej ofercie St.Tropez, Glov, Vita Liberata, a każda z nich kosztuje od 20 do 30 złotych za sztukę. Wszystkie łączy materiał, który skutecznie usuwa suchą skórę, a pozostawia ją miękką i gładką. W dodatku, taka rękawica przyda się również wtedy, gdy podczas aplikacji zauważymy smugi, lub gdy nałożymy zbyt dużo produktu brązującego.

Ostatnią deską ratunku w walce z plamami po samoopalaczu jest pianka usuwająca sztuczną opaleniznę. Znajdziemy ją u niemal każdej marki, która specjalizuje się w samoopalaczach i balsamach brązujących - Fake Bake, St. Tropez czy Minetan. Preparat do usuwania opalenizny aplikujemy na czystą, suchą skórę, czekamy kilka minut, a następnie spłukujemy. Po umyciu ciała, po samoopalaczu nie powinno być śladu, w dodatku, zastosowanie pianki zmywającej samoopalacz świetnie przygotowuje skórę pod ponowną jego aplikację.

Reklama

Jeśli nie uda wam się zmyć samoopalacza do końca nie martwcie się, na szczęście po kilku dniach zniknie sam podczas kąpieli.

Reklama
Reklama
Reklama