Loreal Paris kosmetyki do makijażu
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Chcę testować
Elseve Bond Repair
Chcę testować
Kosmetyki Maybelline
Chcę testować
Oceanic bazy
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Chcę testować
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Laureaci
Orientana hello daktyl
Laureaci
 lekki balsam regenerujący Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay
Wyniki testu
MICA Niacinamide Glow
Laureaci
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Wyniki testu
Maybelline kosmetyki do makijażu
Chcę testować
Neutrogena Retinol Boost
Laureaci
GLYCOLIC BRIGHT
Wyniki testu
 FaceBoom, Mix Me Up
Laureaci
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Wyniki testu
Pielęgnacja

Derma roller spłyca blizny i zmarszczki, ale czy można bezpiecznie używać go w domu? Zapytałyśmy eksperta!

Ten niewielki gadżet bezlitośnie rozprawia się z bliznami i przywraca młody wygląd skórze, ale czy można używać go samodzielnie?

Derma roller słynie ze skutecznego działania na zmarszczki i blizny - choć w pierwszej chwili kojarzy się z gabinetem kosmetycznym, jego popularność sprawiła, że coraz więcej kobiet decyduje się korzystać z niego w domowym zaciszu. Na czym polega i jak działa masaż derma rollerem i czy możemy wykonywać go samodzielnie?

Jak zrobić odmładzający masaż twarzy w domu?

Jak działa derma roller?

Każda z nas kojarzy ten gadżet z internetu - charakterystyczne rolki pokryte igłami są regularnie zachwalane na blogach i w mediach społecznościowych, a ich fanki z dumą demonstrują - niekiedy bardzo spektakularne - efekty, które uzyskały z ich pomocą. Masaż derma rollerem, inaczej nazywany terapią mikroigłową jest uważany za jedną ze skuteczniejszych metod odmładzających, choć w pierwszej chwili może wydawać się dość... brutalny.

- Działanie derma rollerów opiera się o mechaniczne uszkodzenie (przerwanie ciągłości) skóry - wyjaśnia Anna Adamowicz, kosmetolog z Instytutu Adamowicz. - W wyniku tego są pobudzane jej mechanizmy naprawcze - tkanka uszkadzana w sposób kontrolowany ma naturalną zdolność samoregeneracji. Ponadto poprzez "mikrodziurki" wytworzone podczas nakłuć wnikają składniki aktywne, które tym samym mają zdolność głębokiego dotarcia do skóry i dodatkowego pobudzania jej mechanizmów naprawczych. Podczas masażu derma rollerem składniki wnikają znacznie głębiej, niż te, które aplikujemy np. w kremie na nieuszkodzoną skórę - dodaje ekspertka.

Derma roller - efekty

Nie ma co ukrywać - popularność derma rollerów ma całkiem solidne podstawy, które w internecie przybierają najczęściej postać zdjęć z cyklu "przed i po". Poniżej umieszczamy kilka widowiskowych przykładów - zobaczcie same:

 

Czy używanie urządzenia Derma Roller w domu jest bezpieczne?

Takie rekomendacje działają na wyobraźnię i sprawiają, że coraz więcej kobiet decyduje się na zakup derma rollera, chcąc samodzielnie używać go w domu. I tutaj pojawia się problem: czy tego typu (powiedzmy sobie wprost: raczej inwazyjne) zabiegi w ogóle można wykonywać bez nadzoru specjalisty? Nasza ekspertka przyznaje, że jej pacjentki często korzystają z derma rollerów w domu, jednak zanim to nastąpi, przechodzą odpowiednie szkolenie w gabinecie. Kosmetolog pomaga dobrać długość igieł i preparaty dedykowane konkretnym problemom, które będą nakładane na skórę w trakcie masażu.

Niestety, samodzielne eksperymenty z derma rollerem bez uzyskania wcześniej odpowiedniej wiedzy mogą mieć nieprzyjemne skutki. Wśród zagrożeń Anna Adamowicz wymienia:

  • zakup masażera ze złą długością igieł - zbyt długie mogą doprowadzić do uszkodzenia nerwów (!)
  • wykonywanie masażu mimo przeciwwskazań, takich jak przesuszenie skóry, stany zapalne, infekcje i osłabienie organizmu
  • stosowanie w trakcie zabiegu kosmetyków nieprzeznaczonych do terapii mikroigłowej

W wyniku nieumiejętnie przeprowadzonej pielęgnacji z wykorzystaniem derma rollera bardzo często pojawia się nasilenie problemów, takich jak trądzik, łojotokowe zapalenie skóry, nadwrażliwość i poszerzenie naczynek krwionośnych. Brak zachowania sterylności podczas zabiegu może też prowadzić do zakażeń i stanów zapalnych - ostrzega ekspertka.

Jak widać - nie warto ryzykować. Derma roller może nam przynieść wiele dobrego, ale zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek zakupy, odwiedźmy specjalistę. W ten sposób unikniemy niepożądanych efektów ubocznych, a także będziemy w stanie ocenić, czy tego typu terapia w ogóle będzie dla nas atrakcyjna - choć igiełki są maleńkie, to zdecydowanie nie to samo, co plastikowe masażery czy szczoteczki z drogerii ;)

jak używać roller do twarzy
Pielęgnacja
Jak używać rollera do twarzy, aby pozbyć się opuchlizny? [Krok po kroku]
Warto wiedzieć, jak używać rollera do twarzy! Masaż twarzy rollerem pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd skóry - zmniejsza opuchliznę, a nawet redukuje zmarszczki.

Zanim dowiecie się jak używać rollera do twarzy , musicie wiedzieć, że ten urodowy gadżet wywodzi się z medycyny chińskiej. Najczęściej zbudowany jest z kamienia jadeitu bądź kwarcu i posiada dwie niezależne końcówki - mniejszą do masowania okolic oczu, większą do całej buzi. Choć znany jest od setek lat, dopiero niedawno zdobył popularność na całym świecie. Poprawnie i regularnie wykonywany masaż tym przyrządem potrafi widocznie zmienić wygląd twarzy. Spis treści Efekty używania rollera do twarzy Jak używać rollera do twarzy? Kiedy nie używać rollera do twarzy? Efekty używania rollera do twarzy Poprawnie wykonany masaż rollerem pomaga odprowadzić z okolic twarzy i oczu nadmiar limfy oraz toksyn. Jest to tak zwany drenaż limfatyczny. W efekcie masując twarz rollerem,  redukujemy widoczność cieni i obrzęków w tych obszarach. Doskonale sprawdza się roller schłodzony w lodówce - poranny drenaż opuchniętych okolic oczu przynosi niesamowitą ulgę i natychmiastowo poprawia wygląd - mówi nam ekspertka od pielęgnacji skóry i założycielka marki Slaap, Sylwia Rajkiewicz. Masaż wałeczkiem rozluźnia także spięte mięśnie twarzy, zmniejszając przy tym widoczność drobnych zmarszczek mimicznych. Po chwili masażu skóra staje się lekko zaczerwieniona, ale to bardzo dobry objaw! Oznacza to, że masując twarz rollerem pobudziliśmy mikrokrążenie skórne, a co za tym idzie, komórki skóry zostały dotlenione i odżywione. Efektem jest pobudzona i promienna cera. Jak używać  rollera do twarzy? W przypadku używania rollera do twarzy bardzo ważna jest technika. Przed rozpoczęciem masażu, należy nałożyć na twarz krem lub serum . Dobrze sprawdzą się te z zawartością...

derma roller efekty działanie derma roller w domu zabieg krok po kroku
Pielęgnacja
Derma roller – efekty używania
Regularnie używany derma roller wygładza zmarszczki, sprawia, że blizny i rozstępy stają się mniej widoczne, a usta pełniejsze. Trzeba jednak stosować go ostrożnie i zgodnie z zasadami!

Derma roller to obrotowy wałeczek naszpikowany cieniutkimi tytanowymi lub stalowymi igiełkami. Kiedyś kojarzyliśmy go głównie z gabinetem kosmetycznym, ale teraz coraz częściej zabieg z derma rollerem wykonujemy w domu. Przy zachowaniu higieny i stosowaniu się do kilku zasad możemy liczyć na poprawienie nawilżenia skóry, rozjaśnienie przebarwień potrądzikowych, spłycenie zmarszczek oraz zmniejszenie widoczności blizn , cellulitu i rozstępów . Fot.: iStock Jak działa derma roller? Igły derma rollera przerywają ciągłość skóry, robiąc w niej mnóstwo mikrokanalików. Przez te maleńkie otwory, składniki aktywne serum nałożonego na skórę w trakcie zabiegu i po nim wnikają głębiej i działają intensywniej. Ponadto, powstałe na skórze ranki to dla niej sygnał do intensywnej regeneracji – wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny . Do nawilżenia skóry i zmniejszenia widoczności zmarszczek, wystarczą igły o długości 0,2-0,5 mm. Żeby jednak skutecznie powalczyć z bliznami, rozstępami czy cellulitem, trzeba sięgnąć po wałek wyposażony w igły o długości 1-2 mm. Derma roller może być także używany na tak delikatne miejsca, jak okolice oczu czy usta . W przypadku tych pierwszych, pozwala na spłycenie zmarszczek. Natomiast nakłuwanie ust za pomocą derma rollera wygładza je i czyni bardziej pełnymi.   Jak używać derma rollera? Podczas zabiegu z użyciem derma rollera trzeba przede wszystkim zachować higienę. Przed zabiegiem wałeczek trzeba zdezynfekować na przykład rozpylanym za pomocą atomizera spirytusem salicylowym.  Zabieg z derma rollerem – żeby uniknąć ryzyka rozniesienia bakterii czy wtłoczenia w skórę zanieczyszczeń – zawsze wykonujemy na dokładnie oczyszczoną skórę bez aktywnych stanów zapalnych .  Zabieg z derma rollerem Najlepiej na podwójnie oczyszczoną skórę nakładamy odpowiednie serum – na przykład nawilżające z...

Roller do twarzy
yacobchuk
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Roller do twarzy to nie tylko modny gadżet. Tego typu wałki pobudzają mikrokrążenie krwi i limfy, pomagają usunąć oznaki zmęczenia, takie jak cienie czy opuchlizna pod oczami, wspierają utrzymanie gładkiej i jędrnej skóry. Przeczytajcie, czym różnią się rollery do twarzy, który wybrać i w jaki sposób masować nimi twarz.

Roller do twarzy to produkt, który ma za zadanie poprawić stan cery. Najczęściej wykonany jest z różowego kwarcu i zielonego jadeitu. To właśnie na właściwościach tych dwóch kamieni szlachetnych oparte jest wychwalane przez tradycyjną medycynę chińską zastosowanie popularnej rolki. Oba kamienie wykazują podobne działanie na skórę i równie dobrze sprawdzają się w odmładzającym i relaksującym masażu twarzy. Są jednak pewne drobne różnice, o których warto wiedzieć, wybierając konkretny roller. Spis treści: Efekty używania rollera do twarzy Jadeitowy roller do twarzy Roller do twarzy z Rossmanna – opinie Kwarcowy roller do twarzy Derma roller – roller do twarzy z igłami Jak używać rollera do twarzy? Przeciwwskazania do stosowania rollera Efekty używania rollera do twarzy Roller do twarzy nie zlikwiduje trądziku i nie upora się z problemem nadmiernego wydzielania sebum, a nawet może pogłębić problem. Nie wygładzi też głębokich zmarszczek i bruzd po kilku użyciach. Sprawia jednak, że skóra jest odświeżona, rozświetlona, a cienie pod oczami mniej widoczne. Przy regularnym stosowaniu ujędrnia cerę, poprawia jej kontur i wygładza drobne zmarszczki. Schłodzony roller do twarzy zmniejsza również pory i zwęża rozszerzone naczynka. Warto stosować go w połączeniu z odpowiednim kosmetykiem, jak olejek do twarzy czy maska w płachcie. Masażer do twarzy  w tym przypadku zwiększa zdolność absorbowania zawartych w nich składników odżywczych przez skórę. Oznacza to, że będą one działać zdecydowanie skuteczniej. Dodatkowo, to właśnie dzięki niemu zyskamy odrobinę odprężenia i relaksu w ciągu dnia. Jadeitowy roller do twarzy Wałek jadeitowy odpowiada za opóźnianie procesów starzenia się...

Wałeczek do masażu twarzy
deniskomarov
Pielęgnacja
Wałeczki do masażu twarzy – jaki roller wybrać i jak go używać?
Wałeczki do masażu twarzy zawładnęły sercami Instagramerek i stały się niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji. Systematyczne stosowanie rollerów sprawia, że skóra staje się jędrna, wygładzona, zyskuje świeży, zdrowy koloryt. Takie efekty uzyskacie, poświęcając na zabieg zaledwie kilka minut dziennie.

Zasada działania wałeczków do masażu twarzy jest dość prosta. Dzięki naciskowi na skórę pobudzają one krążenie krwi i limfy oraz rozluźniają napięte mięśnie twarzy. W rezultacie komórki skóry są lepiej dotlenione, ułatwione jest usuwanie toksyn, zmniejszają się obrzęki czy nieestetyczne worki pod oczami. Twarz jest gładsza, a jej koloryt wyrównany. Do wyboru macie kilka różnych rodzajów wałeczków. Sprawdźcie, który wybrać i w jaki sposób prawidłowo masować twarz. Spis treści: Jak działają wałeczki do masażu twarzy? Wałeczek do masażu twarzy – jadeitowy czy kwarcowy? Soniczny wałeczek do masażu twarzy Derma roller – wałeczek do masażu twarzy z igłami Złoty wałeczek do masażu twarzy Jak używać wałeczka do masażu twarzy? Wałeczki do masażu twarzy – efekty stosowania i opinie Wałeczki do masażu twarzy – przeciwwskazania Jak działają wałeczki do masażu twarzy? Roller do twarzy ma za zadanie przede wszystkim usprawnić przepływ limfy. Zastoje limfy skutkują między innymi dobrze znanymi porannymi obrzękami czy workami pod oczami. Dzięki masażowi pobudzone zostaje także mikrokrążenie w naczyniach krwionośnych, co z kolei sprawia, że do komórek skóry łatwiej i szybciej dociera tlen i substancje aktywne zawarte w stosowanych kosmetykach. Wałeczki do masażu twarzy doskonale odprężają i rozluźniają napięte mięśnie twarzy. Dzięki temu zmniejsza się widoczność drobnych zmarszczek mimicznych. Pomagają również ujędrnić skórę i poprawić owal twarzy, co szczególnie docenią panie w dojrzałym wieku. Co więcej, jeśli przed zabiegiem schłodzicie roller w lodówce, zmniejszycie widoczność „pajączków” i zwęzicie rozszerzone pory. Wałeczek do masażu...

Nasze akcje
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Asus Zenbook 14 OLED
Styl życia
Moc możliwości, którą zmieścisz w torebce - poznaj idealnego laptopa do pracy i rozrywki od ASUS
Współpraca reklamowa
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty
Pielęgnacja
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty - teraz mogę cieszyć się piękną cerą i nawilżonymi ustami!
Współpraca reklamowa
modelka trzyma RETI AGE Sesderma
Pielęgnacja
Kosmetyki z tym składnikiem znakomicie niwelują oznaki starzenia
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost