klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Dziewczyna w długich blond włosach patrzy na paznokcie i krzyczy
Manicure

5 błędów, przez które manicure hybrydowy odpada po kilku dniach

Twój manicure hybrydowy jest nietrwały? Lakier odpryskuje, odpada, odchodzi od paznokci płatami? Wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje.
Milena Majak
kwiecień 13, 2017

Chyba wszystkie zgodzimy się z tym, że dobrze wykonany manicure hybrydowy wytrzyma nienaruszony co najmniej dwa tygodnie. Można go oczywiście nosić dłużej, ale zwykle po 14 dniach odrost między kolorem a skórkami jest już tak duży, że nie wygląda to zbyt estetycznie. Sam manicure hybrydowy jest bardzo prosty w wykonaniu. I właśnie dlatego Polki go pokochały. Tak naprawdę jest to jedna z tych czynności, którą spokojnie możemy zaliczyć do trendu Do It Yourself, który dokładnie opisałyśmy w naszym Trendbooku Wizaz.pl.

Poruszyłyśmy w nim nie tylko kwestię trwałości, wad i zalet oraz wygody noszenia manicure hybrydowego, ale również bezpieczeństwa. Kiedy nagłośniono stanowisko doktor Chris G. Adigun, dermatolog z Północnej Karoliny, wiele kobiet zaczęło się zastanawiać czy nie zrezygnować z przyjemności stylizacji paznokci.

Doktor Adigun ostrzega, że intensywna ekspozycja na działanie lampy z promieniowaniem UVA, może powodować uszkodzenie skóry, a nawet nowotwory. Dlatego też postanowiłyśmy zgłębić ten temat i przedstawić stanowisko specjalistów w tym temacie.

Szukasz pomysłu na wielkanocny manicure? Podpowiadamy, jaki wybrać (i jak go potem nie zniszczyć ;)

7 trendów urodowych 2017, które musisz poznać. Pobierz Trendbook!

Ale wracając do tematu trwałości hybryd, w naszej galerii znajdziesz pięć najbardziej prawdopodobnych przyczyn odpryskiwania hybrydy już po kilku dniach noszenia jej.

Pochwal się swoim manicure w "Lookach Wizażanek" w KWC:)

Zdjęcia: istockphoto.com

1 z 5

Źle odtłuszczona płytka paznokcia

Źle odtłuszczona płytka paznokcia

Pierwszą i najczęściej występującą przyczyną, jest złe przygotowanie paznokci pod hybrydy. Najpierw należy ostrożnie odsunąć oraz usunąć skórki. Jeśli tego nie zrobisz, zalejesz je lakierem, który zacznie szybko odpryskiwać. Równie istotne jest wypiłowanie, a następnie delikatne zmatowienie samej płytki, jak i brzegów paznokcia. Ale to dopiero dokładne odtłuszczenie płytki gwarantuje nam trwałość lakieru. Należy dokładnie przetrzeć cały paznokieć, ale też brzegi. 

2 z 5

Za gruba warstwa lakieru

Za gruba warstwa lakieru

Kolejnym błędem, który notorycznie popełniamy, jest nakładanie za grubej warstwy lakieru. Dobry manicure hybrydowy buduje się cienkimi warstwami. Stworzenie kleksa na paznokciach spowoduje zalanie skórek, a w efekcie odchodzenie lakieru od płytki w całości, za jednym pociągnięciem. Mogą się również utworzyć niewidoczne na pierwszy rzut oka pęcherzyki powietrza.

3 z 5

Za krótki lub za długi czas utwardzania lakieru hybrydowego

Za krótki lub za długi czas utwardzania lakieru hybrydowego

Jeśli producent danej lampy informuje, jaki czas utwardzania lakieru jest konieczny, nie robi tego bez powodu. Należy również brać pod uwagę to, jakiej marki hybrydy stosujemy. Utrwalasz manicure za krótko? Lakier może odprysnąć nawet tego samego dnia. A może utwardzasz go za długo? W ten sposób wysuszysz za bardzo hybrydę, która zacznie pękać i odchodzić od paznokci.

4 z 5

Naturalnie kruche i rozdwajające się paznokcie

Naturalnie kruche i rozdwajające się paznokcie

Jeśli zwracałaś uwagę na wszystkie powyższe punkty, sprawdź stan swoich paznokci. Ratowanie hybrydą rozdwojonej i kruszącej się płytki to nie najlepszy pomysł. Szkodzisz jej bardziej niż pomagasz. W takim wypadku warto najpierw nałożyć bazę proteinową i dopiero później wykonać pełny manicure. Należy jednak liczyć się z tym, że trwałość nawet w ten sposób wykonanej hybrydy może być znacznie krótsza.

5 z 5

Naturalnie tłusta płytka paznokcia

Naturalnie tłusta płytka paznokcia

Nadal męczysz się z odpryskującą hybrydą? Łożysko paznokcia wytwarza prawdopodobnie za dużo tłuszczu. Sam tłuszcz jest potrzebny, gdyż chroni łańcuchy aminokwasowe, które wypełniają niewielkie przestrzenie wewnątrz płytki. Dzięki temu możesz złagodzić skutki nagłych uderzeń. Niestety nie da się z tym walczyć i trzeba się pogodzić, że manicure hybrydowy nie wytrzyma na takich paznokciach zbyt długo.

Komentarze