Makijaż mineralny bazuje na kosmetykach naturalnych opartych na dwutlenku tytanu, tlenku cynku, ale też mice. Są one bezpieczne dla skóry i nadają się do cery problematycznej. Kosmetyki tego typu to produkty o krótkich składach, najczęściej w postaci sypkiej, które są niezwykle wrażliwe dla cery i nie powodują alergii i podrażnień. Nie posiadają w składzie substancji zapachowych, alkoholu, czy parabenów i konserwantów. Makijaż mineralny z ich użyciem może wydawać się skomplikowany ze względu na ich formę, jednak w rzeczywistości taki nie jest i jak każdy inny wymaga wprawy.

Reklama

Zobacz także: Co to są kosmetyki mineralne? 5 marek, które musisz znać

Dla kogo jest makijaż mineralny?

Makijaż mineralny przeznaczony jest dla osób, które poszukują lżejszej formy i mniej obciążających cerę kosmetyków. Jest stworzony dla posiadaczek cery trądzikowej, atopowej, naczynkowej, wrażliwej i z łuszczycą. W takiej formie nie zatyka porów, redukuje wydzielanie sebum, nie posiada w składzie olejów i wosków, które mogą przyczyniać się do zaognienia zmian skórnych. Makijaż mineralny może przyspieszać regenerację skóry. Działa antybakteryjne, łagodzi istniejące podrażnienia i zapobiegają rozwijaniu się stanów zapalnych. Co więcej, wbrew pozorom, makijaż mineralny bardzo dobrze kryje wszelkiego typu niedoskonałości.

Zobacz także: Najlepsze podkłady mineralne - TOP 5

Zobacz także

Źródło: iStock

Makijaż mineralny krok po kroku

Żeby wykonać makijaż mineralny, należy wiedzieć, że podobnie jak w przypadku zwykłego makijażu, praca odbywa się na warstwach. Dodatkowo, kluczowa jest tu pielęgnacja przed nałożeniem kosmetyków mineralnych. Z racji tego, że nie posiadają one właściwości nawilżających, czy odżywiających skórę. Ważne jest więc, by wcześniej zadbać o to samemu, przez nałożenie wybranego kremu, spryskanie skóry hydrolatem lub wodą termalną.

  1. Na nawilżoną skórę nałóż odpowiednią bazę mineralną. Ma ona za zadanie wzmocnić trwałość makijażu i przygotować skórę do aplikacji podkładu. Wyrówna ją i wygładzi. Ma ona postać pudru, który należy wetrzeć w skórę na twarzy.
  2. Na kolejnym etapie przechodzimy do nakładania podkładu. Może mieć on standardową formę płynną, kiedy łączą się np. z serum i bardziej popularną w makijażu mineralnym postać sypką. Tę drugą nakładamy poprzez rozprowadzanie podkładu kolistymi ruchami na skórze, do momentu dokładnego stopienia się produktu z cerą. Jeśli nasza skóra tego wymaga, zbudujmy makijaż mineralny poprzez dodanie kilku kolejnych warstw.
  3. W miejscach, gdzie pojawiają się niedoskonałości i wypryski, stosujemy korektor o odpowiednim poziomie krycia. Nie nakładamy go jednak pod oczy ze względu na jego właściwości antybakteryjne. Rozprowadzamy go pędzelkiem w taki sam sposób jak podkład.
  4. Wykańczamy makijaż mineralny pudrem. Możemy sięgnąć po produkty z filtrem mineralnym. Nie podrażniają one cery, nie zapychają porów i nie powodują reakcji alergicznych, będąc bezpiecznymi dla skóry.
  5. Do nadania skórze trójwymiarowego efektu dodać możemy bronzer, róż i rozświetlacz - wszystkie w makijażu mineralnym mają postać pudru lub prasowaną.
  6. Brwi, jak i oczy pomalować możemy cieniami mineralnymi, które nie różnią się w zasadzie sposobem aplikacji, jak i konsystencją od zwykłych produktów.
Reklama

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Reklama
Reklama
Reklama