Cudowna moc wiesiołka. Jak stosować olej z wiesiołka?
Poprawia nawilżenie skóry, jej jędrność i elastyczność, jednocześnie zmniejsza jej szorstkość. Jego regularne stosowanie wpływa także pozytywnie na stan włosów i zapobiega ich wypadaniu. Wiesiołek, bo o nim mowa, znany jest w medycynie ludowej od setek lat. Współcześnie olej z wiesiołka znajduje zastosowanie jako kosmetyk do użytku zewnętrznego, ale i jako suplement diety. Co warto o nim wiedzieć?

Wiesiołek to zioło, które znaleźć można na polskich łąkach. Zresztą jedna z największych plantacji wiesiołka znajduje się w samym sercu naszego kraju – w miejscowości o uroczej nazwie Wiesiołów. Ta niepozorna roślina czaruje swoim wyglądem. Nazywana jest „świecą nocy”, ponieważ jej żółte kwiatki zamykają się w ciągu dnia i otwierają dopiero po zmierzchu.
Jednak dobroczynne składniki i cenne dla zdrowia substancje ukryte są w nasionach wiesiołka. Te małe, twarde ziarenka bogate są w nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) takie jak kwas linolowy (LA), kwas gamma-linolenowy (GLA) i kwas oleinowy. Wiesiołek dostarcza również nasyconych kwasów tłuszczowych w tym kwasu palmitynowego i stearynowego. Oprócz tego, nasiona wiesiołka są źródłem białka, steroli roślinnych, enzymów i witaminy E, a także zawierają ważne pierwiastki takie jak magnez, selen, cynk i wapń.
Właściwości zdrowotne oleju z wiesiołka
Olej z nasion wiesiołka chętnie wykorzystywany jest w kosmetyce i medycynie. Nie bez powodu. Obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych działa korzystnie na skórę, a konkretnie na funkcjonowanie komórek skóry, nawodnienie organizmu, jednocześnie zabezpieczając przed utratą wody przez zewnętrzne warstwy skóry. Ma również działanie przeciwtrądzikowe i przyspiesza gojenie zmian skórnych, takich jak łuszczyca.

Olej z wiesiołka niezwykle wspiera kobiety. Zawarty w nim magnez i kwasy tłuszczowe pozytywnie wspierają gospodarkę hormonalną kobiet, łagodząc objawy napięcia przedmiesiączkowego (PMS), takie jak: problemy trawienne, drażliwość i wahania nastroju, bóle pleców, zmęczenie, ból i tkliwość piersi i wreszcie bóle miesiączkowe. I wreszcie – skoro już przywołano kobiece tematy – zachowanie właściwego poziomu kwasów LA i GLA jest ważne również dla płodności. Przed owulacją składniki te pobudzają u kobiet wydzielanie śluzu, poprawiając ukrwienie śluzówki macicy. Olej z wiesiołka może także poprawiać męską potencję, żywotność i szybkość plemników. Jednak już w czasie ciąży jego stosowanie nie jest zalecane.
Olej z wiesiołka w codziennej pielęgnacji
Olej z wiesiołka może być stosowany na wiele sposobów. Warto uwzględnić go w codziennej pielęgnacji twarzy i ciała. Kosmetyki mające olej z wiesiołka w składzie, czy też jego czysta postać to bogactwo składników odżywczych. Jak go stosować? Choćby wmasowując niewielką ilość oleju w oczyszczoną skórę twarzy. To sprawi, że będzie ona nawilżona i wypoczęta. Olej z wiesiołka wyrówna koloryt cery i wygładzi naskórek. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby przygotować na jego bazie domową maseczkę…
Olej z wiesiołka znajduje także zastosowanie w pielęgnacji i wzmocnieniu skóry i włosów. Regularne jego wcieranie głęboko odżywia włosy i mieszki włosowe, wpływa na porost włosów i hamuje ich wypadanie. Olej z wiesiołka reguluje także wydzielanie sebum. Można wykorzystać go również do olejowania włosów – dzięki swoim właściwościom zapewni pasmom odpowiednie nawilżenie.
Chcąc zadbać o zdrowe i piękne usta warto wybrać pomadkę ochronną z olejem z wiesiołka w składzie. Pomadka OEPAROL Everyday skutecznie pielęgnuje i chroni usta dzięki zawartości kompleksu OleaSheaButter, unikalnego połączenia masła shea i oleju z nasion wiesiołka. Bogata w siłę roślinnych kwasów omega-6 odżywia usta, przeciwdziała podrażnieniom i przyspiesza regenerację popękanego naskórka, a także chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak niekorzystne warunki pogodowe, zanieczyszczenie czy klimatyzacja.
Niewątpliwie jednak filtry i ochronę przed niekorzystnym działaniem UV warto stosować przez cały rok. W okresie letnim idealnie sprawdzi się pomadka OEPAROL Sunnyday, która dzięki zawartości kompleksu OleaSunProtect, unikalnemu połączeniu filtrów UVA/UVB i oleju z nasion wiesiołka nawilża oraz optymalnie natłuszcza usta, zapobiegając ich przesuszaniu i pierzchnięciu.

Wsparcie od środka
Warto jednak uwzględnić go na co dzień nie tylko w kosmetykach i pielęgnacji, ale przede wszystkim w diecie. Jak stosować olej z wiesiołka? Można pić go w czystej postaci, jednak warto sięgnąć po zdecydowanie bardziej wygodną i sprawdzoną formę – OEPAROL to olej z nasion wiesiołka zamknięty w złotych kapsułkach. Ten suplement diety.

*Suplement diety. Zawiera składniki, które wspomagają funkcje organizmu poprzez uzupełnienie normalnej diety. Nie ma właściwości leczniczych.
Zawiera olej z nasion wiesiołka dziwnego (Oenothera paradoxa), którego składnikiem są kwasy tłuszczowe Omega-6: linolowy i gamma-linolenowy (LA i GLA), zaliczane do grupy Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT). Właśnie dzięki zawartym w nim kwasach Omega-6 ten suplement diety sprawdzi się u osób, które chcą zadbać o utrzymanie dobrej kondycji skóry, poprawę jej nawilżenia, odżywienia i elastyczności. Olej z wiesiołka wpływa także korzystnie na jej wygląd i kolor.
To jednak co ważne przy suplementacji olejem z wiesiołka, to najwyższe parametry jakościowe produktów, po które sięgamy. Kapsułki OEPAROL zawierają olej tłoczony z nasion wiesiołka tradycyjną metodą na zimno, wykorzystując w tym celu specjalnie zaprojektowane urządzenia. Proces produkcji nie wymaga stosowania środków konserwujących, antyutleniaczy i substancji uszlachetniających.
Ze względu na swoje właściwości warto włączyć go do swojej diety i pielęgnacji, zwracając uwagę na odpowiednie dawkowanie i przeciwwskazania.
Produkty OEPAROL można kupić w sklepie Allegro.
Materiał promocyjny marki OEPAROL.