klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
krupa pisarek jagodzinska na ściance
ONS
Moda

Triki modelek, dzięki którym będziesz zawsze wyglądać szczupło na zdjęciach

Oto kilka najważniejszych zasad dotyczących pozowania, których zawsze przestrzegają gwiazdy!
Ewelina Błeszyńska
kwiecień 13, 2017

Jak pozować, aby wyglądać szczupło na zdjęciach? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w najnowszej książce Małgorzaty Leitner "Dobre uczennice zostają top modelkami". Autorka pozycji jest właścicielką agencji modelek Avent Models oraz szkoły modelek Avant School, współpracuje z wieloma gwiazdami m.in. Joanną Krupą, Karoliną Pisarek. Leitner o życiu modelek i pozowaniu wie właściwie wszystko. W swojej książce zdradza wiele trików gwiazd i modelek, które z powodzeniem możemy stosować także my. Nas najbardziej zainteresował rozdział o tym, jak należy pozować, aby na zdjęciach wyglądać korzystnie. 

Triki na wyszczuplenie ciała na zdjęciach 

Wiele z nas nie przywiązuje dużej wagi do tego, jaką pozę należy przybrać podczas robienia zdjęć, a jest to bardzo ważne jeśli chcemy później podobać się sobie na fotografii. Gwiazdy doskonale wiedzą, że podczas pozowania liczą się detale - odpowiednie ułożenie rąk, obrócenie ciała czy układ ramion. Oto jeden z najważniejszych trików w pozowaniu do zdjęć:

Pozując w butach bez obcasów, staraj się delikatnie unosić pięty, wtedy nogi wyglądają na dłuższe - radzi w książce Małgorzata Leitner. 

Więcej szczegółowo opisanych trików znajdziecie w naszej galerii. Jeśli chcecie poznać więcej tajników z życia modelek książka Małgorzaty Leitner "Dobre uczennice zostają top modelkami" z pewnością będzie dobrym wyborem. Możecie kupić ją TUTAJ

Poznaj najgorętsze trendy beauty! Pobierz Trendbook Wizaz.pl - pierwszy taki w Polsce!

1 z 4

Przekręć ciało bokiem do obiektywu

Przekręć ciało bokiem do obiektywu

Małgorzata Leitner w książce "Dobre uczennice zostają modelkami" zwraca uwagę na to, że przed obiektywem najlepiej pozować bokiem. 

Jeśli chcesz, aby któraś część ciała wyglądała na węższą, delikatnie przekręć ją tak, by była bokiem do obiektywu. Możesz tak zrobić z ramionami, biodrami, tułowiem. Elementy, które są na wprost obiektywu wydają się masywniejsze - opisuje w książce agentka modelek. 

2 z 4

Odpowiednio ułóż dłonie

Odpowiednio ułóż dłonie

Leitner podkreśla, że jednym z najważniejszych elementów na zdjęciu jest ułożenie rąk, gdyż to one przyciągają największą uwagę np. do bioder, a przez to optycznie je poszerzają. 

Bok dłoni wygląda subtelniej niż ona cała. Staraj się trzymać palce razem, nie zaciskaj pięści [...] Chociaż dłonie mogą się wydywać najmniejszym zmartwieniem, często to one psują całe zdjęcie. Właśnie przez to, że poświęca się im najmniej uwagi - tłumaczy w książce Leitner. 

3 z 4

Nie przyciskaj ramion do ciała

Nie przyciskaj ramion do ciała

Bardzo ważne w pozowaniu jest także odpowiednie ułożenie ramion tak, aby wyglądały one smukło i na węższe niż są w rzeczywistości:

Trzymaj je odsunięte, nawet jeśli wydaje ci się to nienaturalne. Przyciskając jedną część ciała do drugiej sprawiasz, że się "rozpłaszcza", przez co wygląda na większą - zaleca Małgorzata Leitner. 

4 z 4

Przenieś ciężar ciała na jedną nogę

Przenieś ciężar ciała na jedną nogę

Jeśli chcesz wyglądać szczupło na zdjęciu pamiętaj, aby odpowiednio ustawić nogi. Nie będą wyglądały one na masywne jeśli przeniesiesz ciężar na jedną nogę.

Unikaj stania prosto na obu nogach, staraj się przenosić ciężar ciała na jedną z nich - przestrzega Leitner. 

Komentarze