Body wrapping w domu – jakie daje efekty?
Folia spożywcza i krem ujędrniający - to wszystko czego potrzebujesz, aby wykonać body wrapping. Popularny domowy zabieg sprawi, że twoja skóra będzie nawilżona i jędrna, a przy okazji możesz stracić nadprogramowe centymetry!
Body wrapping to wysmuklający sylwetkę zabieg, który można wykonać w domu. Foliowanie ciała ujędrni i odżywi skórę oraz zniweluje nieestetyczny cellulit. Sprawdź, jak zrobić domowy body wrapping krok po kroku oraz w jakim przypadku nie powinno się wykonywać tego zabiegu.
Body wrapping w domu krok po kroku
- Przed wykonaniem foliowania ciała należy wziąć prysznic i zrobić dokładny peeling całego ciała. Dzięki temu pozbędziemy się martwego naskórka, a substancje odżywcze wejdą w głębsze warstwy skóry.
- Następnie nakładamy na wybrane partie ciała odżywczy oraz ujędrniający balsam, błoto kosmetyczne lub wcześniej przygotowaną mieszankę.
- Ciało owijamy dość ściśle folią spożywczą, lecz niezbyt mocno. Tak by nie spowalniać krążenia krwi.
- Okrywamy ciało kocami lub ubieramy się ciepło, aby utrzymać wysoką temperaturę ciała.
- Leżymy w folii przez minimum 40 minut, do godziny.
- Następnie zdejmujemy folię i płuczemy ciało chłodną wodą bez mydła. Resztki kosmetyków wklepujemy w skórę.
Body wrapping powinno się wykonywać 1-2 razy w tygodniu, minimum przez okres 2-3 miesięcy. W tym zabiegu niezwykle ważna jest regularność, efekt jest widoczny dopiero po jakimś czasie.
Body wrapping - efekty
Body wrapping pobudza krążenie ciała i rozszerza pory skóry. Dzięki temu składniki aktywne w produktach kosmetycznych wnikają w głębsze warstwy skóry i są skuteczniejsze. Przy regularnym foliowaniu ciała skóra jest bardziej odżywiona i ujędrniona, dzięki czemu wydaje się optycznie szczuplejsza. Ten zabieg oczyszcza skórę z toksyn, a także niweluje cellulit i rozstępy. Regularnie wykonywany ma wpływ na zmniejszenie obwodu ciała.
Body wrapping - przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem do zabiegu foliowania ciała są:
- żylaki,
- zatory,
- wysokie ciśnienie krwi,
- miażdżyca,
- choroby serca,
- ciąża,
- niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne,
- skóra wrażliwa, naczynkowa.
Zobacz także: Cellulit wodny - czym jest i jak się go pozbyć?
Body wrapping - kosmetyki
Do foliowania ciała można użyć zarówno gotowych produktów, jak i własnych mieszanek odżywczych. Świetnie sprawdzą się tutaj kosmetyki z kofeiną, żeń-szeniem, cynamonem i imbirem. Mają one właściwości rozgrzewające oraz pobudzające krążenie krwi. Do body wrappingu można również użyć błota kosmetycznego.