Reklama

Olej z awokado na twarz może być stosowany zarówno bezpośrednio na skórę w zabiegu olejowania twarzy, jak i stanowić doskonały dodatek do domowych kosmetyków, jak i tych dostępnych w drogeriach i aptekach. Awokado znane jest z zawartości dobrej jakości tłuszczów, które ze względu na swoje bogate właściwości zostały wprowadzone do użytku kosmetycznego. Stosowanie oleju awokado pozwala ukoić skórę, przywrócić jej odpowiedni poziom nawilżenia, a także zbudować ochronną barierę. W pielęgnacji stosuje się olej awokado nierafinowany, tłoczony na zimno. Co ciekawe, olej z awokado sprawdza się także w pielęgnacji skóry głowy i w pielęgnacji włosów.

Reklama

Spis treści:

  1. Olej z awokado: właściwości
  2. Jaki jest skład oleju z awokado?
  3. Zastosowanie oleju z awokado
  4. Jak często stosować olej z awokado na twarz?
  5. Olej awokado w kosmetykach do twarzy
  6. Olej awokado w kosmetykach pod oczy
  7. Przed zakupem kosmetyku do twarzy z olejem awokado...

Olej z awokado: właściwości

Olej z awokado pozyskuje się z zielonego miąższu owocu. Posiada mnóstwo substancji odżywczych. Dzięki temu działanie oleju awokado jest porównywane do właściwości oliwy z oliwek. Dogłębnie nawilża skórę, przynosi jej natychmiastowe ukojenie, a także odżywia skórę, poprawiając jej jędrność i sprężystość. Dzięki regularnemu stosowaniu oleju z awokado cera jest ochroniona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W pielęgnacji skóry twarzy pozwala zachować owal i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Wystarczy zaledwie łyżeczka oleju awokado, aby osiągnąć zadowalające efekty w pielęgnacji skóry suchej. Olej awokado działa także okluzyjnie, co ucieszy posiadaczki suchej skóry. Poza tym kosmetyki na bazie oleju awokado regenerują.

Dzięki olejowi awokado skóra sucha staje się miękka, elastyczna i gładka. Olej awokado pomaga złagodzić występujące w przypadku bardzo problematycznej cery nieprzyjemne objawy, jak świąd, łuszczenie naskórka, pieczenie czy zwiększona produkcja sebum.

Getty Images@olvas

Jaki jest skład oleju z awokado?

Jak już wspomniałyśmy, warto stosować olej awokado w pielęgnacji ze względu na wysoką zawartość kwasów jednonienasyconych. W jego składzie znajdziemy:

Te składniki nie tylko doskonale odżywiają skórę, ale także dbają o jej koloryt. Naturalny olej awokado sprawia, że skóra staje się ukojona, rozjaśniona i wygląda młodzieńczo. Olej awokado łagodzi podrażnienia, a także pozostałe po trądziku ślady. Co więcej, olej z awokado zawiera silne przeciwutleniacze, które neutralizują wolne rodniki. To sprawia, że pokrywanie twarzy olejem awokado spowalnia procesy starzenia.

Najcenniejszy w składniki odżywcze jest olej awokado pozyskiwany z miąższu, tłoczony na zimno i nierafinowany.

Zobacz także: Jak olejować twarz jesienią i zimą?

Zastosowanie oleju z awokado

W pielęgnacji olejem awokado możemy wyróżnić kilka jego zastosowań:

  • w formie bezpośredniej nakładany na twarz w ramach olejowania twarzy,
  • jako dodatek do już gotowych kremów, wówczas wymieszaj olej awokado z porcją ulubionego kosmetyku. Taki krem z kroplami oleju awokado będzie bardziej treściwy i otulający,
  • jako składnik domowych kosmetyków, jak maski lub olejki do demakijażu.

Jak często stosować olej z awokado na twarz?

Jeśli przekonałaś się, że olej z awokado warto stosować w pielęgnacji, to należy odpowiedzieć sobie też na pytanie, jak często to robić. Olej awokado jako składnik aktywny kosmetyków może być stosowany codziennie. Produkty z jego dodatkiem najlepiej używać rano i wieczorem. Natomiast wypróbuj olej awokado jako kosmetyk do olejowania skóry. Taki zabieg przeprowadzaj raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie, w zależności od stanu skóry oraz jej potrzeb.

Getty Images@Sergey Mironov

Olej awokado w kosmetykach do twarzy

Olej do twarzy awokado należy do jednych z najchętniej stosowanych składników kosmetyków. Znany jest ze swoich bogatych właściwości i dodawany jest do preparatów do stosowania na całe ciało (w tym szamponów i masek do włosów: pielęgnacja włosów olejem awokado jest bardzo skuteczna). W produktach na twarz zapewnia dostarczenie niezbędnych kwasów tłuszczowych, pomaga odbudować płaszcz lipidowy skóry, utrzymuje pozytywny poziom nawilżenia i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Właśnie dlatego najczęściej stosowany jest w kosmetykach o działaniu ochronnym, regenerującym i odżywczym.

W składach kremów z olejem awokado znajdziemy często:

  • nawilżającą glicerynę,
  • łagodzący pantenol,
  • regenerującą witaminę E.

Olej awokado w kosmetykach pod oczy

Co ciekawe, olej z awokado jest na tyle lekki, że poleca się go również do stosowania na wrażliwą skórę pod oczami. Szybko się wchłania, nie obciąża, chociaż i tak zalecana jest ostrożność - mimo lekkiej konsystencji nie każda skóra pod oczami zniesie nakładanie bezpośrednio oleju awokado. Olej należy stosować z ostrożnością, najlepiej go rozcieńczać hydrolatem lub stosować jako dodatek do kremu pod oczy.

Przed zakupem kosmetyku do twarzy z olejem awokado...

Pamiętaj, że aby uzyskać najlepsze efekty stosowania oleju awokado, należy zadbać o jakość kosmetyku lub samego oleju. Właściwości awokado będą najskuteczniejsze w kosmetykach o jak najniższej zawartości syntetycznych składników. W tym przypadku dobrze postawić a naturalne, sprawdzone składy.

Ponieważ jest to jeden z najzdrowszych olejów, może być zastosowany w pielęgnacji cery trądzikowej, a także można go nakładać pod oczy i na cerę wrażliwą. Jednakże jeśli chcesz korzystać z gotowego kremu z niewielką ilością oleju, zwróć uwagę na jego skład. Posiadacze wrażliwej skóry powinni się wystrzegać:

  • konserwantów,
  • sztucznych barwników,
  • wysuszającego alkoholu etylowego,
  • sztucznych substancji zapachowych.
Reklama

Aby olej roślinny miał działanie pozwalające nawilżać suchą skórę, potrzebne jest odpowiednie zbalansowanie składu i wyeliminowanie z niego potencjalnie drażniących składników, które wymieniłyśmy powyżej. To sprawi, że do głębokich warstw skóry przedostaną się jedynie dobroczynne składniki.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane