Perfekcyjny i trwały makijaż wieczorowy. Jak go wykonać?
Makijaż wieczorowy może być sporym wyzwaniem dla początkujących, dlatego mamy dla ciebie kilka porad i inspiracji na wielkie wyjścia. Niezmiennie króluje w nim błysk, mocne kolory i graficzne kreski. Przy wieczorowym makijażu nie może zabraknąć też efektownego podkreślenia rzęs!

Makijaż wieczorowy zaczyna się dużo wcześniej niż od momentu nałożenia podkładu na twarz. Pamiętaj, że kluczem do trwałego makijażu jest wcześniejsza pielęgnacja. Warto sięgnąć po peeling enzymatyczny, maseczkę w płachcie i lekki krem nawilżający, a kropką nad "i" będzie spray utrwalający. Makijaż wieczorowy powinien być dokładany i precyzyjny. Świetnie spisze się tu klasyczne smokey eyes.
Spis treści:
- Makijaż wieczorowy a dzienny
- Niezbędne kosmetyki do makijażu wieczorowego
- Jak przygotować skórę do makijażu wieczorowego?
- Techniki w makijażu wieczorowym
- Stylizacja brwi i rzęs w makijażu wieczorowym
- Utrwalenie makijażu i finalne akcenty
Makijaż wieczorowy a dzienny
Makijaż wieczorowy zdecydowanie różni się od makijażu dziennego swoją wyrazistością. Używamy w nim ciemniejszych podkładów, nasyconych cieni oraz kosmetyków dających efekt blasku, takich jak brokat. Wyraźne podkreślenie rzęs nadaje głębi spojrzeniu.
Jednym z głównych zadań makijażu wieczorowego jest... przetrwanie długich godzin. Dlatego często stosuje się bardziej trwałe kosmetyki oraz techniki makijażowe, które zapewniają trwałość makijażu, jak np. baking.
Niezbędne kosmetyki do makijażu wieczorowego
W kosmetyczce powinny znaleźć się: baza pod podkład, korektor do twarzy, podkład, puder, róż, czarna kredka lub eyeliner, pomadka, perłowy cień do powiek oraz tusz do rzęs. Wszystkie te kosmetyki pozwolą na stworzenie nieskazitelnego makijażu.
Warto zainwestować w kosmetyki wodoodporne, które zapobiegną rozmazywaniu się makijażu w niesprzyjających warunkach. Wybór odpowiedniego typu pomadki, na przykład matowej, również wpływa na trwałość całego make-upu, zwłaszcza podczas wieczornych wyjść, gdy spożywamy napoje i posiłki.
Jak przygotować skórę do makijażu wieczorowego?
Przygotowanie skóry zacznij już dzień wcześniej od wykonania peelingu twarzy i nałożenia nawilżającej maseczki. Przed samym makijażem warto przetrzeć twarz płynem micelarnym i wklepać nawilżający krem, by baza i podkład mogły trwale przylegać do skóry. Warto także zastosować serum z witaminą C, które rozświetli skórę i zapewni jej zdrowy wygląd. Kroki powinny wyglądać następująco:
- Przetrzyj twarz płynem micelarnym
- Nałóż nawilżający krem
- Użyj bazy rozświetlającej
- Zatuszuj niedoskonałości korektorem
- Nałóż podkład
- Zastosuj puder
Techniki w makijażu wieczorowym
Makijaż wieczorowy to przestrzeń na eksperymenty z technikami takimi jak smokey eyes czy cut crease. Również technika bakingu, czyli utrwalenie podkładu i korektora przez dłuższe trzymanie na skórze sypkiego pudru, jest często stosowana w wieczorowych makijażach. Pomaga ona uzyskać efekt nieskazitelnej cery i zapewnia makijażowi wielogodzinną trwałość.
Stylizacja brwi i rzęs w makijażu wieczorowym
Prawidłowe podkreślenie brwi jest kluczowe w przypadku makijażu wieczorowego. Można to osiągnąć przy pomocy kredki do brwi oraz wosku. Mocno wytuszowane rzęsy nadają makijażowi dramatyzmu – warto rozważyć użycie sztucznych rzęs lub kępek dla bardziej spektakularnego efektu.
Warto także zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego tuszu do rzęs, który zapewni zarówno długość, jak i objętość, nie krusząc się i nie rozmazując podczas wieczornych spotkań. Można także zastosować serum odżywiające rzęsy lub specjalną bazę przed aplikacją tuszu, która zwiększy trwałość makijażu i pozwoli na mocniejsze podkreślenie włosków.
Utrwalenie makijażu i finalne akcenty
Aby makijaż wytrzymał całą noc, należy zastosować utrwalacz, który zapobiegnie ścierania się kosmetyków i zwiększy ich odporność na pot czy łzy. Jednym z popularnych sposobów utrwalenia makijażu jest użycie fixera do twarzy. Taka mgiełka nie tylko przedłuża trwałość makijażu, ale również ożywia wygląd skóry, dodając jej świeżości. W przypadku cery tłustej i mieszanej niezastąpione będą też bibułki matujące, które w kilka sekund zbiorą nadmiar nagromadzonego sebum.
Na koniec makijażu zastanów się nad dodaniem rozświetlacza na strategiczne obszary twarzy, takie jak kości policzkowe, grzbiet nosa czy łuk kupidyna. Rozświetlacz dodaje blasku i podkreśla wybrane partie, przyciągając wzrok i dodając twarzy wyrafinowanego wyglądu.
Makijaż wieczorowy dla blondynek
Przy makijażu wieczorowym dla blondynek idealnie spiszą się brązy, będzie to najbezpieczniejsza wersja, a jeśli chcesz poszaleć, to postaw na róż! Wystarczy różowa kredka do oczu, żeby podkreślić dolną linię wodą, róż do policzków i cienie do powiek w delikatnym odcieniu nude. Nie zapominaj o ustach, w takim przypadku rewelacyjnie sprawdzi się błyszczyk.
Makijaż wieczorowy dla brunetek
W wieczorowym makijażu dla brunetek nie możemy oprzeć się fioletowi! Ten kolor idealnie współgra z włosami i zazwyczaj oliwkową cerą brunetek. To jeden z najmodniejszych kolorów w tym roku, a będzie też świetnym uzupełnieniem wielu outfitów. Fioletem rozświetl wewnętrzne kąciku oczu, a na resztę powieki użyj na czerni lub szarości.
Tego typu makijaże wieczorowe sprawdzą się zarówno na oficjalne wydarzenia, takie jak wesele, jak również na randkę czy... studniówkę!