Reklama

Te sposoby na pozbycie się nieestetycznych worków pod oczami warto znać - pomogą ukoić skórę pod oczami, zmniejszą opuchliznę i przywrócą spojrzeniu świeży, młody wygląd. Nie musimy kupować drogich akcesoriów. Do walki z workami pod oczami wystarczą nam rzeczy, które znajdziemy w swojej kuchni.

Reklama

Źródło: IstockZobacz także: Przyczyny powstawaniu worków pod oczami

Zimny kompres na worki pod oczami

Nic tak dobrze nie zwalcza opuchlizny, jak zimne kompresy i masaże. W internecie znajdziemy specjalne masażery pod oczy i wałeczki jadeitowe, które najpierw wkładamy do lodówki, aby obniżyć ich temperaturę, a następnie wykonujemy nimi delikatny masaż. Nie musimy jednak sięgać od razu po drogie przyrządy- z pomocą przyjdzie nam... łyżka. Podobnie jak masażer, najpierw schładzamy łyżkę, a następnie przykładamy w miejscu opuchlizny. Możemy wykonać także przyjemny masaż przesuwając łyżką (wypukłą stroną) po dolnej powiece. To świetny sposób na pobudzenie spojrzenia codziennie rano.

Herbata na worki pod oczami

Jeżeli workom pod oczami towarzyszą cienie i suchość oczu, do leczniczego kompresu warto wykorzystać torebkę herbaty. Dwie torebki wkładamy do ciepłej wody i czekamy 3-5 min., aż napar się zaparzy. Następnie odciśnięte z nadmiaru wody nakładamy na oczy i przez kolejne kilka minut relaksujemy się. Ciepłe liście herbaty ukoją podrażnienia i zmniejszą obrzęk.

Reklama

Ogórek na oczy - jak stosować

Najbardziej znanym sposobem na worki pod oczami jest nałożenie na powieki plasterków ogórka. Z jakiegoś powodu jednak zapominamy o tym i sięgamy po drogeryjne płatki hydrożelowe, podczas gdy sposób z ogórkiem nic nie kosztuje, a równie dobrze nawilża i koi skórę. Pomaga także zredukować opuchliznę pod oczami i zmniejsza widoczność cieni. Po taki kompres warto sięgnąć kilka razy w tygodniu, na przykład podczas stosowania maseczki na twarz. Jeśli każdy z tych sposobów będziemy wykorzystywać regularnie, to zdecydowanie zmniejszymy widoczność worków pod oczami. Możemy je także wykorzystać jednorazowo - po nieprzespanej nocy, stresującym dniu, wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu - te wszystkie czynniki sprzyjają ich powstawaniu. Jeśli jednak przy dłuższym stosowaniu masaży i kompresów na oczy oraz dbaniu o higienę życia worki nie zmniejszą się, oznacza to, że ich przyczyna leży gdzie indziej. Mogą one świadczyć o schorzeniach całego ciała, dlatego w takiej sytuacji warto udać się do lekarza. Źródło zdjęcia głównego: Istock

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane