Manicure kombinowany – kiedy go wykonać i na czym polega?
Manicure kombinowany polega na malowaniu paznokci lakierem pod skórkami. Może przetrwać nawet od 5 do 6 tygodni i cały czas będzie wyglądać jak zaraz po zrobieniu!

Manicure kombinowany to trend, który znów zyskuje na popularności. Przywędrował do nas z Korei i możliwe, że wkrótce zastąpi tradycyjną metodę malowania paznokci. Stylizacja wygląda profesjonalnie, a jej wykonanie nie zajmuje wiele czasu. Taki manicure możemy zrobić samodzielnie w domu. Aby dojść do perfekcji, będzie wymagał jednak praktyki.
Spis treści:
- Co to jest manicure kombinowany?
- Zalety manicure kombinowanego
- Wady manicure kombinowanego
- Jak zrobić manicure kombinowany krok po kroku
Co to jest manicure kombinowany?
Mówiąc najprościej – manicure kombinowany to metoda umieszczania lakieru pod skórkami. Od klasycznych paznokci hybrydowych różni się przede wszystkim widocznością odrostu. Najlepiej sprawdza się przy lakierach hybrydowych, ale można wykonać go również przy użyciu tradycyjnych lub żelowych lakierów do paznokci.
W profesjonalnych salonach kosmetycznych, stylistki decydują się na przejście specjalnego szkolenia. Profesjonalny kurs to jednak nie wszystko, bo ważne są też ćwiczenia. Trzeba opanować posługiwanie się zarówno ostrymi narzędziami, jak i frezarką, którą przecież operujemy przy wrażliwym i łatwym do zranienia miejscu. Czyste narzędzia to zatem podstawa. Po zabiegu nie można też zapomnieć o regularnej pielęgnacji dłoni oraz paznokci, aby utrzymać skórki w jak najlepszej kondycji.
Zobacz też: Najmodniejsze paznokcie 2022
Zalety manicure kombinowanego
Największą zaletą manicure kombinowanego jest długa trwałość stylizacji. Nic dziwnego, że często mówi się o nim, jak o lepszej i dokładniejszej wersji tradycyjnej hybrydy. Warto zdecydować się na taki manicure, bo:
- kolor wychodzi spod skórek i nie widać przerwy pomiędzy płytką, a kolorem,
- odrost widoczny jest dopiero po ponad tygodniu, a nawet do dwóch (zależy od naturalnego tempa wzrostu płytki),
- można wykonać go na wiele sposobów, zarówno na krótkich, jak i długich paznokciach; świetnie wygląda m.in. manicure kombinowany french,
- w większości salonów zabieg nie jest droższy lub jego cena jest tylko trochę wyższa, niż w przypadku klasycznej hybrydy. Waha się od kilkudziesięciu do ok. 200 zł.
Wady manicure kombinowanego
Manicure kombinowany niestety nie jest dla wszystkich. Bezwzględnie trzeba pamiętać o tym, że:
- samodzielne wykonanie manicure kombinowanego jest trudne dla laika,
- łatwo uszkodzić skórki – jeśli robicie to samodzielnie, ostrożnie usuwajcie i podnoście skórki,
- nieumiejętne użycie frezarki może grozić przepiłowaniem płytki.
Jak wykonać manicure kombinowany krok po kroku?
Manicure kombinowany można wykonać tylko wtedy, gdy skórki są prawidłowo przygotowane. To znaczy, że nie może być na nich ranek, strupów. W kontakcie z lakierem – zwykłym, żelowym czy hybrydowym – mogą się źle goić i na pewno zaczną szczypać. Skórki nie powinny być również poszarpane po wycinaniu cążkami, ponieważ lakier będzie się nierówno układał.
- Zacznijcie od przygotowania dłoni, a więc namoczcie je w ciepłej wodzie z mydłem lub zaaplikujcie na skórki preparat, który je zmiękczy.
- Teraz sięgnijcie po drewniane kopytko (metalowe może tworzyć wyżłobienia na płytce) i odepchnijcie skórki.
- Kolejnym krokiem jest wycięcie skórek – najlepiej sprawdzą się w tym celu nożyczki do obcinania paznokci. Mają delikatne ostrze, które jest w dodatku zakrzywione, a więc lepiej dopasowane do kształtu skórek niż cążki.
- Jeśli macie już wprawę w używaniu frezarki, możecie jej użyć do wyrównania skórek i usunięcia ich pozostałości z płytki paznokcia. W innym przypadku radzimy posłużyć się blokiem polerskim.
- Teraz przyszedł czas na nadanie paznokciom pożądanego kształtu – opiłujcie je.
Pamiętajcie, że odpowiednio przygotowane skórki i paznokcie są gwarancją nie tylko pięknie wyglądającego, ale też trwałego manicure. Przejdźmy więc do aplikacji lakieru:
- Przed pomalowaniem każdego paznokcia odepchnijcie ponownie skórki drewniany kopytkiem.
- Nabierzcie niewielką ilość lakieru i przyłóżcie kroplę możliwie blisko skórek. Teraz rozprowadźcie ją wzdłuż skórki i przeciągnijcie pędzelkiem w dół.
- Aby ułatwić sobie zadanie, możecie użyć cieńszego i bardziej precyzyjnego pędzelka do rozprowadzenia lakieru przy skórkach. Może to być na przykład pędzelek do zdobień.
- Pamiętajcie o zabezpieczeniu wolnego brzegu, czyli końcówki paznokcia, każdą kolejną warstwą lakieru. Jeśli tego nie zrobicie, możecie być pewne, że hybryda zacznie szybciej odpryskiwać.
- Przed nałożeniem kolejnej warstwy lakieru, ponownie odepchnijcie skórki - tym razem ostrożnie, aby nie zahaczyć o jeszcze lepiący się kolor.