Loreal Paris kosmetyki do makijażu
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Chcę testować
Elseve Bond Repair
Chcę testować
Kosmetyki Maybelline
Chcę testować
Oceanic bazy
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Chcę testować
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Laureaci
Orientana hello daktyl
Laureaci
 lekki balsam regenerujący Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay
Wyniki testu
MICA Niacinamide Glow
Laureaci
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Wyniki testu
Maybelline kosmetyki do makijażu
Chcę testować
Neutrogena Retinol Boost
Laureaci
GLYCOLIC BRIGHT
Wyniki testu
 FaceBoom, Mix Me Up
Laureaci
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Wyniki testu
Parafina na dłonie
iStock/Artem Zakharov
Pielęgnacja

Parafina na dłonie - na czym polega i jak zrobić zabieg parafinowy w domu?

Słyszałyście o parafinie na dłonie? Ten zabieg bardzo szybko zregeneruje skórę i sprawi, że stanie się miękka oraz gładka. Cena? Na każdą kieszeń.

Mówi się, że włosy i dłonie to wizytówka każdej kobiety. O ile zniszczoną strukturę pasm można jeszcze ukryć, o tyle wygląd skóry rąk już niekoniecznie. W wielu przypadkach systematyczne balsamowanie niewiele daje, a wtedy przydaje się bardziej skoncentrowana terapia. Warto sięgnąć wówczas po zabieg parafinowy, który wykonuje większość salonów kosmetycznych. 

Spis treści: 

  1. Jak działa parafina na dłonie?
  2. Jak wygląda zabieg parafiny na dłonie?
  3. Cena parafiny na dłonie
  4. Jak zrobić parafinę na dłonie w domu? 
  5. Parafina na dłonie - przed i po
  6. Jak często robić parafinę na dłonie?

Modny i trwały makijaż ust - jak wykonać? Sposób powiększający usta

Jak działa parafina na dłonie?

Zabieg z parafiną na dłonie znacząco poprawia ich wygląd. Wygładza naskórek i sprawia, że stają się przyjemne w dotyku. Zastrzyk odżywienia ma długofalowe działanie. Oprócz tego, że parafina upiększa dłonie, ma także liczne właściwości zdrowotne, które pomagają na przykład poprawić krążenie krwi, rozluźnić mięśnie oraz złagodzić bolące stawy. 

Można ją stosować nawet wtedy, gdy na dłoniach mamy ranę, ponieważ dzięki parafinie znacznie szybciej się zagoi. Parafina ma to do siebie, że bardzo długo oddaje ciepło, więc stymuluje mikrokrążenie oraz procesy metaboliczne. Dlatego właśnie leczenie ran jest zdecydowanie krótsze niż normalnie. Poradzi sobie także z usuwaniem zapalenia wynikającego z przerwania naskórka. 

Jak wygląda zabieg z parafiną na dłonie?

Parafina wykorzystywana w kosmetyce musi mieć płynną formę. Produkt ogrzewa się w przeznaczonej do tego misie, zwanej elektryczną kuchnią parafinową. Kiedy temperatura dojdzie do 42-52 stopni Celsjusza, parafina zaczyna się rozpuszczać.

Przed zabiegiem włosy pokrywające część ciała poddawaną działaniu parafiny należy pokryć wazeliną, aby później bezboleśnie usunąć parafinę z dłoni. Można ją stosować na kilka różnych sposobów, ale każdy z nich jest dobry:

  • Okłady - pędzel zanurza się w parafinie rozgrzanej do 60 stopni Celsjusza i pokrywa nią kilkoma warstwami dłonie. Powinny mieć łącznie nie więcej niż dwa centymetry. Taki opatrunek należy owinąć nawoskowanym papierem, następnie folią, a finalnie również kocem. Po 30 minutach wszystko trzeba zdjąć.
  • Zawijanie - ta metoda najczęściej stosowana jest przy okazji leczenia stawów. Owija się go kilkoma warstwami gazy nasączonej gorącą parafiną, następnie folią i jeszcze kocem. Po 30 minutach zabieg dobiega końca.
  • Skarpety - najpierw zanurzamy stopy w kąpieli parafinowej, a następnie pozwalamy zastygnąć parafinie na skórze. Trzymamy ją przez około 30 minut.

Zobacz też: Masz szorstkie dłonie? Ta maseczka za mniej niż złotówkę upora się z tym problemem  

Cena parafiny na dłonie

W salonie kosmetycznym za zabieg z parafiną na dłonie zapłacimy od 30 zł do 50 zł w zależności od renomy salonu oraz miejscowości. Zabieg z parafiną na dłonie można wykonać w domu, wówczas koszty, jakie poniesiemy to tylko ceny produktów. Wazelina do zabezpieczenia włosków to koszt około 5 zł, parafina od 15 do 30 zł. Cena parafiny może różnić się w zależności od producenta, zapachu czy gramatury opakowania. 

Jak zrobić parafinę na dłonie w domu? 

Aby wykonać ten zabieg w domu, potrzebujecie kilku przedmiotów. Niezbędna jest oczywiście sama parafina, która ma postać kostki. Potrzebujecie również rondelka oraz termometru, którym sprawdzicie, jak bardzo nagrzała się ciecz. Przydadzą się także rękawiczki frotte, foliowe woreczki oraz miseczka. 

  1. Zaczynamy od rozgrzania parafiny w rondelku. Kiedy się rozpuści, odstawiamy naczynie do ostygnięcia, a później przelewamy do miseczki. 
  2. Teraz należy dokładnie umyć ręce i zrobić delikatny peeling do dłoni. W tym czasie parafina nie zdąży jeszcze ostygnąć, ale będzie miała temperaturę, która nie poparzy skóry.
  3. Zamaczamy dłonie w misce aż po same nadgarstki. Powtarzamy czynność trzy lub nawet pięć razy, a następnie zakładamy na dłonie foliowe rękawiczki, a na nie materiałowe rękawiczki.
  4. Po 15 minutach usuwamy parafinę razem z rękawiczkami.

Parafina na dłonie - przed i po 

Przed zastosowaniem parafiny dłonie często są suche, szare i szorstkie. Skórki przy paznokciach mogą być twarde i boleśnie pękać, lub łuszczyć się i zadzierać. Po zastosowaniu zabiegu parafinowego skóra dłoni jest miękka i gładka, skórki dogłębnie nawilżone i odżywione, a paznokcie mocne i błyszczące. Jednocześnie po parafinie dłonie są zabezpieczone przez wpływem zimna czy wiatru, więc nawet zimowa aura im nie straszna i nie sprawi, że będą podrażnione. 

Jak często robić parafinę na dłonie? 

Zabieg parafinowy należy robić tak często, jak często nasze dłonie wołają o pomoc i są już bardzo suche. Optymalnie jest to odstęp około dwóch tygodni, jednak można go powtarzać również raz w tygodniu. Jest to kwestia indywidualna. Jeżeli nasze dłonie są w dobrej formie, można zrobić zabieg parafinowy raz w miesiącu w celach profilaktycznych. 

pękająca skóra na dłoniach
aerogondo
Pielęgnacja
Pękająca skóra na dłoniach – przyczyny, pielęgnacja, domowe sposoby
Pękająca skóra na dłoniach jest spowodowana jej nadmiernym przesuszeniem, które z kolei związane jest z naruszeniem naturalnej bariery hydrolipidowej. Pękaniu skóry na dłoniach i palcach towarzyszy też nieraz zaczerwienienie, pieczenie, świąd, czasem nawet powstawanie ranek. Przyczyną mogą być nie tylko błędy pielęgnacyjne, ale też choroby skóry i schorzenia ogólnoustrojowe.

Pękająca skóra na dłoniach może obejmować różne ich partie. Pękać może skóra nie tylko na wierzchu dłoni, ale też po ich wewnętrznej stronie. Problem bardzo często dotyczy opuszków i zgięć palców, jak i przestrzeni między nimi. Żeby uporać się z suchą i pękającą skórą, konieczne jest stosowanie nawilżających i natłuszczających kremów oraz wyeliminowanie szkodliwych nawyków. Pomocne będą też proste domowe sposoby, np. olejowanie dłoni. Spis treści: Pękająca skóra na dłoniach – objawy Dlaczego skóra na dłoniach pęka? Pielęgnacja pękającej skóry na dłoniach Domowe sposoby na pękającą skórę na dłoniach Pękająca skóra na dłoniach – objawy Pękająca skóra na dłoniach to problem nie tylko estetyczny. Sucha skóra dłoni jest szorstka w dotyku, często też swędzi, piecze, powodując spory dyskomfort. Spękania nieraz są na tyle głębokie, że powstają bolesne, a nawet krwawiące ranki. W takim przypadku pojawia się ryzyko, że w ranki wnikną bakterie, prowadząc do rozwoju infekcji. Zazwyczaj najmocniej przesuszona jest skóra na wierzchu dłoni, ale spękania mogą pojawić się też po jej wewnętrznej stronie. Pękanie często też obejmuje palce dłoni. Najbardziej narażone są znajdujące się u ich nasady kostki, jak i zgięcia stawowe. W miejscach tych w wyniku zginania palców skóra naciąga się, co dodatkowo nasila problem i utrudnia gojenie powstałych ranek. Pękać i łuszczyć się mogą też opuszki palców. Skóra dłoni bardzo często pęka w przestrzeniach między palcami czemu także sprzyja jej rozciąganie podczas poruszania palcami, ale też fakt, że po umyciu dłoni przestrzenie te zwykle są słabiej osuszone niż reszta dłoni. Może to skutkować nie tylko pękaniem skóry, ale i rozwojem grzybicy. Dlaczego skóra na dłoniach pęka? Podstawową przyczyną pękania skóry na...

Suche dłonie
iStock/Ridofranz
Pielęgnacja
Suche dłonie – 5 sposobów na skuteczną regenerację
Suche dłonie i popękana skóra rąk to niestety powszechny problem. Poznajcie najlepsze sposoby na ich nawilżenie i odżywienie. Dowiedzcie się jakie kosmetyki i zabiegi domowe stosować, aby były miękkie i zregenerowane.

Suche dłonie często objawiają się pieczeniem,  swędzeniem dłoni  i pękającą skórą na dłoniach . To sprawia, że nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też powodują dyskomfort. Jeśli nie chcemy korzystać z zabiegów na dłonie w gabinetach kosmetycznych, z powodzeniem możemy wykonać je w warunkach domowych. W sklepach znajdziemy też wiele kosmetyków pełnych składników odżywczych.  Spis treści: Przyczyny suchej skóry na dłoniach Jakie witaminy pomogą na suche dłonie? Co zrobić, gdy mam suche dłonie? Krem na suche dłonie z apteki  Maść na bardzo suche dłonie  Domowe sposoby na bardzo suche dłonie Wygładzający peeling kawowy na suche dłonie Zabieg parafinowy na suche dłonie   Oliwa z oliwek na suche dłonie Przyczyny suchej skóry na dłoniach Skóra dłoni jest zdecydowanie cieńsza niż na pozostałych częściach ciała. Delikatna i wrażliwa mocniej odczuwa działanie czynników zewnętrznych. Nie posiada gruczołów łojowych, które by ją nawilżyły i chroniły, a gruczoły potowe. Działanie tych drugich sprawia, że naskórek łatwo się wysusza.  Sucha skóra  najczęściej są skutkiem niewłaściwej pielęgnacji, ale przyczyn tego problemu jest więcej: pogoda – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym skóra na dłoniach jest narażona na negatywne działanie wielu czynników zewnętrznych (zmieniających się temperatur, mrozu, śniegu, wiatru), ale źle działa na nią także słońce, deszcz, nadmierne ogrzewanie i suche powietrze, detergenty – właśnie dlatego tak ważne jest, by do sprzątania zakładać rękawiczki ochronne, częsta dezynfekcja przesuszającymi preparatami,  długie, gorące kąpiele,  mycie rąk pod zimną wodą oraz częste mycie rąk, niedokładne spłukiwanie mydła, niewycieranie rąk do sucha po...

parafina kosmetyczna
Pielęgnacja
Parafina kosmetyczna – jak ją stosować i czy jest bezpieczna?
Parafina kosmetyczna wykorzystywana jest w pielęgnacji twarzy, włosów i całego ciała z uwzględnieniem dłoni i stóp. Można ją znaleźć także w składzie wielu kosmetyków. Znajduje zastosowanie też w leczeniu dolegliwości zdrowotnych.

Parafina dogłębnie nawilża, odżywia i natłuszcza skórę, a przy tym jest dla niej bardzo delikatna. Świetnie sprawdza się zimą, gdyż tworzy na skórze warstwę ochronną, która zabezpiecza ją przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Można ją również stosować do olejowania włosów, na pękającą skórę pięt i jako środek na łagodne zaparcia. Spis treści: Co to jest parafina kosmetyczna?  Zastosowanie parafiny kosmetycznej Przeciwwskazania do stosowania parafiny kosmetycznej Parafina w kosmetykach Co to jest parafina kosmetyczna? Parafina kosmetyczna to bezbarwny i bezwonny olej, złożony z ciekłych alkanów. Pozyskiwana jest w procesie destylacji ropy naftowej. Regularnie stosowana sprawia, że skóra staje się wygładzona, nawilżona i bardzo miękka w dotyku. Dodatkowo tworzy na skórze warstwę ochronną, dlatego świetnie sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych, na przykład przy mrozach. Dzięki temu zatrzymuje również wodę w skórze i zabezpiecza ją przed odwodnieniem i wysuszeniem. Sprawia, że bariera lipidowa naskórka staje się mocniejsza i szczelniejsza. Parafina jest delikatna dla skóry, nie podrażnia jej i wywołuje reakcji alergicznej, dlatego jest ona bezpieczna nawet dla skóry wrażliwej. Zastosowanie parafiny kosmetycznej Parafina znajduje wiele zastosowań zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i lekarskim. Powszechnie stosowana jest na suchą skórę rąk i nóg. W domu z powodzeniem może stosować ją także na włosy, a nawet na twarz. Parafina na dłonie i stopy Szczególnie popularna jest parafina do pielęgnacji dłoni . Zabiegi tego typu oferowane są przez większość gabinetów kosmetycznych, ale można je również wykonać w domu. Parafina nakładana...

Manicure
Tanie i proste sposoby na kruche i łamliwe paznokcie
Problem łamliwych paznokci dotyka wielu osób. Ich słaba kondycja często wynika ze złej diety i nieodpowiedniej pielęgnacji. Na kondycję paznokci wpływają także czynniki zewnętrzne: wilgoć, temperatura, zakażenia np. grzybicze. Aby nasze paznokcie były mocne i błyszczące należy wzbogacić dietę w cynk, magnez, biotynę i krzem. Oprócz unikania narażenia dłoni na długotrwałe działanie detergentów, zaleca się także regularne nawilżanie dłoni i kuracje wzmacniające płytkę.

    Kąpiel w oliwie i cytrynie Do 5 łyżek delikatnie podgrzanej oliwy dodaj sok wyciśnięty z połówki cytryny. Zanurz paznokcie w gotowej mieszance na kilka minut, po czym osusz papierowym ręcznikiem. Połączenie oliwy z cytryną sprawi, że Twoje paznokcie delikatnie się rozjaśnią, płytka wzmocni się a skórki będą miękkie i odżywione. Niezastąpiony olejek rycynowy Olejek rycynowy otrzymywany z rącznika pospolitego możemy dostać w aptece za kilka złotych. Jest on składnikiem wielu luksusowych kosmetyków do włosów, skóry i paznokci. Działa wzmacniająco i regenerująco na płytki paznokci. Pielęgnuje, także przesuszoną skórę dłoni. Olejek najlepiej przelać do pustego pojemniczka po lakierze i smarować płytkę dwa razy dziennie przez ok. 2-3 tygodnie. Parafinowa kuracja Parafina posiada właściwości natłuszczające, sama w sobie nie nawilża, lecz zatrzymuje wilgoć w skórze. Możemy ją kupić w sklepach internetowych i aptekach. Przed zabiegiem należy wykonać peeling dłoni np. z cukru i miodu. Parafinę podgrzewany w rondelku nad gorącą parą wodną. Smarujemy dłonie grubą warstwą kremu nawilżającego. Zanurzamy dłonie w ciepłej, lecz niegorącej parafinie. Powtarzamy ten krok trzy razy, po czym wyciągamy dłonie i zakładamy na nie bawełniane rękawiczki. Całość ściągamy po ok. 20 minutach. Domowa odżywka z siemienia lnianego Siemię lniane jest bogatym źródłem kwasów Omega-3, witamin z grupy B (B1 i B6) i witaminy E. Wspaniale regeneruje i wzmacnia łamliwe i kruche paznokcie. Wystarczy 2 łyżeczki siemienia zalać gorącą wodą, po ok 15 minutach odcedzić. Otrzymany gęsty żel może nam służyć do nacierania płytki paznokcia, możemy także zanurzyć w nim dłonie na ok. 20 minut....

Nasze akcje
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Asus Zenbook 14 OLED
Styl życia
Moc możliwości, którą zmieścisz w torebce - poznaj idealnego laptopa do pracy i rozrywki od ASUS
Współpraca reklamowa
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty
Pielęgnacja
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty - teraz mogę cieszyć się piękną cerą i nawilżonymi ustami!
Współpraca reklamowa
modelka trzyma RETI AGE Sesderma
Pielęgnacja
Kosmetyki z tym składnikiem znakomicie niwelują oznaki starzenia
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost