Chroni przed plamami i brzydkim zapachem - ten detoksykujący antyperspirant przygotujesz sama w domu :)
Twój antyperspirant zawodzi? Spróbuj przygotować sobie własny - znamy świetny przepis!

- Agata Kufel
Domowy antyperspirant to świetne rozwiązanie dla wszystkich fanek naturalnych produktów oraz tych z was, które mają problemy ze znalezieniem ideału na drogeryjnych półkach. Ogranicza ilość potu, pochłania toksyny i neutralizuje nieprzyjemny zapach - wiemy, jak go przygotować :)
Domowy antyperspirant z glinką bentonitową
Krępujące plamy na ubraniach i nieprzyjemny zapach to problemy, które nasilają się w okresie letnim i potrafią bardzo uprzykrzać życie. Oczywistym rozwiązaniem jest antyperspirant, który pomaga zahamować nadmierne wydzielanie potu. Ostatnio pokazywałyśmy wam naszych ulubieńców w tej kategorii, a dzisiaj chcemy podzielić się z wami prostym przepisem na dezodorant antyperspiracyjny, który możecie wykonać samodzielnie w domu.Będziesz potrzebowała:
- 2 łyżeczki glinki bentonitowej
- 6 łyżeczek oleju kokosowego
- 2 łyżeczki sody oczyszczonej
- 3 łyżeczki skrobi kukurydzianej
- 15 kropli olejku z drzewa herbacianego
Zacznij od rozmiękczenia oleju kokosowego - możesz go lekko podgrzać w mikrofali. Przełóż go do miseczki i dodaj pozostałe składniki. Wymieszaj wszystko dokładnie, aż do uzyskania jednolitej konsystencji - powinna przypominać pastę. Gotowy antyperspirant przełóż do małego słoiczka.

Źródło zdjęcia: Pinterest

Jak go stosować? Rano niewielką ilość rozetrzyj między palcami i wetrzyj w czystą, suchą skórę pod pachami - powinien się szybko wchłonąć. Ten domowy dezodorant antyperspiracyjny nie tylko skutecznie likwiduje nieprzyjemny zapach, ale także zmniejsza ilość wydzielanego potu - wszystko dzięki połączeniu wartościowych składników.Olej kokosowy działa antybakteryjnie i jednocześnie nawilża skórę. Za neutralizację zapachu odpowiada soda oczyszczona, zaś skrobia kukurydziana absorbuje nadmiar wilgoci, ograniczając ilość potu. Glinka bentonitowa pochłania toksyny i zapewnia dodatkową ochronę. Dodatek olejku z drzewa herbacianego zapewnia silne działanie antybakteryjne - jeśli nie podoba ci się jego zapach, możesz wykorzystać w to miejsce olejek lawendowy lub z rozmarynu, które sprawdzą się równie dobrze.
Wypróbujecie ten przepis? Jakie są wasze sposoby na ochronę przed potem?
Zobacz też: Pożegnaj ciemną skórę pod pachami - wiemy, jak ją skutecznie rozjaśnić!