Peeling węglowy – opis zabiegu, efekty, opinie, cena
Peeling węglowy dogłębnie oczyści skórę, usunie zaskórniki, wągry, rozszerzone pory i trądzik. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak nie u każdego sprawdzi się równie dobrze! Sprawdźcie, jak wygląda zabieg, jakie są jego efekty i cena oraz kiedy nie można go wykonywać.

Peeling węglowy sprawia, że skóra jest dogłębnie oczyszczona i niesamowicie wygładzona. Szczególnie polecany jest dla osób, z cerą tłustą i problematyczną. To bezinwazyjna metoda wykonywana za pomocą maski węglowej i lasera.
Na czym polega peeling węglowy?
Peeling laserowy to zabieg, który polega na naświetlaniu skóry promieniem laserowym, która wcześniej została pokryta preparatem na bazie węgla. Najpierw dokładnie oczyszczamy skórę twarzy, a następnie kładziemy na nią emulsję węglową. Maska z węgla pozostawiana jest na 15 minut, aby wniknęła w skórę. Następnie wykonywane jest naświetlanie laserem - cząstki węgla absorbują promień lasera i stymulują nasze komórki.
Naświetlanie skutkuje mikroeksplozją kropel emulsji węglowej, co prowadzi do złuszczenia się naskórka i wygładzenia skóry. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego lasera z nakładką Black Doll.
Laserowy peeling węglowy - przed i po
Efekty peelingu węglowego są widoczne już po pierwszym zabiegu. Jednak największe zmiany przyniesie seria zabiegów 3-5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. Peeling węglowy jest świetną alternatywą dla peelingów chemicznych.
Efekty po peelingu węglowym:
- wygładzona i dokładnie oczyszczona skóry,
- mniejsze zaskórniki i wągry,
- zwężenie porów,
- zmniejszenie wydzielania sebum,
- zmniejszenie trądziku,
- rozjaśnianie zaczerwienień i przebarwień,
- ujednolicenie kolorytu skóry,
- spłycenie zmarszczek,
- regeneracja i odżywienie skóry,
- rozświetlenie cery.
Przeciwskazania do wykonania peelingu węglowego
Peeling węglowy jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, nie można go jednak wykonywać w przypadku:
- ciąży i okresu laktacji,
- cukrzycy,
- chorób tkanki łącznej,
- choroby nowotworowej,
- spożyciu produktów lub substancji światłouczulających, np. pokrzywy, dziurawca,
- przyjmowania antybiotyków lub zaraz po antybiotykoterapii,
- skóry wrażliwej na światło lasera,
- nadużywania alkoholu i narkotyków.
Laserowy peeling węglowy - cena
Cena zabiegu zależna jest od gabinetu i miejscu jego wykonywania. Koszt peelingu węglowego waha się zwykle w widełkach od 250 do 400 zł za jeden zabieg na twarz. Możemy dodatkowo wykonać peeling szyi i dekoltu, wtedy cena wzrasta o około 100 zł. Najkorzystniej jest zdecydować się na pakiet kilku zabiegów, wtedy cena jest o 15-30% niższa.
Peeling węglowy - opinie
Na naszym forum znajdziecie wątek dotyczący peelingu węglowego. Znajdują się tam cenne informacje dotyczące zabiegu oraz opinie po jego wykonaniu. Wizażanki zazwyczaj są bardzo zadowolone z tego zabiegu!