Nie zostawię już ani złotówki u kosmetyczki. Domowy odkurzacz do wągrów w 5 minut robi robotę
Wągry wymagają drogich wizyt w gabinecie kosmetycznym, ale dzięki nowoczesnym urządzeniom i prostym domowym sposobom możesz oczyścić skórę samodzielnie i zaoszczędzić kilka stówek co miesiąc.

Wągry to potoczna nazwa, która określa zaskórniki, czyli mieszki włosowe zatkane sebum, martwym naskórkiem i zanieczyszczeniami. Mogą mieć formę otwartych (ciemne punkty na skórze) lub zamkniętych (małe, białe grudki). Regularne oczyszczanie skóry pomaga zminimalizować ich widoczność, a domowe urządzenia, takie jak odkurzacze do wągrów, szczoteczki soniczne oraz odpowiednie kosmetyki, pozwalają utrzymać cerę w doskonałej kondycji i o zdrowym kolorycie.
Spis treści:
- Domowy odkurzacz do wągrów – rodzaje i działanie
- Pielęgnacja oczyszczająca – szczoteczki soniczne do twarzy
- Kosmetyki do walki z zaskórnikami
Domowy odkurzacz do wągrów – rodzaje i działanie
Odkurzacz do wągrów to domowe urządzenie, które pomaga bezboleśnie usuwać zanieczyszczenia i nadmiar sebum z porów skóry. Dzięki różnym końcówkom, poziomom ssania, a nawet trybom działania można dostosować go do każdego rodzaju cery i różnych potrzeb. Warto wybrać urządzenie, które zastąpi różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, nie tylko oczyszczające, lecz także ułatwiające przenikanie składników z kosmetyków. Przykładowo odkurzacz InFace CF-07E 4w1 ma opcje, takie jak:
- hydromasaż,
- oczyszczanie,
- podgrzewanie wody do 40°C,
- kontrola temp. wody przez dedykowany przełącznik.

Odrobinę droższa wersja odkurzacza, model InFace CF-05E z kamerą, potrafi jeszcze więcej. Koszt tego typu urządzeń jest niższy niż jednorazowa wizyta w gabinecie beauty.
Pielęgnacja oczyszczająca – szczoteczki soniczne do twarzy
Odkurzacz do wągrów pomoże nam z już istniejącym problemem, ale do codziennej rutyny warto włączyć także zaawansowane urządzenie, które ułatwi nam zapobieganie powstawaniu niedoskonałości. Szczoteczki soniczne usuwają martwy naskórek, sebum i resztki makijażu. Oprócz działania oczyszczającego, pobudzają mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładka i promienna, dlatego warto je stosować przy każdego rodzaju cerze. Sprytnym rozwiązaniem jest wybór urządzenia sonicznego z wymiennymi końcówkami: do twarzy i do jamy ustnej.

Kosmetyki do walki z zaskórnikami
W walce z wągrami (a także z trądzikiem) pomocne są odpowiednie kosmetyki. Można stosować, według indywidualnych potrzeb: łagodne żele, pianki i toniki do pielęgnacji codziennej, preparaty do pielęgnacji sporadycznej albo kosmetyki do regularnej pielęgnacji 1-2 razy w tygodniu. Składniki, których warto szukać w kosmetykach na zaskórniki:
- Kwas salicylowy: Zapobiega pojawianiu się szorstkości i szarości cery, złuszcza martwe komórki naskórka i penetruje pory.
- Enzymy roślinne: pomagają oczyścić cerę z sebum i martwej warstwy naskórka.
- Niacynamid: Reguluje wydzielanie sebum i łagodzi podrażnienia.
- Naturalne glinki (zielona, biała): Absorbują sebum i odblokowują pory.
- Węgiel aktywny: Działa jak magnes na zanieczyszczenia.
- Retinol: Redukuje zaskórniki i wspiera regenerację skóry.