Reklama

Mezoterapia jest zabiegiem, który można wykonywać profilaktycznie, traktując ją jako sposób na opóźnienie procesu starzenia się skóry, a zaczyna się on już od ok. 25. roku życia. Stopniowo zaczyna ubywać kwasu hialuronowego, uszkodzeniom ulegają włókna kolagenu i elastyny, a produkujące je fibroblasty pracują coraz mniej wydajnie. Mezoterapia służy również do usunięcia już widocznych, głębszych zmarszczek, bruzd, rozstępów, a stosowana na skórę głowy – pobudza wzrost włosów i ogranicza ich wypadanie. Tak naprawdę niemal każda partia ciała może skorzystać na mezoterapii.

Reklama

Spis treści:

  1. Mezoterapia – co to jest za zabieg i jakie są wskazania?
  2. Mezoterapia igłowa
  3. Mezoterapia mikroigłowa
  4. Mezoterapia bezigłowa
  5. Ampułki do mezoterapii
  6. Mezoterapia twarzy i pod oczy – efekty przed i po
  7. Mezoterapia włosów i skóry głowy – efekty przed i po
  8. Mezoterapia – przeciwwskazania
  9. Mezoterapia – cena zabiegów

Mezoterapia – co to jest za zabieg i jakie są wskazania?

Mezoterapia to zabieg, który polega na wtłoczeniu w skórę odżywczych substancji. Ich zadaniem jest odżywienie i nawilżenie skóry, poprawa jej napięcia i kolorytu, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, wygładzenie bruzd i blizn. Mezoterapia polecana jest więc w przypadku:

  • różnego rodzaju zmarszczek, w tym „kurzych łapek”, bruzd na czole czy wokół ust
  • blizn, w tym blizn potrądzikowych
  • przebarwień
  • cellulitu
  • rozstępów
  • skóry zmęczonej, odwodnionej, poszarzałej
  • opadającej skóry na policzkach i utraty owalu twarzy
  • pozbawionej sprężystości skóry biustu
  • wypadania włosów i łysienia

Mezoterapia igłowa

W zależności od sposobu, w jaki substancje odżywcze przenoszone są w głąb skóry, wyróżnia się kilka rodzajów mezoterapii. W przypadku mezoterapii igłowej specjalista wykorzystuje cienką igłę, za pomocą której wykonuje precyzyjne nakłucia (iniekcje). Skuteczność takiego zabiegu dodatkowo wzmacnia sam fakt nakłuwania, a więc przerywania ciągłości skóry. Jej komórki zostają wówczas pobudzone do intensywnej regeneracji i fibroblasty pracują ze wzmożoną siłą, żeby produkować kolagen i elastynę.

Mezoterapia mikroigłowa

Młodszą „siostrą” mezoterapii igłowej jest mezoterapia mikroigłowa, która wykonywana jest za pomocą tzw. derma rollerów (wałków z mnóstwem drobnych igiełek) lub specjalnych głowic – tzw. Dermapen. Od mezoterapii igłowej różni się tym, że nakłucia są płytsze, ale jest ich o wiele więcej. Jednak i w tym przypadku iniekcje pobudzają procesy regeneracyjne w obrębie skóry.

Ildar Abulkhanov

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa – jak wskazuje nazwa – nie opiera się na zastosowaniu jakichkolwiek igieł. W celu wtłoczenia w skórę odżywczych składników wykorzystywane jest zjawisko elektroporacji i elektroforezy. Dzięki użyciu impulsów prądu elektrycznego o określonej częstotliwości zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych. Jest to ciekawa i skuteczna alternatywa dla tych osób, które obawiają się użycia igieł.

Ampułki do mezoterapii

W ampułkach do mezoterapii zamknięte są substancje odżywcze, które specjalista stosuje podczas zabiegu. Jest to swego rodzaju koktajl składników dobranych tak, żeby walczyć z konkretnym problemem i defektem kosmetycznym. Inny zostanie użyty w przypadku zmarszczek, a inny – gdy celem mezoterapii jest rozjaśnienie przebarwień bądź wzmocnienie włosów.

Preparaty do mezoterapii najczęściej zawierają kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy i substancje czynne pochodzenia naturalnego. Bardzo popularne jest również przeprowadzanie zabiegu osoczem bogatopłytkowym, czyli odwirowaną i odpowiednio przygotowaną krwią pacjenta. Mezoterapia osoczem jest uznawana za jeden z najskuteczniejszych sposobów na odmłodzenie i regenerację skóry.

Mezoterapia twarzy i pod oczy – efekty przed i po

Mezoterapia jest zabiegiem, który przynosi niemal natychmiastowe efekty. Już po pierwszym zabiegu można dostrzec lekkie wygładzenie zmarszczek i blizn, ujędrnienie skóry, redukcję przebarwień oraz odżywienie i nawilżenie cery. Najbardziej spektakularne rezultaty przynosi zabieg Dermapen – poniżej możecie porównać wygląd skóry z widocznymi zagłębieniami po trądziku i po zaledwie dwóch wizytach w salonie.

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów jest mezoterapia pod oczy. To właśnie w tym miejscu pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry i charakterystyczne zmarszczki mimiczne. Mezoterapia pomaga również zmniejszyć widoczność nieestetycznych cieni i worków pod oczami.

Mezoterapia włosów i skóry głowy – efekty przed i po

Mezoterapia skóry głowy zalecana jest w przypadku nadmiernego wypadania włosów i łysienia. Zastosowane substancje wzmacniają cebulki i pobudzają porost nowych kosmyków. Zabiegi możecie stosować profilaktycznie, jak i wtedy, gdy zaczynacie dostrzegać nasilający się problem, np. pojawiają się zakola. Na zdjęciu poniżej możecie zauważyć efekty czterech zabiegów mezoterapii głowy – widoczne zagęszczenie włosów na linii przedziałka.

Mezoterapia – przeciwwskazania

Mezoterapia to zabieg, który można wykonywać w każdym wieku i o każdej porze roku. Istnieje jednak kilka istotnych przeciwwskazań do jej wykonania, takich jak:

  • ciąża i karmienie piersią
  • alergia
  • cukrzyca
  • opryszczka
  • zakażenia bakteryjne i grzybicze w obrębie skóry
  • zażywanie leków przeciwzakrzepowych
  • zażywanie leków przeciwnowotworowych
  • metalowe protezy i wszczepiony rozrusznik serca w przypadku mezoterapii bezigłowej
Reklama

Mezoterapia – cena zabiegów

Choć pierwsze efekty można dostrzec już po pierwszym zabiegu, trzeba mieć na uwadze, że najczęściej konieczne jest poddanie się serii kilku zabiegów, wykonywanych w odstępie 1-2-tygodniowym. Liczbę, jak i częstotliwość wizyt ustala specjalista, oceniając kondycję skóry i indywidualne potrzeby pacjenta. Cena pojedynczego zabiegu uzależniona jest przede wszystkim od partii ciała, na której będzie wykonywany. Koszt mezoterapii okolic oczu czy skóry głowy zaczyna się od ok. 200 zł za jeden zabieg, z kolei w przypadku usuwania rozstępów cena wynosi ok. 600 zł.

Reklama
Reklama
Reklama