Reklama

Zabieg HIFU stał się niezwykle modny. Wszystko za sprawą braku konieczności rekonwalescencji i użycia skalpela do wykonania efektu liftingu. Metoda wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i wiedzy. Nie każdy, kto poddał się zabiegowi wyszedł z niego zadowolony. Jest ku temu kilka powodów – pierwszym z nich jest oszczędność.

Reklama

HIFU – co to jest?

Zabieg HIFU opiera się na działaniu fal ultradźwiękowych o wysokiej energii, które oddziałują na małym obszarze ciała. Stosowana była już od dawna m.in. do leczenia raka prostaty. W sferze beauty jest bezinwazyjną metodą liftingu twarzy i ujędrniania skóry. Fale akustyczne powodują ruch komórek w tkankach i tarcie, które prowadzi do mikropoparzeń, kumulujących się na różnych ich głębokościach. Tym sposobem w tkance dochodzi do stymulacji procesów ich odbudowy. To właśnie drgania odróżniają tę metodę m.in. od kawitacji.

HIFU - przebieg

Zabieg HIFU trwa ok. 30 minut. Koszt wykonania go na całej twarzy sięga 3500 zł. Można wybrać jednak punktowo miejsce, które chce się poddać liftingowi. Decydując się na HIFU musisz liczyć się jednak z tym, że jeden zabieg może nie wystarczyć. W niektórych przypadkach, kiedy skóra jest naprawdę wiotka, dochodzi nawet do konieczności trzykrotnego powtórzenia zabiegu. W takiej sytuacji można go powtarzać średnio co 2-3 miesiące.

Jak wygląda zabieg HIFU?

Skóra twarzy smarowana jest specjalnym żelem, po czym poddawana emisji fal ultradźwiękowych. Każda wiązka wysyłana przez urządzenie może powodować dyskomfort u osób, które posiadają niski próg bólu. Chcąc go ograniczyć, możemy zastosować krem znieczulający. Po zabiegu nie ma widocznych znamion, jednak mogą pojawić się zaczerwienienia.

HIFU - efekty

Po wykonaniu zabiegu HIFU nie możemy liczyć na natychmiastową, spektakularną poprawę jakości i stanu skóry. Jej regeneracja może potrwać nawet do kilku miesięcy od jego wykonania. Po ekspozycji na wiązki fal ultradźwiękowych i wystąpieniu mikropoparzeń, nasza skóra potrzebuje czasu na odbudowę.Co daje HIFU?

  • widocznie redukuje zmarszczki,
  • zmniejsza pory,
  • wpływa na zmniejszenie wiotkości przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności skóry,
  • ujędrnia skórę.

Efekt HIFU utrzymuje się na skórze do kilku lat. W niektórych przypadkach, ze skłonnościami do wiotczenia skóry, może on występować przez pół roku. Są to jednak pojedyncze przypadki. HIFU nie wyklucza również innych zabiegów pielęgnacyjnych mających na celu wzmocnienie efektu liftingu skóry. Każdorazowo należy jednak skontaktować się ze specjalistą i poinformować go o przebyciu zabiegu.

HIFU - kontrowersje

Zanim wybierzemy się do gabinetu medycyny estetycznej na wykonanie zabiegu HIFU, powinniśmy dokładnie sprawdzić specjalistów i obecny w salonie sprzęt. Brak wiedzy na temat zabiegu oraz niewłaściwe dobranie głębokości oddziaływania fal na tkanki może powodować powstanie obrażeń na kościach.Złym rozwiązaniem jest proponowana przez salony usługa HIFU pod oczy. Ze względu na cienką skórę w tym miejscu, zabieg jest ryzykowny i może powodować uszkodzenie i rozpuszczenie się tkanki tłuszczowej, co spowoduje pogorszenie efektu wizualnego skóry.

Reklama

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU

Nie każdy może skorzystać z zabiegu HIFU. Przeciwwskazaniem jest m.in. obecność kwasu hialuronowego (wiązka fal ultradźwiękowych nie może przez niego przechodzić). Osoby, które cierpią na choroby serca, posiadają stany zapalne skóry, czy też są w ciąży nie kwalifikują się do HIFU. Podobnie jest z nowotworami złośliwymi, czy udarami.Źródło zdjęcia głównego: Unsplash

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane