Oczar wirginijski - ratunek dla cery tłustej i trądzikowej
Oczar wirginijski przyspiesza gojenie stanów zapalnych, zmniejsza przetłuszczanie skóry i czyni jej pory mniej widocznymi. Tego składnika warto szukać w składzie kosmetyków!

Oczar wirginijski to krzew pochodzący z Ameryki Północnej, ale obecnie uprawiany także w Europie. Nazywany jest "złotem Indian", bo to właśnie rdzenni mieszkańcy Ameryki pierwsi odkryli jego niezwykłe właściwości. A oczar wirginijski sprawdza się w walce ze stanami zapalnymi skóry i gardła, opuchlizną, hemoroidami i wrzodami, chorobami jamy ustnej oraz bólami reumatycznymi stawów.

Oczar wirginijski - skład i działanie
Najważniejszymi substancjami zawartymi w wykorzystywanych w lecznictwie i kosmetyce korze i liściach oczaru wiginijskiego są garbniki - elagotaniny i hamamelitany. Garbniki te działają antyoksydacyjne i przeciwzapalnie oraz zwalczają bakterie i wirusy. Ponadto w oczarze wirginijskim znajdziemy także:
- działający wysuszająco i ściągająco wolny kwas galusowy,
- zwalczający wolne rodniki kwas elagowy,
- działające przeciwzapalnie, antybakteryjnie i antywirusowo flawonoidy oraz
- saponiny, które zmniejszają obrzęki i stany zapalne oraz poprawiają ukrwienie i dotlenienie tkanek.
Oczar wirginijski do pielęgnacji skóry
Oczaru wirginijskiego w składzie kosmetyków powinny szukać osoby z cerą tłustą i trądzikową. Dlaczego? Bo dzięki niemu pory ich skóry staną się mniej widoczne oraz zacznie się ona mniej przetłuszczać. Ponadto oczar wirginijski przyspieszy gojenie się istniejących stanów zapalnych i zmniejszy prawdopodobieństwo pojawienia się nowych pryszczy i zaskórników.Zobacz także: CICA to składnik, który leczy trądzik i sprawia, że skóra wygląda młodziej!My polecamy zwłaszcza stosować w zastępstwie toniku hydrolat oczarowy. Spryskiwanie nim twarzy rano, przed aplikacją serum i kremu doskonale przygotuje skórę do makijażu, czynią ją matową, a jej pory mniej widocznymi.
Zdjęcie główne: iStock