Reklama

Ten zabieg plazmowy wygląda dość drastycznie i nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak ostatecznie dyskomfort odczuwany w jego trakcie lub po nim, to nic w porównaniu z tym, czego doświadczają osoby poddające się mocnym peelingom lekarskim, powiększaniu ust za pomocą wypełniaczy czy operacyjnemu liftingowi. Plazmę wykorzystuje się zazwyczaj wspomagająco w leczeniu trądziku, usuwaniu blizn i rozstępów oraz żeby zmniejszyć worki pod oczami i unieść opadające powieki. Zabieg ten jest także wykorzystywany do powiększenia ust i poprawienia kształtu nosa lub wyglądu uszu.

Reklama

Na czym polega plazma?

Podczas zabiegu plazmowego używany jest przyrząd wykorzystujący prąd stały i zmienny. Głowica tego urządzenia, dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu, wytwarza kontrolowaną mikrowiązkę plazmy - substancji, której cząstki są naładowane elektrycznie. W trakcie zabiegu znajdująca się na głowicy igła wytwarza bardzo wysoką temperaturę (nawet 1500 stopni Celsjusza) powodując punktowe odparowanie naskórka oraz wpływając na włókna kolagenu i elastyny. W ten sposób skóra jest zmuszona do intensywnej regeneracji oraz większego napięcia.

Konsekwencją takiego działania na skórę jest zmniejszenie lub wręcz usunięcie blizn, rozstępów i zmarszczek (w okolicy ust i oczu), uniesienie opadających powiek lub zmniejszenie worków pod oczami. Efekt większego napięcia skóry, który uzyskuje się dzięki zabiegowi plazmowemu, wykorzystuje się także do nieoperacyjnego skorygowania kształtu nosa, poprawienia wyglądu uszu i powiększenia ust przez delikatne uniesienie i wywinięcie warg.

Zobacz także: Przetestowałyśmy zabieg Byas, czyli nieinwazyjny lifting twarzy!

Reklama

Cena zabiegu plazmowego zależy od powierzchni ciała i zaczyna się zwykle od 200 zł. Efekt widoczny jest zaraz po zabiegu, a rekonwalescencja (wygojenie skóry, na której powstają małe strupki) trwa do dwóch tygodni. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów zaleca się zwykle wykonanie 2-4 zabiegów plazmowych. Plazma nie jest wskazana przy chorobach tarczycy i serca, nowotworach, epilepsji i ciąży. Nie można jej także wykonywać osobom, które mają aktywne stany zapalne, opryszczkę lub przyjmują pewne leki (między innymi izotretynoinę).

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane