Podróbki kosmetyków? Wiemy, jak je rozpoznać!
Kopiowanie i podrabianie kosmetyków stało się prawdziwą plagą… Fałszywki mogą być niestety wszędzie, a zidentyfikowanie ich jest niezwykle trudne. Wiemy jednak, jak odróżnić je od oryginału.

Warto mieć tych kilka informacji z tyłu głowy nawet w trosce o własne zdrowie. Nieoryginalne kosmetyki mają zupełnie inny skład i często nie są produkowane w przeznaczonych do tego warunkach. Dlatego w sieci możemy często znaleźć informacje o tym, że pewien kosmetyk wywołał reakcje alergiczne. Nawet sama Kylie Jenner ostrzegała przed kupowaniem jej słynnych pomadek z innych stron niż jej oficjalny sklep internetowy.O podróbkach popularnych kosmetyków robi się coraz głośniej - najczęściej w kontekście robienia zakupów na stronie aliexpress.com. Ale przecież nie tylko tutaj zdarza nam się wydać pieniądze. Również wtedy, gdy wyjeżdżamy za granicę liczymy na to, że uda nam się wyrwać na mały shopping i upolujemy za mniejsze pieniądze to, czego nie możemy dostać w Polsce.Zobacz także: Jak rozpoznać podróbki pędzli do makijażu?Najlepiej na zakupy wybrać się do firmowego sklepu lub drogerii, w których asortyment jest sprawdzony. Wtedy będziemy mieć pewność, że zrobiłyśmy bezpieczne zakupy i nie będziemy żałować decyzji. Nierzadko jednak próbujemy oszczędzić. Dlatego wybieramy się na różnego rodzaj targowiska, a to nie najlepsze miejsce na wydawanie gotówki. Tym bardziej, że tam najczęściej możemy zostać oszukane.Zobacz także: Jak rozpoznać podróbki perfum?Tyczy się to również stron, na których możemy licytować kosmetyki. Sprzedawcy bardzo często sprytnie zasłaniają produkty tak, aby zakryć drobne mankamenty opakowań lub po prostu wysyłają nam zupełnie inny produkt, niż widziałyśmy na zdjęciu. W naszej galerii znajdziesz praktyczne wskazówki i dowiesz się, jak nie kupić podróbki ulubionego kosmetyku.Zdjęcie główne: pinterest.com/pin/437764026259923065
1 z 5

Sprawdź konsystencję produktu
Zarówno konsystencja, jak i zapach są bardzo ważne. Zwłaszcz w produktach kremowych warstwy nie powinny się od siebie oddzielać. Możesz to zaobserwować chociażby w przypadku podkładu. Jeżeli wyczujesz bardzo intensywny zapach (przyjemny lub nie), natychmiast odłóż produkt. Ten problem jest zauważalny szczególnie w przypadku tuszy do rzęs. Podróbki mają również rzadką konsystencję, która często spływa ze szczoteczki.
2 z 5

Sprawdź, w jakich odcieniach jest dostępny kosmetyk
To jedna z najprostszych i najmniej czasochłonnych czynności, jaką możesz wykonać. Wpisanie koloru w wyszukiwarkę oraz nazwy marki od razu uświadomi Ci, że ktoś lubi oszukiwać i okradać ludzi z pieniędzy. Najczęściej dzieje się tak w przypadku pomadek oraz paletek z cieniami do powiek. Plagą stało się kopiowanie szminek MAC i paletek Naked. W pierwszym przypadku chodzi o zapis - kosmetyk ma nie tylko konkretną nazwę, ale i numer. W podróbkach widnieją tylko cyfry. A w drugim przypadku mamy do czynienia ze zbytnią intensyfikacją kolorów, różnym ułożeniem lub wymianą zaledwie jednego na inny.
3 z 5

Sprawdź, jak wyglądają pędzle i gąbki
Jakość, kształt, wykonanie trzonków, kolor - na to wszystko powinnaś zwrócić uwagę. Wielokrotnie sugerujemy się jedynie ogólnym wrażeniem, które niestety niemal zawsze jest mylne. Inaczej ścięte włosie, numer identyfikacyjny w innym miejscu, nazwa marki namalowana, a nie tłoczona, luźna skuwka, z której wypadają szorstkie i niemiłe w dotyku włoski... Tak najczęściej oszukują sprzedawcy.
4 z 5

Sprawdź, jak produkt prezentuje się na skórze
Jeżeli masz możliwość sprawdzić, jak kosmetyk zachowuje się na skórze, nie wahaj się i użyj testera. Konsystencja podróbek kosmetycznych zawsze będzie się różniła. A to dlatego, że produkt jest wytwarzany w zupełnie innych warunkach i na bazie innych składników. Wykonanie go jest zatem o wiele tańsze, a sprzedaż bardziej zyskowna. Niemniej, podróbka cieni do powiek zawsze jest mniej napigmentowana, a pomadki tępo suną po skórze. Podkłady i korektory mocno oksydują lub w ogóle różnią się znacząco kolorem.
5 z 5

Zawsze rób zakupy w sprawdzonych miejscach
I na koniec coś, co będziemy powtarzać jak mantrę. Robienie zakupów w sprawdzonych miejscach, pozwoli nam uchronić się przed wpadką, która może nas kosztować nawet zdrowie. Wysoka lub zbliżona do oryginalnej cena produktu, który chcesz zamówić, nie zawsze oznacza, że jest on prawdziwy. To tylko jedna ze sztuczek, która skutecznie mydli nam oczy. Podobnie jest zresztą z opakowaniem. Warto zwracać uwagę nawet na miejsce kodu kreskowego, który marki umieszczają zawsze w tym samym miejscu.