Olej z pachnotki - jakie ma właściwości i jak go stosować?
Olej z pachnotki wykorzystywany jest do pielęgnacji skóry i włosów. Ten składnik znany jest z właściwości przeciwzapalnych, przeciwalergicznych, antybakteryjnych, a nawet przeciwwirusowych. Poznaj zastosowania pachnotki w codziennej pielęgnacji.

- Dominika Zabost
Olej z pachnotki uprawiany jest głównie w krajach azjatyckich, gdzie od pokoleń pachnotka jest znana z zastosowania leczniczego. Aktualnie olej z pachnotki sprawdza się również w kosmetyce, gdzie pomaga regenerować skórę, włosy, a nawet paznokcie. W tym artykule dowiecie się jakie działanie wykazuje olej na twarz, włosy i jak należy go stosować, aby zobaczyć jak najszybsze efekty.
Spis treści:
- Właściwości oleju z pachnotki
- Olej z pachnotki - zastosowanie
- Olej z pachnotki na włosy
- Działanie oleju z pachnotki na skórę twarzy
Właściwości oleju z pachnotki
Olej z pachnotki jest wykorzystywany na wiele sposobów. Możemy użyć go jako olej do skóry twarzy, ciała, ale i do pielęgnacji włosów. Wiele osób stosuje pachnotkę jako napar do picia. Jego drogocenne właściwości są naprawdę wart uwagi. Olej z pachnotki:
- działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie,
- wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia,
- wzmacnia słabe i kruche paznokcie,
- skutecznie walczy z łuszczycą skóry,
- wzmacnia cebulki włosów,
- łagodzi podrażnienia skóry,
- skutecznie walczy z trądzikiem,
- uelastycznia i ujędrnia skórę,
- zapobiega rogowaceniu naskórka,
- likwiduje łupież.

Olej z pachnotki - zastosowanie
Stosowanie oleju z pachnotki jest bardzo intuicyjne. Kiedy chcemy zadbać o skórę twarzy, olej traktujemy jak serum i aplikujemy go na uprzednio zwilżoną skórę (hydrolatem lub tonikiem). Kiedy na twarzy pojawiają się niespodziewani nieprzyjaciele, również możemy postawić na olej z pachnotki. Pryszcz należy delikatnie posmarować olejem, a już po jednej nocy nasze niedoskonałości zostaną zmniejszone. Skóra po tym składniku jest mocno nawilżona i wygładzona. Jeśli chodzi natomiast o włosy, to olej z pachnotki używamy do zabiegu olejowania włosów na noc. Warto zabezpieczyć głowę czepkiem lub ręcznikiem, który ochroni pościel przed zabrudzeniami.
Olej z pachnotki na włosy
Olej z pachnotki na włosy ma wiele korzystnych właściwości, dlatego świetnie sprawdzi się w domowej, świadomej pielęgnacji. Ten olej wykazuje silne działanie nawilżające skórę głowy, co jest niezwykle ważne. Włosy zyskują zdrowy wygląd i blask, ale tylko podczas regularnego stosowania. Wzmocnione cebulki zostają pobudzone do szybszego wzrostu, co wpływa na ich objętość. Nasze włosy przestają się łamać, są mocniejsze i bardziej elastyczne. Różnicę odczujecie podczas rozczesywania włosów czy ich suszenia. Dzięki temu olejowi do włosów kosmyki nie będą się plątać i unikniecie efektu spuszenia włosów.

Działanie oleju z pachnotki na skórę twarzy
Jakie zastosowanie ma olej z pachnotki na skórę twarzy? Ten rodzaj oleju sprawdza się w szczególności do cery problematycznej, a należą do nich:
- skóra tłusta,
- trądzikowa,
- wrażliwa,
- sucha,
- atopowa,
- dojrzała.
Ten olej do twarzy ujędrnia i uelastycznia skórę, wspomagając przy tym proces odnowy kolagenu. Przeciwstarzeniowe działanie z pewnością ucieszy kobiety, u których pojawiły się już pierwsze zmarszczki. Jeśli na waszej twarzy pojawiły się blizny potrądzikowe lub przebarwienia, to pachnotka zminimalizuje ich widoczność. Wzmacnia także barierę hydrolipidową skóry. Chyba każda z nas miała kiedyś sytuację, w której w sposób mechaniczny pozbyła się pryszcza. Właśnie wtedy pojawiają się rany i uszkodzenia, które często goją się dość długo. Olej z pachnotki może przyspieszyć gojenie się ran i doprowadzić skórę do jak najlepszej kondycji.
Stosowałyście kiedyś ten olej?