Reklama

Domowa maseczka na zmarszczki to świetny sposób na wygładzenie cery. Samo przygotowanie jej jest proste i bardzo szybkie. Zabiera dosłownie 2 minuty! To jeden z sekretów pielęgnacji z PRL, które zdradziła mi moja babcia.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak przygotować domową maseczkę na zmarszczki?
  2. Jak działają składniki domowej maseczki?
  3. Czy domowe maseczki są bezpieczne dla skóry?

Jak przygotować domową maseczkę na zmarszczki?

Domowa maseczka na zmarszczki to przepis, który wymaga zaledwie dwóch składników. Większość z nas z pewnością ma je w swojej kuchni! Składniki zazwyczaj mieszam w proporcji 1:1, aby uzyskać jak najlepszy efekt i odpowiednią konsystencję! Zacznij od przygotowania produktów. Pierwszym z nich jest sok z cytryny. Wyciśnij owoc, a następnie dodaj do niego olejek rycynowy. Dokładnie wymieszaj i gotowe! Proporcje możesz dowolnie zmieniać w zależności od swoich preferencji, a także od tego, jak zareaguje twoja skóra na sok z cytryny.

Takim specyfikiem możesz nasączyć płachtę lub zastosować ją miejscowo, w tych partiach twarzy, w których masz widoczne zmarszczki. Wówczas wystarczy, że nasączysz nią wacik i przyłożysz do skóry. Ja ją stosuję zwłaszcza w bruzdach nosowo-wargowych i na czole, czyli w miejscach, które są najbardziej zagrożone powstawaniem zmarszczek.

Maseczka po kilku użyciach wyraźnie wygładza skórę, jest ona miła w dotyku, wygładzona i wygląda świetliście. Od kiedy się nauczyłam ją przyrządzać, aplikuję ją systematycznie i nigdy mnie nie zawiodła!

Zobacz także: Wypróbowałam domową maskeczkę Azjatek. Spłyca zmarszczki i daje efekt jak krem za 300 zł

Jak działają składniki domowej maseczki?

Olejek rycynowy to jeden z tych składników, który od wielu pokoleń jest bardzo lubianym produktem w pielęgnacji. Tworzy on na skórze naturalną barierę ochronną, która zabezpiecza ją przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Ma działanie nawilżające, wygładzające i zmiękczające. Przeważnie jest stosowany do cer tłustych i z problemami trądzikowymi, ale świetnie sprawdza się również w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Ja lubię go stosować punktowo, nie na całą twarz.

Sok z cytryny to naturalna dawka witaminy C, znanego antyoksydantu, który chroni naszą skórę przed starzeniem się. Jest to dość mocny składnik, dlatego zanim zdecydujesz się go zaaplikować na całą twarz w formie maseczki, koniecznie przetestuj go na swojej skórze punktowo i sprawdź reakcje. Może się on okazać nieodpowiedni dla bardzo suchej lub wrażliwej skóry.

Zobacz także: Nie wierzyłam, że zadziała! Domowa maseczka na usta w 5 minut dała „bitten lip effect”, który utrzymał się 4 h

Czy domowe maseczki są bezpieczne dla skóry?

Jak najbardziej - domowe maseczki są całkowicie bezpieczne, jednak musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach, które dotyczą wszystkich kosmetyków przygotowanych w domu. Przede wszystkim, podobnie, jak w przypadku gotowych produktów z drogerii, nie wszystkie składniki będą odpowiadać twojej cerze. Dlatego zanim zaaplikujesz je na całą twarz, zawsze przetestuj nowy produkt na małym fragmencie. Naturalne składniki mogą być silniejsze i wywoływać reakcje alergiczne!

Reklama

Drugim ważnym aspektem jest trwałość produktów. Bez dodatków konserwujących są one mniej trwałe, dlatego staraj się nie przygotowywać na raz zbyt dużych zapasów. Jeśli zostanie ci resztka produktu, zawsze przechowuj go w lodówce i zużywaj w ciągu 2-3 dni.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane