Jedwabiście gładka skóra bez cellulitu może być twoja! Zacznij się szczotkować
Masaż szczotką to sprawdzony sposób na gładką skórę pełną blasku. Sprawdź, jak i kiedy go wykonywać!

Lada dzień kuse szorty, krótkie sukienki i kostiumy kąpielowe staną się naszą codziennością. A to oznacza, że wystawimy na słońce i widok publiczny sporo ciała. Świat zobaczy dotąd starannie ukryte pod grubą warstwą ubrań cellulit i suchą, bladą skórę miejscami "ozdobioną" krostkami. Straszna perspektywa, prawda?Zobacz także: Przygotuj się do lata w 7 krokachAle zamiast wpadać w panikę czy kontemplować przeprowadzkę na Alaskę, warto zainwestować w szczotkę z naturalnym włosiem wykonanym na przykład z agawy. Codzienny masaż taką szczotką sprawi, że twoja skóra będzie wyglądała znacznie lepiej, a ty wymaszerujesz z łazienki w lepszym nastroju i z większą energią.

Szczotkowanie - patent na gładką skórę
Szczotkowanie na sucho sprawia, że skóra staje się wyraźnie gładsza. Usunięcie z jej powierzchni martwego naskórka blokującego pory skutkuje też mniejszą ilością krostek. Za to cellulit, którego - niestety - żadne aplikowane powierzchniowo kosmetyki czy zabiegi nie usuwają, staje się zdecydowanie mniej widoczny. Dobrze złuszczona skóra lepiej również absorbuje kosmetyki oraz ładniej i na dłużej się opala.Zobacz także: Mam problem: cellulit
Szczotkowanie dla zdrowia
I to nie wszystko! Masaż szczotką pobudza krążenie krwi i limfy. Limfa (chłonka) to wodnisty płyn zawierający elektrolity, białko i limfocyty. Gdy nie przepływa sprawnie przez organizm, zmniejsza się nasza odporność i pojawiają się obrzęki.
Szczotkowanie skóry - jak to robić
Masujemy ciało szczotką na sucho lub po uprzednim spryskaniu jej włosia oliwką. Wykonujemy szczotką posuwiste ruchy w kierunku serca. Masujemy się od palców u rąk w kierunku ramion i od palców u stóp w górę - w kierunku ud. Żeby uniknąć podrażnień, szczotkując klatkę piersiową i brzuch zmniejszamy nacisk. Okolice stawów, pach i pachwin masujemy ruchami okrężnymi. Omijamy miejsca, gdzie są stany zapalne, żylaki lub skóra jest uszkodzona. Polecamy: Magiczna różdżka na pryszcze. Dzięki temu gadżetowi przestaniesz wyciskać krostki!
Po szczotkowaniu - nawilżanie
Po takim trwającym 5-10 minut masażu wskakujemy pod prysznic. Wyszczotkowaną, umytą i osuszoną skórę koniecznie trzeba dobrze nawilżyć. Polecamy do tego zwłaszcza kosmetyki zawierające olejek pomarańczowy lub cyprysowy. Oba te olejki wzmacniają skórę, a dzięki swoim właściwościom antyseptycznym zapobiegają powstawaniu na skórze krostek.
Masaż szczotką - kiedy i dla kogo
Szczotkujemy się raczej rano, a nie wieczorem, bo po pobudzającym krążenie energicznym masażu szczotką można mieć kłopoty z zaśnięciem. Uwaga, z masażu szczotką zrezygnować powinny osoby ze skórą wrażliwą, egzemą lub aktywnymi zmianami zapalnymi.Stosujecie ten rodzaj masażu?
Zdjęcia: Pinterest