Reklama

Hydrolat różany możecie kupić zarówno w drogerii, jak i specjalistycznym sklepie z kosmetykami naturalnymi. Kobiety pokochały go za piękny zapach i wielotorowe działanie, m.in. rozjaśniające i nawilżające. Świetnie sprawdzi się jako zamiennik toniku do cery suchej i problematycznej.

Reklama

Jak działa hydrolat różany?

Hydrolat różany powstaje jako produkt uboczny w procesie tworzenia olejków eterycznych. Ten naturalny składa się w 99% z wody, zaś 1% stanowią związki aktywne pochodzące z kwiatów róży damasceńskiej. To właśnie dlatego ten kosmetyk wykazuje się wyraźnym działaniem nawilżającym i jest bezpieczny nawet dla cery wrażliwej.

Dzięki zawartości kwasu galusowego działa na skórę oczyszczająco i wzmacnia naczynia krwionośne, dlatego roża jest częstym dodatkiem do toników i kremów do cery naczynkowej.

W składzie hydrolatu z róży znajduje się także duża ilość naturalnej witaminy C, B oraz K, które wykazują silne działanie rozjaśniające i przeciwzmarszczkowe, dlatego mogą stosować go także osoby z cerą dojrzałą.

Zobacz także: Glinki do twarzy - którą wybrać i jak je używać?

Jak stosować hydrolat różany?

Przede wszystkim hydrolat różany działa na skórę nawilżająco, dlatego najlepiej stosować go po zabiegu oczyszczania skóry peelingiem enzymatycznym lub mechanicznym. Świetnie sprawdzi się także przed i po nałożeniu na twarz masek oczyszczających.

Hydrolat różany i glinki

Jeśli stosujecie glinki wystarczy, że glinkę zieloną lub białą rozrobicie z hydrolatem różanym aż do uzyskania konsystencji pasty, a powstałą mieszankę nałożycie na twarz. Dzięki temu unikniecie przesuszenia skóry, a w trakcie podsychania glinki możecie dodatkowo spryskiwać twarz hydrolatem, żeby utrzymać stały stopień nawilżenia.

Hydrolat różany jako tonik

Hydrolat różany pomaga także przywrócić naszej skórze naturalne pH, dlatego może być stosowany jako tonik. Najczęściej hydrolaty możemy kupić w buteleczkach z atomizerem i jest to bardzo wygodny i ekonomiczny sposób nakładania ich na twarz. Stosując go, aplikujemy na twarz naturalną substancję pozbawioną chemii, a dodatkowo nie marnujemy wacików i nie narażamy naszej skóry na zbędne podrażnienia.

Hydrolat różany na włosy

Mało kto wie, że hydrolat różany może świetnie zastąpić wcierkę do skóry głowy. Nawilży i odżywi skalp i nada włosom przyjemnego, kwiatowego zapachu. To bardzo miły zamiennik typowych wcierek do włosów, ponieważ najczęściej mają one lekko drażniący, ziołowy zapach i zdarza się, że brudzą skórę głowy, co u posiadaczek blond włosów może wyglądać nieestetycznie.

Hydrolat różany jako kompres

Dwa waciki nasączone hydrolatem różanym mogą uratować nasze oczy przed opuchnięciem i cieniami. Wystarczy położyć je na powieki na 10 minut i przez ten czas się zrelaksować. Po chwili nasze oczy odczują ulgę, a cienie wyraźnie się zmniejszą.

Hydrolat różany jako mgiełka do ciała

W okresie letnim regularnie spryskujcie swoją skórę hydrolatem z róży. Nie tylko odświeży i doda jej pięknego zapachu, ale także pomoże zniwelować nieprzyjemne skutki zbyt długiego przebywania na słońcu. Będzie ratunkiem dla przesuszonej skóry i nada jej zdrowego blasku.

Jesteśmy ciekawe, czy stosujecie hydrolaty w codziennej pielęgnacji. Jeśli tak, to który z nich jest waszym ulubionym?

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane