Rzęsy 1:1 – efekty przedłużania rzęs metodą 1 do 1, opis zabiegu stylizacji rzęs, cena i opinie
Rzęsy 1:1 to jedna z metod objętościowych, która polega na przyklejeniu jednej rzęsy sztucznej do jednej rzęsy naturalnej. Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1 to sposób na gęste, podkręcone i długie rzęsy. Ta metoda sprawdzi się u każdego ze względu na naturalny i subtelny efekt. Jak wygląda zabieg i ile kosztuje metoda 1:1? Sprawdźcie opinie!

- Sylwia Przygoda
Rzęsy 1:1 to jedna z najpopularniejszych metod przedłużania rzęs, pbolegająca na doklejeniu jednej rzęsy sztucznej do jednej rzęsy naturalnej. Efekt jest widoczny, lecz naturalny. Tego typu stylizacja sprawdzi się właściwie u każdego, a wykonać zabieg można również na cienkich i delikatnych rzęsach. A to dlatego, że w przeciwieństwie do metody 2D lub 3D. klientce doczepiany jest pojedynczy włosek. Po przedłużaniu rzęs można cieszyć się zmysłowym, głębokim spojrzeniem przez 3-4 tygodnie.
Spis treści:
- Na czym polega zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1?
- Jak wygląda stylizacja rzęs metodą 1 do 1?
- O co może zapytać stylistka rzęs przed zabiegiem?
- Efekt zagęszczania rzęs
- Jak pielęgnować rzęsy po zabiegu?
- Co ile należy uzupełniać rzęsy?
- Jaka jest cena za metodę przedłużania rzęs 1:1?
- Przeciwwskazania do wykonania zabiegu przedłużającego naturalne rzęsy
- Czy przedłużone rzęsy można zdjąć samodzielnie?
- Czy podczas ciąży można dokleić sztuczne rzęsy przedłużone?
Na czym polega zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1?
Rzęsy 1 do 1 to jeden z najpopularniejszych zabiegów przedłużania rzęs. To metoda zagęszczania rzęs i przedłużania ich polegająca na doklejaniu sztucznych rzęs do naturalnych włosków. Aby nie były zbyt obciążone, a efekt naturalny, robi się to w proporcji jeden do jednego, skąd wzięła się nazwa tej metody. Efekt przyciąga spojrzenia, widocznie wydłuża i pogrubia rzęsy, ale nie ma ryzyka opadającej, obciążonej powieki. Takie rozwiązanie zapewnia pełen komfort noszenia.
Do efektów zabiegu zaliczamy:
- zagęszczenie rzęs,
- wydłużenie rzęs,
- przyciemnienie rzęs (co odczują zwłaszcza posiadaczki jasnych włosków),
- optyczne wydłużenie kącików oczu,
- optyczne powiększenie oczu.
Rzęsy do każdego klienta dobierane są indywidualnie na podstawie naturalnego stanu rzęs. Na rynku dostępne są włoski różnej długości, o różnym zakrzywieniu, a doświadczona osoba potrafi perfekcyjnie je dobrać. Dzięki temu efekt jest spektakularny! Po wyborze i dopasowaniu rzęs syntetycznych pora przejść do zabiegu stylizacji objętościowej.
Jak wygląda stylizacja rzęs metodą 1 do 1?
Zabieg przedłużania rzęs metodą 1 do 1 trwa około dwóch godzin. Początkowo ustalamy z kosmetyczką dokładną długość oraz kształt i skręt rzęs. Następnie kładziemy się na specjalnej kozetce. Stylistka przykleja plastry na dolną powiekę, wzdłuż linii rzęs dolnych, by oddzielić ją od górnej. Następnie odtłuszcza nasze naturalne rzęsy i przechodzi do naklejania sztucznych. Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem stylistki jest do każdej naturalnej rzęsy doklejenie jednej sztucznej. Robi to przy użyciu niewielkiej ilości kleju i pęsety. Zabieg kończy przeczesanie rzęs szczoteczką i zdjęcie pasków z dolnych powiek. Chociaż jest to dość długi zabieg, to w dłuższej perspektywie jest dużą oszczędnością czasu i ogranicza nasz codzienny makijaż. Dlatego właśnie należy do jednego z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych!
Zabieg przedłużania rzęs jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Jeśli odczujemy jakieś swędzenie lub ból, należy natychmiast powiadomić o tym stylistkę. Może to oznaczać wystąpienie reakcji alergicznej na klej do rzęs, rzęsy lub plastry. Wtedy trzeba natychmiast zdjąć sztuczne rzęsy.

Zobacz także: Skręt rzęs – rodzaje i jaki wybrać do naszego kształtu oka?
O co może zapytać stylistka rzęs przed zabiegiem?
Stylistka rzęs z pewnością będzie chciała przed zabiegiem dowiedzieć się o tobie kilku rzeczy. Może to zrobić w formie ankiety lub rozmowy. W jej trakcie możesz być zapytana o różne rzeczy, w tym:
- o przebyte choroby oczu i kiedy je miałaś,
- o aktualne choroby oczu,
- przyjmowane leki,
- alergie,
- choroby przewlekłe (chodzi między innymi o cukrzycę czy zaburzenia hormonalne),
- zaburzenia (nerwica, która objawia się skubaniem lub wyrywaniem rzęs, klaustrofobia, ADHD),
- miesiączkę,
- ciążę,
- noszenie szkieł kontaktowych,
- wcześniej wykonywane zabiegi na rzęsach.
Niektóre stylistki posiadają swoje profile w mediach społecznościowych lub salonu, w którym pracują. W tym przypadku możesz również zostać zapytana o zgodę na publikację zdjęć przed i po zabiegu.
Efekt zagęszczania rzęs
Metoda 1:1 daje najbardziej naturalny efekt przedłużania ze wszystkich stylizacji rzęs. Rzęsy są wyraźnie wydłużone i zagęszczone. Końcowy efekt zależy również od wyboru długości rzęs i ich skrętu, a także od tego jak dużo mamy swoich naturalnych rzęs. Rzęsy do przedłużania są czarne, więc okolica oczu zostaje wyraźnie podkreślone i przyciemniona.
Prawidłowo wykonane przedłużanie nie zniszczy i nie obciąży naszych naturalnych rzęs. Stylizacja 1:1 świetnie się sprawdza na rzęsach cienkich, słabych, które mogłyby nie udźwignąć metod objętościowych, takich jak rzęsy 2D czy rzęsy 3D. To świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują subtelnego, lecz wyraźnego efektu i chcą zaoszczędzić czas na makijażu oczu. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie u blondynek o jasnych oczach. Na ciemniejszej karnacji, włosach i oczach, rezultat może być za mało wyraźny.

Jak pielęgnować rzęsy po zabiegu?
Rzęsy po zabiegu wyglądają fenomenalnie. Jednak nie możemy zapomnieć, że należy dbać o rzęsy i przestrzegać kilku ważnych zaleceń. W 48 godzin po zabiegu nie mogą mieć one kontaktu z wodą. Nie zaleca się także korzystać z solarium, sauny oraz tłustych kosmetyków o oleistych formułach, które mogłyby osłabić wiązanie kleju. Nie należy rzęs przecierać ani pocierać palcami czy wacikami kosmetycznymi. Nie zastosowanie się do tych poleceń sprawi, że rzęsy będą szybciej wypadać. To ciekawa alternatywa dla kobiet o cienkich rzęsach, jednak bez odpowiednich środków ostrożności zachowanie efektu będzie bardzo trudne.
Po upływie 48 godzin należy używać szamponu lub pianki do rzęs oraz specjalnego pędzelka do czyszczenia ich. Te kosmetyki w połączeniu z wodą destylowaną to produkty, które wystarczą do usuwania zanieczyszczeń. Sztucznych rzęs nie należy także malować tuszem i najlepiej unikać nakładania eyelinera, który znajduje się zbyt blisko linii rzęs i mógłby wpływać na trwałość kleju.
Zobacz także: Jak myć sztuczne rzęsy? Zasady pielęgnacji rzęs przedłużanych
Co ile należy uzupełniać rzęsy?
Po zabiegu niezbędne jest regularne uzupełnianie rzęs, a jego częstotliwość uzależniona jest od cyklu życia naturalnych włosków, a także tego, jak dbałyśmy o rzęsy po zabiegu. Ale to nie jedyne wytyczne, które decydują o tym, co ile będziesz musiała wykonać uzupełnianie. Zależy to także od:
- umiejętności stylistki, która zakładała rzęsy,
- sposób przygotowania rzęs do zabiegu,
- stan twoich naturalnych rzęs,
- jakość preparatów, które użyte były w trakcie i po zabiegu,
- stosowanie się do zaleceń pielęgnacyjnych stylistki,
- jakość użytych do przedłużania rzęs, a także materiał, z jakiego zostały wykonane,
- pora roku - wilgotne pory roku nie sprzyjają trwałości rzęs, ponieważ wilgoć osłabia klej.
Jednak przeciętnie rzęsy należy uzupełniać co 3-4 tygodnie. Mniej więcej tyle trwa cykl życia włosa.

Jaka jest cena za metodę przedłużania rzęs 1:1?
Cena przedłużania rzęs metodą jeden do jednego zależy od wyboru salonu i jego lokalizacji. Zazwyczaj jest to koszt od 100 do 250 złotych. Trzeba pamiętać, że takie rzęsy należy uzupełniać w regularnych odstępach czasowych. Uzupełnianie jest nieco tańsze, a pierwsze należy wykonać w terminie do 3 tygodni po pierwszym zabiegu. Wtedy cena oscyluje w granicach 80-150 złotych. Przy wyborze salonu warto brać pod uwagę nie tylko cenę, ale również opinie klientów.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu przedłużającego naturalne rzęsy
Mimo że rzęsy przedłużone są fenomenalnym rozwiązaniem, to trzeba pamiętać, że istnieje lista przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Zanim wybierzecie się na zabieg, należy wykluczyć przeciwwskazania! Należą do nich:
- alergie, które objawiają się łzawieniem,
- uczulenie na klej do rzęs oraz na materiał, z którego wykonane są rzęsy,
- nowotwory i chemioterapia, w której mamy do czynienia ze wzmożonym wypadaniem rzęs,
- zapalenie spojówek,
- zapalenie brzegu powieki,
- zapalenie rogówki,
- gradówka,
- jęczmień,
- aktywna łuszczyca,
- zespół suchego oka,
- niedawne przejście jakiejkolwiek choroby oczu (o pozwolenie na zabieg po takiej chorobie należy zapytać lekarza lub uprzedzić stylistkę),
- niedawne operacje okulistyczne (przerwa musi wynosić około dwóch miesięcy i wymagana jest zgoda lekarza),
- choroby na tle nerwowym, które objawiają się wyrywaniem rzęs,
- podwijanie się powiek,
- wykonanie makijażu permanentnego (należy odczekać przynajmniej cztery tygodnie od wykonania makijażu permanentnego),
- mechaniczne podrażnienia okolic oczu (np. po zabiegach kosmetycznych).
Wśród przeciwwskazań pojawia się także epilepsja. Może być to związane z długim wystawieniem na mocne światło, które jest niezbędne do wykonania zabiegu. Kolejnym przeciwwskazaniem jest wykonanie henny rzęs. Niektóre tego typu produkty osłabiają wiązanie kleju i może on w ogóle nie zastygnąć lub być na tyle słaby, że przedłużanie rzęs będzie nieefektywne i będzie szynko wymagać uzupełnienia.
Zobacz także: Nowa metoda przedłużania rzęsy - Kim Camellia, czyli rzęsy w stylu Kim Kardashian.
Czy przedłużone rzęsy można zdjąć samodzielnie?
Nie zaleca się samodzielnego zdejmowania przedłużonych rzęs. Stosuje się do tego odpowiednie preparaty, które w bezpieczny dla oczu sposób rozpuszczają klej. Samodzielne odrywanie sztucznych włosków może doprowadzić do znacznego osłabienia naturalnych rzęs lub wyrwania ich razem z doklejonym włoskiem.

Czy podczas ciąży można dokleić sztuczne rzęsy przedłużone?
Technika przedłużania rzęs 1:1 jest uznawana przez specjalistów za bezpieczną metodę, która nie wpływa na płód. Dlatego wykonywana jest również o osób w ciąży. Jeśli mimo to masz obawy o zdrowie swoje i dziecka, najlepiej udać się na konsultację ze specjalistką lub wizytę u lekarza, który wyjaśni wszystkie twoje obawy.