Rozjaśnianie brwi to hit. Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku
Rozjaśnianie brwi jest teraz w modzie. Ten odważny trend możemy zrobić samodzielnie w domu lub u kosmetyczki. Zdradzamy domowe sposoby na rozjaśnianie brwi i instrukcję krok po kroku.

Rozjaśnione brwi są w modzie już od pewnego czasu, ale wcale nie zamierzają zniknąć z listy mocnych trendów na 2023 rok. Nie jest to co prawda styl dla każdego, a rozjaśnienie brwi to dość odważny krok, zwłaszcza że jeszcze do niedawna królowały mocne, czarne brwi. Jeśli już na niego zdecydujemy, warto dobrze się przygotować. Nie każda metoda rozjaśniania brwi może się u nas sprawdzić. Jak to zrobić odpowiednio i profesjonalnie? Wyjaśniamy.
Spis treści:
- Na czym polega rozjaśnianie brwi?
- Rozjaśnianie brwi krok po kroku
- Domowe sposoby na rozjaśnianie brwi
- Komu pasują rozjaśnione brwi?
- Ile kosztuje rozjaśnianie brwi u kosmetyczki?
- Jaki rozjaśniacz do brwi wybrać?
Na czym polega rozjaśnianie brwi?
Żeby rozjaśnić ciemne brwi można wybrać jedną z kilku dostępnych metod rozjaśniania włosów. Zarówno tych domowych, jak i profesjonalnych, przeprowadzonych przez kosmetyczkę. Można zastosować np. rozjaśnianie brwi nadtlenkiem wodoru, czyli wodą utlenioną, specjalnym rozjaśniaczem z drogerii, farbą do włosów lub... cytryną. Skuteczne jest też rozjaśnianie brwi makijażem.
Żeby rozjaśnić ciemne włosy trzeba się jednak nieco napracować. Jeśli chcemy uzyskać zamierzony efekt w sposób bezpieczny i nie skończyć bez brwi, należy postępować stopniowo i delikatnie. Utlenianie brwi może się bowiem zakończyć zniszczeniem włosów.
Rozjaśnianie brwi krok po kroku
Jak przeprowadzić zabieg rozjaśniania brwi? Jeśli decydujemy się na odbarwianie specjalnym rozjaśniaczem, robimy to w następujący sposób:
- Regulujemy brwi pęsetą lub woskiem i nadajemy im odpowiedni kształt dzień przed rozjaśnianiem. Nie zalecamy nakładać rozjaśniacza na podrażnioną skórę.
- Rozjaśniacz rozrabiamy według instrukcji na opakowaniu.
- Okolice brwi zabezpieczamy np. wazeliną.
- Rozjaśniacz nakładamy na brwi patyczkiem lub cienkim pędzelkiem.
- Zostawiamy na brwiach tak długo, jak zaleca producent.
- Rozjaśniacz zmywamy z brwi wodą i już, efekt jasnych brwi gotowy.
Jeśli jesteśmy posiadaczką naturalnie ciemnych brwi lub nasze brwi były wcześniej barwione, oczekiwany efekt możemy uzyskać dopiero po 2-3 zabiegach rozjaśniania. Nie warto przetrzymywać rozjaśniacza dłużej, niż zaleca producent, gdyż może wystąpić silne podrażnienie skóry wokół brwi lub reakcja uczuleniowa.

Domowe sposoby na rozjaśnianie brwi
Jasny kolor brwi możemy też uzyskać domowymi sposobami. Jest delikatniejsza alternatywa dla profesjonalnych kosmetyków, które mają mocno inwazyjne działanie. Najlepszymi sposobami jest rozjaśnianie brwi cytryną, rozjaśnianie nadtlenkiem wodoru, czyli wodą utlenioną, rozjaśnianie brwi ziołami, np. rumiankiem.
Jednak jak to zrobić? Odcień brwi można delikatnie rozjaśnić smarując je przez kilkanaście dni sokiem wyciśniętym z cytryny. Nakładamy sok patyczkiem lub wacikiem i zmywamy po 30 minutach. Dobrze działa też woda utleniona, jednak należy ją stosować z ostrożnością i dużą wprawą, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Zawarty w niej nadtlenek wodoru rozjaśnia włoski i daje efekt jasnych brwi nawet u posiadaczek ciemnych włosów. W domowym zaciszu rozjaśnimy też brwi rumiankiem, jednak efekt będzie bardzo delikatny. Należy przemywać włoski naparem z rumianku przez kilkanaście dni.
Komu pasują rozjaśnione brwi?
Jasne brwi to odważny trend, który nie będzie jednak pasował każdemu. Najlepiej będą wyglądały w nim naturalne blondynki i rudowłose osoby. Jasne brwi u posiadaczek ciemnych włosów mogą wyglądać nieco karykaturalnie i niezbyt naturalnie. Rozjaśniane brwi na pewno będą też bardziej pasować osobom o jasnej oprawie oczu. W kontraście z czarnymi, gęstymi rzęsami nie będą wyglądały zbyt dobrze.
Ile kosztuje rozjaśnianie brwi u kosmetyczki?
Profesjonalne rozjaśnianie brwi można przeprowadzić u kosmetyczki, która doskonale będzie wiedziała, jakich użyć produktów, jak z nimi postępować i jaki kształt brwi do nas dobrać. Pomoże też, w rozjaśnianiu makijażu permanentnego brwi, którego w domowych warunkach nie da się przeprowadzić, gdyż potrzebny jest specjalny sprzęt i produkty.
Stylistka może wybrać jedną z różnych metod rozjaśniania brwi, np. rozjaśnianie henną lub rozjaśnianie proszkiem. Dla pełnego efektu kosmetyczka może też zaproponować laminowanie brwi, które nada im piękny kształt i podkreśli nowy kolor. Cena za stylizacje brwi waha się od 100 do nawet 300 zł, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Jaki rozjaśniacz do brwi wybrać?
Skuteczny rozjaśniacz do brwi można kupić w drogerii, np. w Rossmannie czy Hebe, np. John Frieda Sheer Blonde lub w drogeriach internetowych, np. RefectoCil Blonde Brow. Rozjaśniacze kosztują od 20 do 60 zł za opakowanie. Jak wybrać odpowiedni? Przede wszystkim skupmy się na tym, jaki efekt chcemy uzyskać, czy bardzo jasnych brwi czy może tylko lekkiego tonowania włosków. Najlepiej jest oczywiście wybrać specjalny kosmetyk przeznaczony do rozjaśniania brwi, jednak ten do rozjaśniania włosów również zadziała, jednak należy zachować ostrożność przy jego nakładaniu, bo może być nieco mocniejszy w działaniu.