Makijaż permanentny: kreski górne - rodzaje, cena, gojenie
Makijaż permanentny w postaci kreski górnej to jeden z chętniej wykonywanych trwałych makijaży. Wykonanie permanentnego makijażu oka pozwala uprościć codzienny makijaż i skrócić czas jego wykonywania, ale też sprawia, że zawsze jesteśmy w mejkapie. To idealna alternatywa dla osób, które lubią klasyczny makijaż z użyciem kresek, a mają problemy z samodzielnym wyrysowaniem linii.

Makijaż permanentny - kreski górne to zabieg, który można polecić każdemu, bo pięknie podkreśla spojrzenie i sprawia, że makijaż prezentuje się wyraziście. Kreski na górnej powiece dodatkowo optycznie zagęszczają rzęsy. Kształt oraz długość dobiera się indywidualnie, biorąc pod uwagę upodobania, ale także kształt oka. Kreskami można dokonać delikatnej korekty, np. w przypadku opadających kącików czy powiek.
Spis treści:
- Przygotowanie do makijażu permanentnego kresek górnych
- Kreska na górnej powiece. Jak wykonywany jest makijaż permanentny?
- Pielęgnacja po wykonaniu makijażu permanentnego kresek górnych
- Makijaż permanentny: gojenie kresek górnych
- Ile utrzymuje się makijaż permanentny kresek górnych?
- Makijaż permanentny kreski górne: cena
- Makijaż permanentny kreski górne: przeciwwskazania
- Powikłania po zrobieniu makijażu permanentnego kreski górnej
- Rodzaje makijażu permanentnego kresek górnych: zdjęcia
Przygotowanie do makijażu permanentnego kresek górnych
Do zabiegu makijażu permanentnego należy odpowiednio przygotować nie tylko skórę, ale także cały swój organizm. Ważne jest, aby skóra wokół oczu była nawilżona i niepodrażniona. Przed zabiegiem nie należy nakładać henny ani sztucznie zagęszczać rzęs. Na dzień przed zabiegiem nie wolno przyjmować aspiryny lub leków rozrzedzających krew, pić alkoholu i opalać się. Na zabieg powinno się przyjść wypoczętym, bez makijażu i soczewek.
Kreska na górnej powiece. Jak wykonywany jest makijaż permanentny?
Makijaż permanentny oka wykonywany jest podobnie do tatuażu. Barwnik wprowadzany jest za pomocą niewielkich, cienkich igieł pod skórę. W przeciwieństwie do klasycznego tatuażu, tusz wprowadzany jest płyciej i z czasem znika ze skóry. Przed zabiegiem dokonuje się znieczulenia miejscowego, np. smarując skórę maścią Emla. Sprawia to, że makijaż permanentny jest praktycznie bezbolesny. Rodzaj, grubość oraz długość kreski konsultowana jest na samym początku. Linergista na podstawie wcześniej wyrysowanego, próbnego kształtu wprowadza tusz pod skórę. Cały zabieg powinien trwać około dwóch godzin, wliczając w to konsultację i znieczulenie.
Tuż po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk i podrażnienie, ale jest to normalna reakcja organizmu. W zależności od indywidualnych predyspozycji objawy te mogą być silniejsze lub słabsze. Zarówno opuchlizna, jak i zaczerwienienie powinny zniknąć na drugi dzień.
Efekt makijażu permanentnego tuż po zabiegu nie jest efektem końcowym! Od razu po zabiegu jest on o wiele ciemniejszy i bardzo wyrazisty. Zabarwienie może zblednąć nawet o połowę! Po pierwszej sesji mogą być widoczne prześwity, dlatego zazwyczaj niezbędna jest poprawka, która powinna być wliczona w cenę zabiegu. Poprawkę wykonuje się po około 3-4 tygodniach.

Pielęgnacja po wykonaniu makijażu permanentnego kresek górnych
2-3 dni po wykonaniu permanentnych kresek występuje złuszczanie się uszkodzonego naskórka. W tym czasie bardzo ważne jest nawilżanie naskórka preparatem, który zaleci linergista. Pielęgnacja skóry po makijażu permanentnym jest bardzo ważna, ponieważ źle zadbany makijaż może nie przyjąć się i wybić ze skóry. Łuszczącego się naskórka nie należy zdzierać, aby nie poranić skóry i nie doprowadzić do powstania dużych strupków. Skóra nie powinna mieć kontaktu z mydłem i innymi kosmetykami niż zalecone przez linergistę przez kilka dni. Dokładny czas ustalany jest przez specjalistę.
Makijaż permanentny: gojenie kresek górnych
Cały proces gojenia trwa zazwyczaj od 2 do 3 tygodni i uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji. W tym czasie nie można korzystać z solarium, sauny czy basenu. Niewskazany jest duży wysiłek fizyczny. Po makijażu permanentnym nie należy wykonywać makijażu przez około tydzień.
Po dokonaniu poprawek po upływie 3-4 tygodni cały proces gojenia oraz pielęgnacji powtarza się. Wówczas należy także zastosować się do powyższych zaleceń.
Ile utrzymuje się makijaż permanentny kresek górnych?
Efekt makijażu permanentnego utrzymuje się nawet do 2-3 lat, chociaż na jego trwałość wpływa kilka czynników. Są to:
- indywidualne predyspozycje: w zależności od typu Twojej skóry makijaż może utrzymywać się krócej lub dłużej,
- rodzaj wykonywanej kreski: grubość i intensywność kreski ma wpływ na wydłużenie lub skrócenie czasu, w jakim jest widoczna,
- głębokość makijażu permanentnego: płyciej wykonany makijaż permanentny będzie się utrzymywał krócej, a zbyt głębokie wprowadzenie tuszu może sprawić, że zostanie on z nami na stałe.
W niektórych przypadkach efekt utrzymuje się zaledwie kilka miesięcy, albo odwrotnie: przedłuża się aż do pięciu lat.
Zobacz także: Makijaż permanentny ust - ile kosztuje, jakie daje efekty i czy boli? Wszystko, co musisz wiedzieć
Makijaż permanentny kreski górne: cena
Ceny za kreski górne uzależnione są od tego, gdzie zlokalizowany jest salon oraz jaka metoda została zastosowana. Zazwyczaj jest to koszt od 400 do 700 zł. W przypadku kresek ozdobnych, cieniowanych należy wziąć pod uwagę górny zakres cen, a w przypadku kreski zagęszczającej rzęsy - dolny.

Makijaż permanentny kreski górne: przeciwwskazania
Istnieje dość długa lista przeciwwskazań do wykonania makijażu permanentnego. Zanim zdecydujesz się na zabieg, sprawdź dokładnie, czy możesz ją bezpiecznie wykonać! Do przeciwwskazań należą między innymi:
- przedłużone rzęsy,
- stosowanie odżywki na porost rzęs,
- choroby skórne,
- choroby siatkówki i rogówki,
- stan zapalny oczu,
- anemia,
- hemofilia i problemy z krzepnięciem krwi,
- cukrzyca,
- choroby nowotworowe,
- infekcja,
- gorączka,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, sterydów, antybiotyków, retinoidów,
- alergia na substancje znieczulające,
- ciąża.
Zobacz także: Efekty makijażu permanentnego brwi. Sprawdź, jak przebiega proces gojenia
Powikłania po zrobieniu makijażu permanentnego kreski górnej
Makijaż permanentny jest bezpiecznym zabiegiem, o ile przeprowadzany jest w odpowiednich warunkach i przez wykwalifikowaną osobę. Dlatego dokładnie sprawdź miejsce, w którym chcesz wykonywać makijaż permanentny. Zapoznaj się z opiniami i portfolio linergisty. Zwróć uwagę, czy do zabiegu używa rękawiczek i wysterylizowanego sprzętu. W przypadku zaniechania zasad sterylności, po makijażu permanentnym możesz nabawić się infekcji wirusowej lub bakteryjnej.
Rodzaje makijażu permanentnego kresek górnych: zdjęcia
Istnieje kilka metod wykonywania makijażu permanentnego. Różnią się one od siebie grubością, widocznością oraz długością. Najmniejsza kreska to tak zwana kreska zagęszczająca, która wykonywana jest tylko na linii rzęs. Tusz wprowadzany jest pomiędzy włoski i lekko ponad nie, nie posiada tak zwanej jaskółki.
Kreska górna średnia to kreska, która jest cienka, ale zawiera lekką, wystającą poza kącik jaskółkę. Efekt jest nadal delikatny, ale bardziej widoczny niż w przypadku kreski zagęszczającej.
Kreska górna, dekoracyjna jest grubsza, ma wyrazistą jaskółkę i bardziej przypomina klasyczny makijaż eyelinerem. Ten efekt jest mocniejszy, ale bardzo łatwo wkomponować go w codzienny makijaż z użyciem cieni do powiek.
I ostatni, najmocniejszy efekt, czyli kreska górna cieniowana. Znajduje się ona na większej części powieki górnej i zawiera drobne cieniowanie.