Reklama

Hennę ze skóry możemy zmyć za pomocą produktów z alkoholem, cytryny lub oliwki i pumeksu. Alternatywą jest zakup specjalnego preparatu do usuwania henny. Sposoby te mogą działać drażniąco na skórę, doprowadzić do przesuszenia, swędzenia, a nawet uszkodzić naskórek.

Reklama

Czym zmyć hennę ze skóry?

Henna jest bardzo mocno napigmentowana i trwała. Jeśli pobrudzimy nią skórę lub zrobimy sobie tatuaż z henny, nie będzie jej łatwo usunąć. Na pewno nie ma możliwości, aby zmyć hennę samą wodą czy wodą z mydłem. Oczywiście po 2-3 tygodniach po regularnym myciu rąk barwnik zniknie, jednak aby przyspieszyć ten proces musimy użyć innych substancji.Hennę ze skóry możemy zmyć za pomocą:

  • płynu do demakijażu,
  • cytryny,
  • pumeksu,
  • alkoholu, wody utlenionej lub spirytusu salicylowego,
  • profesjonalnego preparatu do usuwania henny ze skóry,
  • tłustego kremu lub oliwki.

Zobacz także: Farbowanie włosów henną krok po kroku

Jak szybko zmyć hennę ze skóry?

Aby jak najszybciej zmyć hennę z skóry, powinniśmy jak najczęściej myć ręce, co przyspieszy wypłukiwanie się barwnika. Dodatkowo możemy zastosować jeden z poniższych sposobów.

Jak zmyć hennę alkoholem?

Do skóry przykładamy wacik kosmetyczny nasączony płynem do demakijażu, alkoholem wysokoprocentowym, wodą utlenioną lub spirytusem kosmetycznym. Przytrzymujemy go na skórze przez 2-3 minuty, a następnie intensywnie pocieramy skórę. Czynność możemy powtarzać 2-4 razy dziennie, aż do usunięcia barwnika ze skóry. Po takim zabiegu skóra może być jednak podrażniona i przesuszona.

Jak zmyć hennę cytryną?

Delikatniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie cytryny, która usuwa przebarwienia. Wystarczy okroić brzeg cytryny i delikatnie pocierać nim skórę z henną. Możemy również wykonać kąpiel z dodatkiem cytryny na dłonie lub stopy, jeśli właśnie w tym miejscu chcemy usunąć hennę.

Reklama

Jak zmyć hennę pumeksem?

Najbardziej inwazyjnym sposobem jest złuszczenie skóry za pomocą pumeksu. Najpierw moczymy skórę przez 10 minut w ciepłej wodzie. Możemy również nałożyć tłustą oliwkę na kilka minut i ją zetrzeć. Następnie pocieramy skórę pumeksem. Robimy to bardzo delikatnie, aby zbytnio nie uszkodzić naskórka. Sposób ten bardzo podrażnia skórę, może spowodować uszkodzenie i powstanie ranek.Jeśli domowe sposoby na zmycie henny ze skóry nie zadziałają, warto zakupić profesjonalny kosmetyk do usuwania henny.Przeczytaj również: Usuwanie henny domowymi sposobami

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane