Reklama

Makijaż w latach 30. był bardzo elegancki, kobiecy i wyrafinowany. Kobiety dążyły do perfekcyjnego, nieskazitelnego makijażu twarzy, dlatego też szczególnie dbały o pielęgnację cery. Była jedwabiście gładka i porcelanowa jak u lalki. Używały pudrów w surowych odcieniach, takich jak kość słoniowa czy woskowa biel. Na wieczorne wyjścia i większe okazje wzbogacały swój makijaż twarzy subtelnym, dziewczęcym różem.

Reklama

Spis treści:

  1. Charakterystyka makijażu w latach 30.
  2. Makijaż ust w latach 30.
  3. Makijaż oczu w latach 30.
  4. Makijaż brwi w latach 30.
  5. Manikiur księżycowy w stylu retro
  6. Makijaż twarzy w latach 30.
  7. Konturowanie twarzy w latach 30.
  8. Jak wykonać makijaż lat 30. krok po kroku?

Charakterystyka makijażu w latach 30.

Makijaż w latach 30. w dużej mierze inspirował się gwiazdami kina i Hollywood. Jedną z nich była Greta Garbo wyróżniająca się tajemniczym, dramatycznym spojrzeniem i subtelnym makijażem ust w naturalnych, stonowanych odcieniach. Była znana wszystkim z ciemnego makijażu oczu i cienkich brwi.

Kolejną gwiazdą była Bette Devis, kusząca ekspresyjnym spojrzeniem i wyrazistymi rysami twarzy. Miała mocno zaznaczone brwi i wyraziste rzęsy. Warto także wspomnieć o platynowej blondynce Jean Harlow, która jako jedna z pierwszych wylansowała trend na makijaż o wysokim kontraście. Malowała usta na krwisty, czerwony kolor, który stał się symbolem niezwykłej kobiecości i wyrafinowania. Ten modny makijaż ust to ponadczasowa klasyka!

Makijaż ust w latach 30

Makijaż z czerwonymi ustami w latach 30. był absolutnym hitem. Najczęściej sięgano po czerwone pomadki w żywych, jaskrawych odcieniach. Modny był jasny róż, oranż, malinowy, burgund i krwista klasyczna czerwień. Intensywne, wyraziste odcienie kontrastowały z ich bladszą karnacją.

Kobiety mocno akcentowały łuk kupidyna na górnej wardze, w taki sposób, że usta przybierały kształt serca. Najpierw obrysowywały wargi konturówką, a potem za pomocą pędzelka aplikowały na nie szminkę. Wyraziste i pełne usta były kwintesencją makijażu lat 30. Dziewczyny inspirowały się efektem szminki u amerykańskiej aktorki Jean Harlow. Wyglądała niezwykle kobieco i zmysłowo z ponętnymi, krwistoczerwonymi ustami.

Makijaż oczu w latach 30.

Makijaż w latach 30. charakteryzował się mocno podkreślonymi oczami. Sięgano po cienie do powiek w kolorach takich jak: szarość, czerń i brąz, które wykorzystywały w technice smokey eyes. Nakładano je od wewnętrznego kącika oka w stronę skroni. Nadawały spojrzeniu niezwykłej głębi i dramatyzmu, tworząc zmysłowy efekt lekko przydymionego oka. Kobiety delikatnie podkreślały także kontur oka za pomocą eyelinera.

Klasyczne tusze do rzęs jeszcze nie istniały w latach 30. Malowano je specjalną, czarną mazią przy pomocy pędzelka. To właśnie w tamtych latach powszechne stały się także sztuczne rzęsy. Najpierw reklamowano je w "Vogue", a potem nawet w "Harper’s Bazaar". Makijaż oczu w latach 30. był pełen elegancji i klasy.

Makijaż brwi w latach 30.

Kwintesencją makijażu lat 30. były także cienkie, wygięte w łuk, starannie zarysowane brwi. Kobiety mocno je skubały, aby uzyskać pożądany kształt, dlatego też skórę pod łukiem brwiowym smarowały nawilżającą wazeliną, oliwką bądź brylantyną. Niektóre z nich całkowicie je wygalały i dorysowywały brwi za pomocą ciemnej kredki.

Ich inspiracją była Marlena Dietrich. Miała wyraziste i cienkie brwi, na których punkcie dziewczyny wręcz oszalały. Były postrzegane jako bardzo eleganckie i wyrafinowane.

Manikiur księżycowy w stylu retro

To właśnie w latach 30. manikiur księżycowy osiągnął szczyt popularności. Kobiety, malując paznokcie, pozostawiały wolny od lakieru brzeg paznokcia i nasadę. W ten sposób tworzył się oryginalny kształt półksiężyca. Taka technika malowania płytek przedłużała żywotność manicure. Najczęściej wykorzystywano w tym celu czerwienie, subtelne odcienie róży i beżu.

Makijaż twarzy w latach 30.

Wygładzona, alabastrowa cera jak u porcelanowej lalki cieszyła się w tamtych czasach ogromną popularnością. Kobiety sięgały po podkłady o ton jaśniejszy od ich cery. Jasną karnację uważano za synonim eleganckiego makijażu. Kojarzyła się z wyrafinowaniem i nieskazitelnością. Dlatego też używały pudrów w surowych odcieniach, takich jak kość słoniowa czy woskowa biel. Na wieczorne wyjścia i większe okazje wzbogacały swój makijaż twarzy dziewczęcym różem. Dodawał skórze blasku i świeżości. To doskonały makijaż dla cery dojrzałej, który potrafi optycznie odjąć lat!

Konturowanie twarzy w latach 30.

Konturowanie twarzy było także na porządku dziennym. Subtelny, naturalny makijaż twarzy był kwintesencją makijażu lat 30., dlatego bardzo delikatnie podkreślano żuchwę i kości policzkowe. Używano do tego ciemnego różu. Nakładano go wysoko na policzkach na kształt trójkąta. Porad na temat konturowania twarzy mogły szukać w magazynie "Vogue".

Jak wykonać makijaż lat 30. krok po kroku?

Makijaż z lat 30. jest bardzo prosty do odwzorowania, więc nie wymaga od ciebie żadnych specjalnych umiejętności. Oto instrukcja krok po kroku:

Reklama
  1. Na oczyszczoną twarz zaaplikuj ulubiony nawilżający krem, a następnie nałóż na twarz bazę pod makijaż, która pomoże ci zmniejszyć widoczność porów i utrwali make-up.
  2. Kobiety w latach 30. dążyły do perfekcyjnego, nieskazitelnego makijażu twarzy. Sięgnij po podkład o jeden ton jaśniejszy od twojej cery i zamaskuj korektorem wszelkie cienie pod oczami, czy inne niedoskonałości.
  3. Użyj różu do policzków i delikatnie nałóż go na górną część kości policzkowych, a potem go zblenduj w kierunku skroni. W ten sposób dodasz sobie odrobinę dziewczęcego wdzięku.
  4. W latach 30. brwi były cienkie i delikatnie zaokrąglone. Sięgnij po cień do brwi lub kredkę i narysuj delikatne linie.
  5. Wybierz cień w odcieniach takich jak: szarość, czerń czy brąz i nałóż go na całą powiekę. Potem nakreśl linię kredką wzdłuż linii rzęs, aby nadać spojrzeniu głębi i tajemniczości.
  6. Koniecznie wytuszuj rzęsy tuszem bądź sięgnij po sztuczne kępki, aby spojrzenie stało się bardziej zalotne.
  7. Kwintesencją makijażu lat 30. były wyraziste usta, dlatego sięgnij po soczyste, jaskrawe odcienie czerwieni. Zacznij od obrysowania warg konturówką w podobnej tonacji kolorystycznej do szminki, a następnie za pomocą pędzelka zaaplikuj na nie pomadkę. Koniecznie podkreśl łuk kupidyna.
  8. Dorysuj subtelny pieprzyk. Możesz wykorzystać do tego eyeliner.
  9. Utrwal makijaż transparentnym pudrem, aby przedłużyć jego trwałość.
Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane