Jak usunąć włoski z twarzy? Metody depilacji twarzy
Jak w bezpieczny sposób pozbyć się nadmiernego owłosienia z twarzy? Poznaj metody depilacji, które wykonasz w domu oraz w salonie kosmetycznym.

Nadmierne owłosienie twarzy to problem wielu kobiet. Dotyka w szczególności ciemnowłose osoby, ale nie tylko, bo nadmiar włosków na twarzy może być spowodowany przez nadmiar męskich hormonów w ciele kobiety. Są także osoby, które pomimo delikatnych włosków chcą je depilować, a to ze względu na gładkość i miękkość skóry, jaką uzyskuje się po tym zabiegu. Jak ogolić włosy na twarzy, aby nie zrobić sobie krzywdy oraz jak pozbyć się ich raz na zawsze? Przedstawiamy wszystkie dostępne metody depilacji twarzy.

Depilacja twarzy w domu
Nikogo nie dziwi fakt depilowania brwi czy wąsika, ale czy możemy skutecznie i szybko pozbyć się owłosienia także z brody i policzków? Jak bezpiecznie wykonać depilację twarzy w domu?
Depilacja twarzy plastrami z woskiem
Depilacja woskiem to łatwa do nauczenia i tania metoda szybkiego pozbycia się włosków z całej twarzy. Należy jedynie zaopatrzyć się w plastry z woskiem przeznaczone właśnie do depilacji twarzy. Najlepiej wybrać te, w których producent zapewnia, że nadają się do stosowania na delikatnej i wrażliwej skórze. Warto zwrócić uwagę także na pielęgnacyjne składniki wosku - dobrze jeśli znajdziemy tam aloes albo masło shea.
Golenie twarzy maszynką
Zabieg depilacji woskiem bywa bolesny, dlatego wiele kobiet myśli, czy nie sięgnąć po zwykłą maszynkę do golenia. Choć to nieprawda, że włoski odrastają po niej mocniejsze, nie jest to polecana metoda. Wrażenie mocniejszych włosków wynika z faktu, że ucinane są one tuż przy skórze - już w dwa trzy dni po zabiegu widać je i czuć w postaci igiełek wychodzących ze skóry. W dodatku klasyczna maszynka może mocno podrażnić skórę. Dużo lepszą metodą jest użycie specjalnego nożyka do golenia twarzy. Taki przyrząd świetnie poradzi sobie z meszkiem przy skroniach i na brodzie. Nożyk nie wyrywa, a skraca włoski, przez co stają się niewidoczne. Polecany jest do delikatnego i jasnego owłosienia oraz do poprawek przy depilacji brwi i wąsika.
Depilacja twarzy kremem
W drogeriach możemy także znaleźć kremy do depilacji twarzy. Dzięki zawartym w nim składnikom krem dosłownie rozpuszcza włosy i sprawia, że wypadają. Z reguły takie kremy są bezpieczne, a depilacja bezbolesna, jednak osoby o wrażliwej i delikatnej skórze muszą z nimi uważać, a przed użyciem koniecznie zrobić próbę uczuleniową.
Depilacja twarzy w gabinecie kosmetycznych
Jeśli mamy kłopot z nadmiernym owłosieniem na twarzy, to warto odwiedzić salon kosmetyczny. Mamy wtedy pewność, że zabieg depilacji twarzy woskiem będzie wykonany szybko, dokładnie i bezpiecznie. Jednak depilacja to nie jedyne, co może zaproponować nam gabinet. Przede wszystkim w takim miejscu możemy usunąć włosy raz na zawsze.
Laserowa depilacja twarzy
Laserowa depilacja (a właściwie epilacja, czyli trwałe usunięcie włosów) twarzy polega na niszczeniu światłem cebulek włosa. Tak samo jak wykonujemy ją na inne cześć ciała jak nogi czy pachy, tak samo możemy wykonać ją na uporczywy zarost na brodzie, skroniach czy przy wąsiku. Wskutek zabiegu cała cebulka obumiera, więc nie ma możliwości, aby włoski odrosły. Niestety taki zabieg wymaga od kilku do kilkunastu powtórzeń, nie należy też do najprzyjemniejszych i najtańszych - za serię laserem będziemy musieli zapłacić od tysiąca złotych. Laser daje jednak nieporównywanie lepsze efekty od wszelkich innych dostępnych metod pozbywania się włosków z twarzy.
Nitkowanie twarzy
Nitkowanie to metoda, która nie usuwa włosków na stałe, ale jest jednak bardzo szybka, niemal bezbolesna i bezpieczna - bardziej niż każdy wosk czy pasta cukrowa. Włoski z powierzchni twarzy, przede wszystkim brwi i wąsika, ale także z policzków usuwane są wskutek przesuwania po skórze bawełnianej nitki, która wyrywa włoski wraz z cebulkami. To najbezpieczniejsza metoda dla wszystkich alergików i wrażliwców, ponieważ podczas zabiegu nie są używane żadne drażniące substancje. Taka metoda jest również relatywnie tania - za pojedynczy zabieg, który potrwa około 15 minut zapłacimy od 50 do 70 zł. Źródło zdjęcia głównego: Istock