Reklama

Derma roller to obrotowy wałeczek naszpikowany cieniutkimi tytanowymi lub stalowymi igiełkami. Kiedyś kojarzyliśmy go głównie z gabinetem kosmetycznym, ale teraz coraz częściej zabieg z derma rollerem wykonujemy w domu.Przy zachowaniu higieny i stosowaniu się do kilku zasad możemy liczyć na poprawienie nawilżenia skóry, rozjaśnienie przebarwień potrądzikowych, spłycenie zmarszczek oraz zmniejszenie widoczności blizn, cellulitu i rozstępów.

Reklama

Fot.: iStock

Jak działa derma roller?

Igły derma rollera przerywają ciągłość skóry, robiąc w niej mnóstwo mikrokanalików. Przez te maleńkie otwory, składniki aktywne serum nałożonego na skórę w trakcie zabiegu i po nim wnikają głębiej i działają intensywniej. Ponadto, powstałe na skórze ranki to dla niej sygnał do intensywnej regeneracji – wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny.Do nawilżenia skóry i zmniejszenia widoczności zmarszczek, wystarczą igły o długości 0,2-0,5 mm. Żeby jednak skutecznie powalczyć z bliznami, rozstępami czy cellulitem, trzeba sięgnąć po wałek wyposażony w igły o długości 1-2 mm.Derma roller może być także używany na tak delikatne miejsca, jak okolice oczu czy usta. W przypadku tych pierwszych, pozwala na spłycenie zmarszczek. Natomiast nakłuwanie ust za pomocą derma rollera wygładza je i czyni bardziej pełnymi.

Jak używać derma rollera?

Podczas zabiegu z użyciem derma rollera trzeba przede wszystkim zachować higienę. Przed zabiegiem wałeczek trzeba zdezynfekować na przykład rozpylanym za pomocą atomizera spirytusem salicylowym. Zabieg z derma rollerem – żeby uniknąć ryzyka rozniesienia bakterii czy wtłoczenia w skórę zanieczyszczeń – zawsze wykonujemy na dokładnie oczyszczoną skórę bez aktywnych stanów zapalnych.

Zabieg z derma rollerem

  1. Najlepiej na podwójnie oczyszczoną skórę nakładamy odpowiednie serum – na przykład nawilżające z kwasem hialuronowym lub rozjaśniające z witaminą C.
  2. Przykładamy wałeczek do skóry pod kątem 45 stopni.
  3. Wałkujemy skórę wykonując ruchy w górę i do dołu oraz na ukos. Dociskamy wałeczek tak, żeby odczuwać dyskomfort, ale raczej nie ból.
  4. Po zakończonym zabiegu ponownie nakładamy na skórę serum.

Częstotliwość wykonywania zabiegu z derma rollerem zależy od długości jego igieł. Po wałeczek z igłami o długości od 0,2 do 0,5 mm możemy sięgać nawet co drugi dzień. Ale zabiegów z igłami o długości 1,0 mm lepiej nie robić częściej niż raz w miesiącu.

Derma roller – przeciwwskazania

Z derma rollera nie mogą korzystać osoby z:

  • aktywnymi stanami zapalnymi,
  • trądzikiem ropowiczym, cystowym lub różowatym
  • cerą naczynkową,
  • łuszczycą,
  • atopowym zapaleniem skóry,
  • aktywną opryszczką,
  • cukrzycą,
  • hemofilią.

Zobacz także: Dermapen w domu – sprawdź, jak wykonać ten zabieg!

Reklama

Zdjęcie główne: iStock

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane