klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Pielęgnacja

HIFU – Ultraformer III. Jedno urządzenie, wiele możliwości

Technologia HIFU, stosowana między innymi w sprzęcie Ultraformer III, zupełnie zrewolucjonizowała myślenie o zabiegach liftingujących, redukujących wiotkość oraz odmładzających. To nowoczesna, skuteczna, bezpieczna i komfortowa propozycja!
Materiał partnera
sierpień 10, 2018

Czym jest Technologia HIFU?

To innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu uzyskujemy efekty porównywalne z bardziej inwazyjnymi zabiegami, takimi jak chirurgiczny lifting. W tym przypadku jednak nie przerywamy ciągłości tkanki, a przykładamy do skóry głowicę emitującą fale ultradźwiękowe. Dla pacjenta jest to zupełnie bezbolesne, bardzo rzadko występują podrażnienia po zabiegach. Ogromną zaletą jest również możliwość wykonywania ich przez cały rok, także latem. Co również warto podkreślić, w przypadku urządzenia Ultraformer III wystarczy tylko jeden zabieg, aby cieszyć się efektami, które utrzymują się nawet kilkanaście miesięcymówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica.

Wskazania do wykonania zabiegów

Zabiegi wykonywać można na obszarze całej twarzy i ciała z bardzo różnorodnych przyczyn, które wynikają z utraty wiotkości skóry i potrzeby poprawienia jej napięcia. Doskonale sprawdzą się w redukcji takich problemów, jak:

 • zmarszczki,
 • wiotka skóra ciała i twarzy,
 • podwójny podbródek,
 • nadmiar skóry po nagłej utracie wagi,
 • boczki.

Jak widać, Ultraformer III stosuje się do do wiotkości skóry, u podłożu której mogą leżeć różnorakie przyczyny. Zabiegi świetnie sprawdzają się w:

 • likwidacji zmarszczek okolic czoła, oczu, ust, szyi i dekoltu,
 • unoszeniu opadającej powieki i opadających brwi,
 • redukowaniu bruzdy nosowo-wargowej,
 • ujędrnianiu cery,
 • konturowaniu twarzy,
 • poprawianiu linii żuchwy,
 • przywracaniu cerze równomiernego kolorytu,
 • pozbywaniu się podwójnego podbródka.

Podczas zabiegów usunąć można także problem nadmiaru skóry, który pojawił się np. po nagłej utracie wagi lub po ciąży. Stosuje się je w okolicy ramion, klatki piersiowej, pleców, brzucha, pach, ud, łydek oraz kostek. Czyli wszędzie tam, gdzie skóra może potrzebować liftingu!

Rozwiązanie na uporczywe problemy!

Warto zwrócić uwagę, że HIFU – Ultraformer III świetnie sprawdza się w walce z problemami, których dotąd niezwykle trudno było się pozbyć w nieinwazyjny sposób. Przykładem są chociażby boczki, czyli nadmiar tkanki ulokowanej w okolicy bioder, nad nimi oraz po bokach talii. Jest to najczęstszy problem pań – i to nie tylko z nadwagą. Z boczkami zmagać mogą się nawet szczupłe osoby – problem widoczny jest dopiero podczas noszenia niektórych ubrań. W takim wypadku dieta i ćwiczenia często okazują się nieefektywne. Rozwiązaniem jest natomiast zabieg Ultraformer III.

Kolejnym takim problemem jest podwójny podbródek. Podobnie jak w przypadku boczków, pojawia się nie tylko u osób z nadwagą, ale nawet u szczupłych. W takim wypadku może wynikać z charakterystyki budowy twarzy oraz wiotczenia skóry. Kiedy problem ten już się pojawi, nie można go usunąć samodzielnie. Dotąd jedynym rozwiązaniem był lifting chirurgiczny. Teraz zastąpiły go zabiegi Ultraformer III.

Czym jest HIFU oraz Ultraformer III?

