Pielęgnacja pośladków - jak powinna wyglądać i czy warto? Sticki Bawdy Beauty podbijają rynek
Pielęgnacja pośladków to nie wymysł. Jeśli chcemy cieszyć się gładką, rozświetloną i jędrną pupą, warto zadbać o nią tak samo, jak o cerę. Stosowanie peelingów i masek pozwoli na pozbycie się krostek i szorstkiej skóry.

- Marta Średnicka
Pielęgnacja pośladków brzmi dość nietypowo, jednak skóra w tym miejscu, jak każda inna, podatna jest na pojawianie się niedoskonałości. Jeśli często eksponujemy pośladki lub po prostu chcemy cieszyć się ich gładkim i zdrowym wyglądem, a przy tym dbać o ich elastyczność, to oprócz ćwiczeń podnoszących pupę, możemy zastosować odpowiednie kosmetyki. O pielęgnacji pośladków rozmawiamy z Sylwią Wiesenberg, która wypromowała trend w Stanach Zjednoczonych i założyła markę Bawdy Beauty, która skupia się właśnie wokół produktów do pośladków.
Czym różni się skóra pośladków od skóry twarzy i czy ma inne potrzeby?
Skóra pośladków jest bardzo delikatna, można powiedzieć, że delikatniejsza niż skóra na twarzy. Jedną z podstawowych różnic pomiędzy nimi są pory. Na pośladkach znajdziemy mieszki włosowe, które łatwo poddają się bakteriom i infekcjom, wywołując stany zapalene - tzw. trądzik na pośladkach. Co więcej, na pewno pośladki są bardziej chronione przed działaniem promieni słonecznych i dlatego na wakacjach, kiedy je odsłaniamy, należy pamiętać o częstych aplikacjach produktów z SPF, aby ich nie poparzyć.
Krosty na pośladkach, podobnie jak "gęsia skórka" są częstymi problemami, z którymi zmaga się skóra w tym miejscu. Nasila się to zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym. Przyczyniać się do tego może m.in. nieoddychająca bielizna, wahania hormonalne, geny, niewłaściwa dieta, czy siedzący tryb życia, a co za tym idzie tarcie. Czasami skóra jest też szorstka i wiotka, m.in. ze względu na brak aktywności fizycznej, ale też naturalną utratę jędrności.

Jak pielęgnować pośladki, żeby wyglądały zdrowo?
Pośladki możemy pielęgnować, m.in. stosując peelingi złuszczające. Tym samym obniżymy ryzyko pojawiania się krostek w tych miejscach. Możemy robić to kilka razy w tygodniu, masując również uda. Dobrym rozwiązaniem jest sięganie po produkty emolientowe. Silne preparaty oczyszczające niekoniecznie sprawdzą się na pośladkach. Zamiast nich, postawmy na nawilżenie. Możemy też zastosować naprzemienny zimny i ciepły prysznic. To poprawi jędrność skóry. Jeśli nie mamy możliwości skorzystania z produktów przeznaczonych do pielęgnacji pośladków, wystarczy wykorzystać produkty do twarzy, jak toniki, czy żele i pianki do mycia, a nawet preparaty punktowe.
Codzienna pielęgnacja pośladków jest tak samo ważna jak pielęgnacja skóry twarzy. Ja często żartuję, że jeśli kładę coś na twarz, może zaaplikować to też na pośladki. Taka pielęgnacja jest ważna, żeby były zdrowe, jedwabiście gładkie i żeby utrzymać elastyczność skóry. Oczywiście ćwiczenia są podstawą na jędrne i silne pośladki, ale nie zmienią one jakości skóry, która potrzebuje dodatkowych witamin, kolagenu i nawilżania.
Jakie zadanie pełni stick do pośladków?
Sylwia Wiesenberg stworzyła sticki do pośladków, które mogą zastąpić balsamy lub być uzupełnieniem dla maseczek. Mają formę kremowych sztyftów, którymi masuje się skórę w tym miejscu. Obecnie dostępne są dwa produkty - CBD Butt Balm o właściwościach regenerujących i relaksujących i Clay Butt Mask, która działa detoksykująco i ujędrniająco.
Bawdy Stick do pośladków jest stworzony do codziennej pielęgnacji. Jest mieszanką podstawowych składników, które są ważne dla zdrowia skóry i mięśni tych partii ciała. Ich rolą jest upiększenie oraz wygładzenie skóry, ukojenie mięśni po treningu, ujędrnienie skóry. Istotne jest też jej nawilżenie, czy odmłodzenie poprzez naturalne złuszczanie naskórka.
Bawdy Beauty oferuje też maseczki w płachcie.
Bawdy Butt Mask była pierwszą maseczką w płachcie na pośladki. Jest biodegradowana, jej składniki są czyste. Stworzyliśmy cztery jej rodzaje, które odpowiadają na różne potrzeby skóry - od trądziku, przez detoks, ujędrnienie, do nawilżania i rozświetlenia skóry. Te maseczki są moimi dziećmi, które reprezentują moją pasję do pośladków i oczywiście humorystycznego podejścia do życia, bo pielęgnacja skóry twarzy, ciała, pośladków musi nam przynosić uśmiech.
Pielęgnacja pośladków składająca się z kilku etapów nie jest wymysłem przemysłu kosmetycznego. Sylwia, jako trenerka osobista, znana w Polsce ze swoich ćwiczeń Tonique podkreśla, że skóra na pośladkach zasługuje na tyle samo, co skóra nóg, brzucha, czy dłoni.
Pomyśl ile godzin spędzamy, siedząc na pupie. Przez ile godzin nasze pośladki nie oddychają w legginsach, czy jeansach - należy im się kilka minut pielęgnacji i dotyku miłości.

Jakie składniki wykorzystywane są do pielęgnacji skóry na pupie?
Pielęgnacja pośladków może opierać się na produktach z zawartością mocznika, kwasu salicylowego, migdałowego, glikolowego, laktobionowego, hialuronowego, czy AHA, ale też olejów o niekomedogennym działaniu. Co jeszcze można stosować?
" /]
Czy w Stanach Zjednoczonych taka forma pielęgnacji jest popularna?
My przyznajemy - coś w tym jest!