Maseczka z drożdży - najlepsze przepisy
Te maseczki z drożdży stosowane regularnie poprawiają kondycję i wygląd skóry, szczególnie tej problematycznej i z zaskórnikami. Ich wykonanie jest proste i bardzo tanie!

Drożdże to popularny w kuchni produkt, na bazie którego wykonujemy puszyste wypieki. Warto wykorzystać je także w swojej łazience, tworząc z ich pomocą pielęgnacyjne maseczki na twarz. Mało kto wie, że są one świetnym źródłem witaminy D i witamin z grupy B - zawierają między innymi biotynę i cynk. Stosowanie drożdży w pielęgnacji twarzy polecane jest szczególnie osobom o cerze normalnej, mieszanej i przetłuszczającej się oraz skłonnej do trądziku. Jak wykonać maseczkę na bazie drożdży? Z tych przepisów korzystały nasze babcie!

Źródło: IstockZobacz także: Maseczka z węgla - najlepsze przepisy
Maseczka z drożdży - najprostszy przepis
Proste przepisy są często tymi najskuteczniejszymi. Do tej maseczki z drożdży potrzeba jedynie... świeżych drożdży i odrobinę wody. Taka maseczka zadziała na zaczerwienienia i wypryski. Możemy nałożyć ją na całą twarz lub jedynie na wybrane miejsca - na przykład strefę T. Podczas nakładania będzie ona dość elastyczna i rzadka, jednak już po kilku minutach zacznie delikatnie zastygać. Nie ma działania ściągającego, ale dzięki wartościom odżywczym z drożdży przyjemnie zmatowi i oczyści cerę.Składniki:
- łyżeczka świeżych drożdży
- kilka-kilkanaście kropel wody
Łyżeczkę świeżych drożdży należy wymieszać z kilkoma kroplami wody. Najlepiej dodawać wodę stopniowo dokładnie mieszając składniki. Drożdże szybko się rozpuszczą i zmienią swoją konsystencję na bardzo rzadką. Jeśli dodamy zbyt dużo wody, możemy mieć problem z aplikacją maseczki na twarz.Następnie aplikujemy maseczkę za pomocą pędzla do maseczek. Czekamy aż mikstura wyschnie - około 15-20 minut, a następnie zmywamy drożdże ciepłą wodą. Maseczka stosowana 1-2 razy w tygodniu wygładzi i odżywi cerę oraz załagodzi stany zapalne i zmniejszy widoczność zaskórników. Niestety maseczka ma bardzo charakterystyczny dla drożdży zapach - tym, którzy za nim nie przepadają będzie trudno wytrzymać w niej kilka minut.
Nawilżająca maseczka z drożdży
Wzbogacając mieszankę drożdży z odrobiną wody o ulubiony olej uzyskamy maseczkę, która dodatkowo nawilży i zmiękczy cerę. To wersja polecana osobom, które mają bardzo suchą i wrażliwą cerę. Składniki:
- łyżeczka świeżych drożdży
- kilka-kilkanaście kropel wody
- łyżeczka oleju
Składniki dokładnie mieszamy, a następnie za pomocą pędzelka aplikujemy na twarz i szyję. Czekamy ok. 15 minut, a po tym czasie spłukujemy maseczkę ciepłą wodą.
Maseczka z drożdży rozjaśniająca przebarwienia
Dodatek soku z cytryny wzbogaci maseczkę z drożdży o właściwości rozjaśniające cerę. To propozycja dla osób, które borykają się z problemem przebarwień, ale także skarżą się na poszarzałą skórę, która utraciła blask. Taka maseczka zdecydowanie przywróci go skórze! Składniki:
- łyżeczka świeżych drożdży
- kilka-kilkanaście kropel wody
- łyżeczka soku z cytryny
Składniki mieszamy, aplikujemy na twarz za pomocą pędzelka do maseczek. Po około 15 minutach spłukujemy ciepłą wodą resztki maseczki.
Maseczka z drożdży na włosy
Drożdże mają dobroczynny wpływ nie tylko na skórę, ale i na włosy. Pomagają regulować przetłuszczanie się włosów, zmniejszają ich wypadanie, a nawet stymulują wzrost. Najprostszym sposobem na maseczkę drożdżową na włosy jest zmieszanie ich z odrobiną mleka i oleju. Jak to zrobić?Składniki:
- łyżka świeżych drożdży
- trzy łyżki mleka
- trzy łyżki oliwy (np. oliwy z oliwek)
Ilość składników możemy proporcjonalnie zwiększać w zależności od długości włosów. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i aplikujemy na zwilżone wodą włosy i skórę głowy. Pozostawiamy mieszankę na około 30 minut (dobrze jest przykryć pasma ręcznikiem lub czepkiem), następnie myjemy włosy jak zwykle.
Źródło zdjęcia głównego: Istock