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli zogniskowane fale ultradźwiękowe, które docierają do głębokich warstw skóry i tam dokonują podgrzania tkanki. W rezultacie rozciągnięte włókna kolagenowe ulegają skróceniu, a skóra wygładza się i napina, dając efekty jak przy liftingu. Ponadto następuje stymulacja fibroblastów, co przyspiesza syntezę kolagenu mówi Łukasz Ludwikowski, Dyrektor Regionalny Bogdani Dermatologia

HIFU to rewolucyjna technologia, polegająca na wykorzystaniu zogniskowanych fal ultradźwiękowych, docierających do głębszych warstw tkanek i powodujących obkurczenie włókien kolagenu i powstawanie kontrolowanych mikrouszkodzeń. Naturalną reakcją organizmu jest pobudzenie procesów intensywnej odnowy, dzięki czemu produkowane są nowe włókna kolagenu i elastyny. W efekcie skóra staje się napięta, jędrna, elastyczna, gęsta i mocna. Zredukowane zostają zmarszczki i wiotkość skóry, a także poprawia się jej koloryt.

Technologia HIFU wykorzystana została między innymi w urządzeniu Ultraformer III, które pozwala na najefektywniejsze wykorzystanie fal. Wykonywane nim zabiegi są najskuteczniejsze, najbezpieczniejsze i najbardziej komfortowe dla pacjenta. Polegają one na przykładaniu miejsce przy miejscu specjalnej głowicy, która emituje fale ultradźwiękowe. Specjalista, która wykonuje zabieg, może regulować głębokość wnikania fal, co pozwala na dostosowanie siły oddziaływania urządzenia do potrzeb każdego pacjenta.

Darmowe konsultacje przed zabiegami

Warto wspomnieć, że Clinica Cosmetologica oferuje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji przed zabiegami. Taka wizyta ma ogromne znaczenie. Podczas wywiadu oraz po obejrzeniu newralgicznych miejsc na ciele pacjenta jesteśmy w stanie dobrać optymalny plan kuracji, który obejmuje dany rodzaj zabiegów, a także liczbę i częstotliwość spotkań. Nawet jeżeli przychodzimy do gabinetu zdecydowani na konkretny zabieg, powinniśmy być otwarci na sugestie kosmetologa, który, biorąc pod uwagę indywidualną sytuację, dobierze najlepszą propozycję. Ponadto ważną i oczywistą częścią takiej wizyty jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do wykonania konkretnych zabiegów. W razie wystąpienia wątpliwości, kierujemy pacjenta na konsultacje z lekarzem dermatologiem. Kiedy zabieg zostanie dobrany, szczegółowo tłumaczymy pacjentowi, jak będzie on przebiegał i jakie są zalecenia pozabiegowe – mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Umów się do jednej z naszych placówek w Trójmieście w ramach Clinica Cosmetologica:

HIFU Gdańsk, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3/81, 80-210 Gdańsk, Telefon: 58 506 64 81

HIFU Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 53, 80-001 Sopot, Telefon: 58 506 64 82

HIFU Gdynia, ul. Powstania Styczniowego 22/2, 81-519 Gdynia, Telefon: 58 506 64 83

materiał powstał we współpracy z Clinica Cosmetologica

Fotolia
Pielęgnacja Modelowanie sylwetki - jesień to idealny czas, by zdążyć przed Sylwestrem
Noc sylwestrowa, magiczna noc, zabawa na której każda z nas chce czuć się wyjątkowo, olśniewać swoją urodą. Piękne stroje, fryzura, dopracowany makijaż, skrupulatnie zorganizowane specjalnie na ten wyjątkowy czas. Jednak często w ostatniej chwili dostrzegamy mankamenty swojej sylwetki, utratę jędrności skóry i irytujące fałdki tkanki tłuszczowej. Jesień to odpowiedni czas by zadbać o idealną formę swojego ciała.
Materiał partnera
październik 11, 2016

Pożegnaj nadmiar tkanki tłuszczowej Idealnym narzędziem ku temu jest zabieg Coolsculpting firmy Zeltiq czyli kriolipoliza. Większość z nas dostrzega niedoskonałości swojego ciała, ma problematyczne miejsca, które mimo ćwiczeń nie dają się zredukować. Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ud czy podbródka w nieinwazyjny i bezbolesny sposób można usunąć. Coolsculpting firmy Zeltiq to całkowicie nieinwazyjny zabieg wykorzystujący zjawisko kriolipolizy czyli uszkadzania tkanki tłuszczowej pod wpływem niskich temperatur. Aby zabezpieczyć skórę przed odmrożeniem, a jednocześnie skutecznie likwidować tkankę tłuszczową, Zeltiq wyposażony jest w specjalne sensory.  Aplikator próżniowy zasysa tkankę do zagłębienia i delikatnie przytrzymuje ją między dwoma panelami chłodzącymi. Urządzenie wyposażone jest w czujniki monitorujące stopień mrożenia tkanki tłuszczowej, tak by temperatura równomiernie była utrzymana w całym fałdzie. Najlepsze efekty zabiegu CoolSculpting firmy Zeltiq obserwuje się  u osób szczupłych z problematycznymi obszarami nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu potwierdzono badaniami klinicznymi. Zaobserwowano redukcję grubości tkanki tłuszczowej średnio o 22,4%, bez towarzyszących długotrwałych powikłań. Większość działań niepożądanych takich jak rumień, zasinienia oraz osłabienie czucia w okolicy przyłożenia próżniowego aplikatora, ustępuje po około tygodniu od zabiegu. Wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej następuje w przeciągu 2-4 miesięcy. Zabieg jest jednorazowy, jednak pacjenci którzy chcieliby pogłębić efekt zabiegu mogą go powtórzyć nie wcześniej niż po kolejnych trzech miesiącach. Aby efekty zabiegów były trwałe niezbędne jest włączenie zdrowej diety i aktywnego trybu życia. Zadbaj o jędrność Nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej sprawia, że...

Przeczytaj
HIFU - zabieg
Pielęgnacja HIFU – lifting bez skalpela, ale czy dla każdego?
Zabieg HIFU jest modny, na swój sposób kontrowersyjny, ale też niesamowicie satysfakcjonujący. Jakie są fakty i mity dotyczące nieinwazyjnego liftingu twarzy?
Marta Średnicka
grudzień 13, 2019

Zabieg HIFU stał się niezwykle modny. Wszystko za sprawą braku konieczności rekonwalescencji i użycia skalpela do wykonania efektu liftingu. Metoda wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i wiedzy. Nie każdy, kto poddał się zabiegowi wyszedł z niego zadowolony. Jest ku temu kilka powodów – pierwszym z nich jest oszczędność. HIFU – co to jest? Zabieg HIFU opiera się na działaniu fal ultradźwiękowych o wysokiej energii, które oddziałują na małym obszarze ciała. Stosowana była już od dawna m.in. do leczenia raka prostaty. W sferze beauty jest bezinwazyjną metodą liftingu twarzy i ujędrniania skóry. Fale akustyczne powodują ruch komórek w tkankach i tarcie, które prowadzi do mikropoparzeń, kumulujących się na różnych ich głębokościach. Tym sposobem w tkance dochodzi do stymulacji procesów ich odbudowy. To właśnie drgania odróżniają tę metodę m.in. od kawitacji . HIFU - przebieg Zabieg HIFU trwa ok. 30 minut. Koszt wykonania go na całej twarzy sięga 3500 zł. Można wybrać jednak punktowo miejsce, które chce się poddać liftingowi. Decydując się na HIFU musisz liczyć się jednak z tym, że jeden zabieg może nie wystarczyć. W niektórych przypadkach, kiedy skóra jest naprawdę wiotka, dochodzi nawet do konieczności trzykrotnego powtórzenia zabiegu. W takiej sytuacji można go powtarzać średnio co 2-3 miesiące. Jak wygląda zabieg HIFU? Skóra twarzy smarowana jest specjalnym żelem, po czym poddawana emisji fal ultradźwiękowych. Każda wiązka wysyłana przez urządzenie może powodować dyskomfort u osób, które posiadają niski próg bólu. Chcąc go ograniczyć, możemy zastosować krem znieczulający. Po zabiegu nie ma widocznych znamion , jednak mogą pojawić się zaczerwienienia .  HIFU - efekty Po wykonaniu zabiegu HIFU nie możemy liczyć na natychmiastową, spektakularną poprawę jakości i stanu skóry. Jej regeneracja może potrwać nawet do kilku...

Przeczytaj
materiały PR
Pielęgnacja Ultra PIĘKNE TWARZ I CIAŁO!
Zabieg ULTRAFORMER służy do uzyskania długotrwałego efektu liftingu ciała i twarzy, widocznego już po jednym zabiegu.
Materiał partnera
kwiecień 22, 2016

ULTRAFORMER to urządzenie wykorzystujące technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradżwiękową służącą do podgrzewania tkanek,  takich jak skóra, tłuszcz i mięśnie. W wyniku selektywnego podgrzania, tkanki mają tendencję do obkurczania się, dodatkowo, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu. Podstawowe zalety ULTRAFORMER to:  Możliwość ujędrnienia każdej części ciała!  Uzyskanie efektu już po jednym zabiegu  Brak rekonwalescencji – pacjent wraca do codziennych zajęć następnego dnia  Możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok, bez względu na nasłonecznienie  Stopniowa poprawa jędrności do 3 miesięcy po zabiegu  Długotrwałe utrzymywanie się efektu  Umiarkowane dolegliwości bólowe tylko w trakcie wykonywania zabiegu Zabieg ULTRAFORMER spełnia oczekiwania rzeszy pacjentek i pacjentów cierpiących z powodu utraty jędrności skóry ciała i twarzy. Technologia HIFU stosowana jest od lat z dużym powodzeniem w obrębie twarzy, teraz została użyta do analogicznego ujędrniania praktycznie każdej części ciała. Zabieg polega na wielokrotnym przykładaniu końcówki przetwornika do ciała, podgrzewającego tkankę na różnych głębokościach, w zależności od warunków anatomicznych.   Efekty przed i po Klinika Ambroziak Al. Gen. W. Sikorskiego 13, 02-758 Warszawa Klinika Ambroziak Oddział Piaseczno ul. Młynarska 2a 05-500 Piaseczno Tel.: +48 22 111 50 05; Tel.: +48 726 101 000 recepcja@klinikaambroziak.pl www.klinikaambroziak.pl materiał sponsorowany

Przeczytaj
materiały PR
Pielęgnacja Ciało w Klinice Ambroziak - poznaj wyjątkowe zabiegi!
W dążeniu do idealnej sylwetki dermatologia estetyczna, chirurgia plastyczna i kosmetologia są nierozerwalnie połączone. Dopiero efekty takiej współpracy są spektakularne i trwałe. Klinika Ambroziak oferuje bezpieczne i skuteczne zabiegi, które wymodelują nasze ciało w wymarzony sposób.
Materiał partnera
czerwiec 20, 2015

MedContour Medical   To urządzenie łączące działanie ultradźwięków i drenażu limfatycznego. Zabieg jest nieinwazyjny i bezboleśnie zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej, lecząc cellulit i pozbawiając obrzęków. Rezultat widoczny już po pierwszej sesji i kumuluje się wraz z każdym następnym zabiegiem. Obszary poddawane zabiegowi to brzuch, biodra, pośladki, ramiona, uda, „boczki” i fałd podłopatkowy. Zeltiq   Urządzenie wykorzystuje technologię kriolipolizy czyli wrażliwości komórek tłuszczowych na niską temperaturę. Zabieg jest bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny, modeluje sylwetkę. Jest alternatywą dla liposukcji. Obszary poddawane zabiegowi to „boczki”, brzuch, podbrzusze, uda i sutki u mężczyzn. Końcówka Coolfit precyzyjnie wymodeluje najtrudniej dostępne do tej pory miejsca jak: nogi, ramiona i wewnętrzna strona ud a także plecy i brzuch. Cellulaze To szybki i  bezpieczny zabieg, który umożliwia pozbycie się pomarańczowej skórki na długi czas. Jedyny, dostępny na rynku małoinwazyjny zabieg chirurgiczny do terapii cellulitu. W ciągu kolejnych tygodni i miesięcy po zabiegu, odbudowują się zwłókniałe przegrody, a nowo wyprodukowany kolagen przyczynia się do ujędrnienia i uelastycznienia skóry. Te czynniki wpływają na ujednolicenie i wygładzenie powierzchni skóry i w znacznym stopniu redukują cellulit. Zabieg jest jednorazowy, rezultaty pojawiają się stopniowo, w okresie od 3 miesięcy po wizycie.  Innowacyjna liposukcja infradźwiękowa-nutacyjna N.I.L. Precyzyjne odsysanie tkanki tłuszczowej bez nierówności na powierzchni skóry. Oprócz usuwania tkanki tłuszczowej dochodzi również do jej rozbicia, co pozwala skrócić czas operacji. Można dzięki temu odsysać duże ilości tkanki tłuszczowej. Mniejsza inwazyjność zabiegu oznacza ograniczenie dyskomfortu pacjenta a szybki powrót do pracy i normalnego życia to najlepsza...

Przeczytaj