Reklama

Twoja twarz bardzo często jest czerwona, a z policzków prawie nie schodzi ci rumieniec? Przyczyn tego stanu może być wiele. Zazwyczaj skłonność do rumienienia się jest uwarunkowana genetycznie. Zdarza się jednak, że czerwona twarz jest objawem choroby – i to niekoniecznie skóry.

Reklama

Fot.: iStock

Czerwona twarz – uwarunkowania genetyczne i cera naczynkowa

Rumieńce pojawiające się na policzkach i tak zwane pajączki w okolicach nosa, to najczęstsze objawy cery naczynkowej. U osób z taką skórą zaburzona jest praca naczyń krwionośnych podbrodawkowych, które nadmiernie się rozszerzają i z czasem to ich rozszerzenie utrwala się. Żeby zmniejszyć zaczerwienienie skóry naczyniowej należy odpowiednio o nią dbać, stosując na przykład przeznaczone do niej kremy, oraz unikać czynników przyspieszających cyrkulację krwi w skórze.

Czerwona twarz – choroby

Prawie nieschodzący z twarzy rumieniec to czasem dowód na to, że w organizmie dzieje się coś złego. Czerwoną twarz często mają osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze. Rumień na twarzy jest też jednym z objawów tocznia rumieniowatego układowego. Na tę bardzo niebezpieczną chorobę, objawiającą się zaczerwienieniem policzków i grzbietu nosa, i powodującą między innymi uszkodzenie nerek lub wątroby, choruje Selena Gomez.Zaczerwienienie twarzy może być także objawem reakcji alergicznej. Czerwona twarz jest także objawem kilku różnych chorób skóry. Zaczerwienienie cery występuje przy:

Jak zapobiegać zaczerwienieniu twarzy?

Zarówno przy cerze naczynkowej, jak i chorobach skóry, zaczerwienienie twarzy nasila się przy gwałtownych zmianach temperatury, niewłaściwym stylu życia oraz nieodpowiedniej pielęgnacji. Osoby, które często mają czerwoną twarz powinny:

  • zrezygnować z sauny, solarium, opalania się i gorących pryszniców,
  • unikać kosmetyków silnie pachnących, zawierających alkohol oraz peelingów ziarnistych,
  • ograniczyć spożywanie ostrych przypraw, alkoholu i nie palić papierosów.

Czerwona twarz – pielęgnacja

Jeśli borykasz się z problemem czerwonej twarzy, szukaj kosmetyków, które pomogą ci złagodzić i zamaskować rumień. Do pielęgnacji polecamy kosmetyki bezzapachowe, delikatne oraz zawierające:

  • wzmacniającą naczynia krwionośne witaminę C,
  • zmniejszającą zaczerwienienia i stany zapalne niacynę oraz
  • uszczelniającą naczynia krwionośne, działającą przeciwobrzękowo i rozjaśniającą zaczerwienienia witaminę K.

Zobacz także: Serum z witaminą C przysłuży się skórze dojrzałej, trądzikowej i naczynkowej. Znajdź to idealne dla siebie!

Reklama

Zdjęcie główne: iStock

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane