Reklama

Ogórki na oczy świetnie się sprawdzą podczas porannej pielęgnacji przede wszystkim, jeśli mamy problemy z workami i cieniami. Aby efekt był jeszcze lepszy, należy je najpierw schłodzić w lodówce. Alternatywą dla klasycznej metody jest zrobienie domowej maseczki z dodatkiem żelu aloesowego lub jogurtu. Dodatkowo ogórek świetnie się sprawdzi na tłustych powiekach - wyreguluje nadmierne wydzielanie się sebum.

Reklama

Jakie efekty daje ogórek na oczy?

Ogórek położony na oczy nawilży, zregeneruje i ukoi skórę. Dodatkowo schłodzone plasterki zdejmą opuchliznę, zniwelują cienie pod oczami i sprawią, że spojrzenie będzie świeże. Ogórki zawierają askorbinazę i witaminę K, które działają rozświetlająco i rozjaśniająco.

Jak używać ogórka na oczy?

Najłatwiejszym sposobem na użycie ogórka pod oczami jest zrobienia okładów ze schłodzonych plasterków ogórka. Najpierw chłodzimy warzywo przez minimum godzinę w lodówce, odkrawamy dwa cienkie plasterki i kładziemy je na powiekach. Następnie zostawiamy je na oczyszczonej skórze przez minimum 10 do 15 minut. Po zdjęciu okładów z ogórka nakładamy krem nawilżający.Drugą opcją jest zrobienie domowej maseczki pod oczy. W tym przypadku obieramy ogórka i blendujemy go z żelem aloesowym lub jogurtem naturalnym na gładką masę. Taką maseczkę możemy stosować kilka razy w tygodniu. Świetnie sprawdzi się również na tłuste powieki, gdyż ograniczy nadmierne wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe.Zobacz także: Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Reklama

Ogórek na twarz - właściwości i zastosowanie

Ogórek, oprócz działania rozświetlającego i nawilżającego, ma także właściwości ściągające oraz delikatnie oczyszcza skórę. Ponadto reguluje wydzielanie sebum i usuwa ze skóry zanieczyszczenia oraz toksyny. Ze względu na te właściwości szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku cery tłustej i mieszanej. Ogórek jest również pomocny w walce z przebarwieniami skóry, plamami po trądziku czy piegami słonecznymi.Ogórek na twarz stosujemy podobnie jak pod oczy. Wystarczy położyć okłady z plastrów ogórka na problematyczne miejsca lub posmarować skórę domową maseczkę. Do tego typu maseczki warto dodać również oleje roślinne, które dodatkowo nawilżą i odżywią skórę.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane