klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fotolia, materiały PR
Pielęgnacja

Rewolucja w opalaniu - chroń swoją skórę z plastrem UV od La Roche-Posay!

Słońce, choć tak przez nas kochane, może być bardzo niebezpieczne dla naszej skóry. Świadomość na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą nieodpowiednia ekspozycja na promieniowanie UV co prawda wzrasta, ale wciąż jest niewystarczająca. Z badań La Roche-Posay & Ipsos wynika, że co druga osoba nigdy nie badała znamion u dermatologa**. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie skóry, marka prowadzi kampanię Chroń Swoją Skórę.
Materiał partnera
sierpień 23, 2016

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia rocznie diagnozuje się ponad 230 tys. przypadków czerniaka. Pomimo to, aż 8 na 10 osób* wciąż nie stosuje profilaktyki raka skóry – fakt ten pokazuje, jak bardzo potrzebna jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania ze słońca. Marka La Roche-Posay prowadzi kampanię Chroń Swoją Skórę, wyróżniając 3 Bezpieczne Kroki Opalania.

Krok 1 – Regularne badanie znamion

Popularne pieprzyki – choćby najbardziej niewinne – wymagają obserwacji. Zwłaszcza osoby, których skóra obfituje w dużą ilość znamion, powinny je regularnie badać. Dzięki akcji EUROMELANOMA, której wyłącznym partnerem w Polsce jest La Roche-Posay, od 10.05.2016 r. istnieje możliwość bezpłatnego przebadania zmian skórnych w wybranych gabinetach w całym kraju.

Laboratoria La Roche-Posay postanowiły stworzyć interaktywną platformę społecznościową. Jej zadaniem jest zachęcenie użytkowników do obserwacji znamion u siebie i u członków rodziny oraz konsultacji z dermatologiem w przypadku pojawienia się podejrzanych zmian. Poza kampanią wideo, platforma Skin Checker oferuje mnóstwo informacji o zagrożeniach związanych z rakiem skóry i wskazówek dotyczących bezpiecznego przebywania na słońcu. Demonstruje też metodę ABCDE: prosty sposób na identyfikację podejrzanych pieprzyków gołym okiem, stosowany w dermatologii. Skrót ABCDE oznacza się cechy charakterystyczne znamion, na które należy zwrócić uwagę:

A - asymetria
B - brzegi - poszarpane, nierównomierne
C – czerwony, czarny, niejednolity kolor
D - duży rozmiar
E - ewolucja, czyli zmiany zachodzące w obrębie znamienia

Krok 2 – Ochrona przeciwsłoneczna

FAKT: 73% ludzi nie zawsze nakłada krem przeciwsłoneczny na twarz**

To prawda! La Roche-Posay dobrze wie, że mimo świadomości ryzyka związanego z ekspozycją na słońce, wiele osób nie ma nawyku regularnego nakładania kremu przeciwsłonecznego.

Sporadyczna aplikacja kremu przeciwsłonecznego wpływa na jego skuteczność. La Roche-Posay opracowało gamę bardzo skutecznych konsystencji i zapachów, które nie tylko są chętniej stosowane, ale, co najważniejsze, skutecznie pomagają w profilaktyce raka skóry.

W 2016 roku La Roche-Posay wprowadza nowe produkty do gamy przeciwsłonecznej ANTHELIOS, aby zapewnić łatwą i skuteczną aplikację.

Barwiący żel-krem do twarzy, suchy w dotyku SPF 50+

 • bardzo wysoka ochrona w nowej, barwiącej konsystencji.
 • bez tłustych i białych śladów
 • wodoodporny
 • nie powoduje powstawania zaskórników

Niewidoczna mgiełka do twarzy SPF 50

 • lekka i niewidoczna
 • skuteczna ochrona przeciwsłoneczna
 • z orzeźwiającą wodą termalną z La Roche-Posay

Spray do ciała SPF 50+

 • nowa, lekka konsystencja
 • łatwo się rozprowadza, nie klei się
 • wodoodporny
 • bez tłustych i białych śladów
 • łatwa aplikacja

Krok 3 – Bezpieczne przebywanie na słońcu

Aby pomóc w wyrobieniu nawyku uważnego przebywania na słońcu, marka La Roche-Posay przygotowała coś wyjątkowego – pierwszy, interaktywny plaster UV.

W tym roku La Roche-Posay zacieśnia współpracę z dermatologami i wychodzi na przeciw pacjentom – a wszystko dzięki pierwszemu, elektronicznemu plastrowi UV. Plaster UV w założeniu ma codziennie uczyć, jak bezpiecznie korzystać ze słońca. Promuje bezpieczne, mądre zachowania z wykorzystaniem optymalnej i regularnej ochrony przed słońcem.

Jak działa Plaster UV?

Plaster UV posiada kilka warstw tuszu, które są wrażliwe na działanie promieni UV – zmienia kolor w zależności od dawki promieni UV, jaka dociera do użytkownika. Wystarczy zbliżyć Plaster do telefonu, by go zeskanować – dane zostaną automatycznie wczytane, a użytkownik otrzyma spersonalizowaną poradę.

Plaster UV jest cienki, wodoodporny i estetyczny. To innowacyjny produkt, który pomaga w wyrobieniu nawyku bezpiecznego korzystania ze słońca.

Marka La Roche-Posay rozda w tym roku 400 tysięcy Plastrów UV w 15 krajach – w tym także w Polsce. Już od maja są dostępne w wybranych gabinetach dermatologicznych.

Celem akcji jest nie tylko edukacja - uzyskane dane o zachowaniu użytkowników w czasie ekspozycji słonecznej pozwoli marce na udoskonalenie Plastra UV i wprowadzenie go już za rok do powszechnego użytku.

Plastry UV marki La Roche-Posay są dostępne w wybranych gabinetach dermatologicznych, o których lokalizację można zapytać dzwoniąc na infolinię La Roche-Posay: 22 33 58 750***

*Profilaktyka raka skóry. Światowe badanie Ipsos 2015.

**Badanie La Roche-Posay & Ipsos, 2015: 23 kraje, 19 569 osób.

***opłata zgodna z taryfą operatora

materiał sponsorowany

materiały PR
Pielęgnacja Innowacyjna ochrona skóry przed słońcem od La Roche Posay
Teraz jeszcze łatwiej zabezpieczycie swoją skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Sprawdźcie, które produkty marki La Roche Posay wam to umożliwią.
Materiał partnera
kwiecień 26, 2018

Dermatolodzy od lat podkreślają znaczenie odpowiedzialnego zachowania podczas ekspozycji słonecznej i stosowania ochrony przeciwsłonecznej dostosowanej do danego typu skóry. Pomimo licznych kampanii społecznych, nowotwory skóry wciąż stanowią 1/3 wszystkich nowotworów. Odpowiadając na potrzeby skóry wystawionej na działanie promieniowania UV oraz walcząc z barierami w stosowaniu ochrony przed słońcem marka La Roche-Posay stworzyła innowacyjne produkty z gamy Anthelios.  OCHRONA WRAŻLIWYCH OKOLIC OCZU ANTHELIOS ULTRA CREAM SPF 50+ Obawy przed podrażnieniem okolic oczu są jedną z głównych przyczyn pomijania ich podczas zabezpieczania się przed słońcem. Tymczasem okolice oczu są jedną z najbardziej podatnych na rozwój nowotworu skóry. Rak skóry na powiece stanowi około 5-10% wszystkich nowotworów skóry. Marka La Roche-Posay po raz pierwszy stworzyła najbardziej minimalistyczne formuły przeciwsłoneczne, nie zmniejszając równocześnie dostarczanej ochrony. Anthelios Ultra Cream SPF50+ posiada aż do 12 składników mniej w stosunku do poprzednich formuł. Nowe formuły tworzą ultra-odporny film na skórze, który chroni oczy przed podrażnieniami wynikającymi z przemieszczania się kosmetyku. Anthelios Ultra Cream SPF 50+ był testowany na wrażliwej skórze pod nadzorem dermatologa, a także po raz pierwszy na osobach z wrażliwością oczu oraz noszących szkła kontaktowe pod nadzorem okulisty.  Produkt: NIE szczypie w oczy według 81%; osób NIE przemieszcza się w okolice oczu według 84% osób;  NIE powoduje łzawienia według 90% osób ; NIE pozostawia lepkiej skóry według 67% osób.  Cena: ok. 64,90 zł OCHRONA SKÓRY  NIETOLERUJĄCEJ  SŁOŃCA Ochronę przeciwsłoneczną powinien stosować każdy – niezależnie od  wieku, karnacji czy typu skóry.  Szczególnie narażone na działanie słońca są osoby z alergią na  słońce, światłoczułością spowodowaną przyjmowaniem...

Przeczytaj
opalanie
Pielęgnacja Pigułka antykoncepcyjna, popularne leki na trądzik... Uwaga, to może powodować przebarwienia
Nie chcesz mieć na twarzy brązowych plam? Sprawdź, które substancje zwiększają ryzyko powstania posłonecznych przebarwień!
Matylda Nowak
sierpień 10, 2018

O szkodliwym działaniu słońca każdy już chyba słyszał. Ale nie wszyscy wiedzą, że pewne substancję czynią naszą skórę jeszcze bardziej wrażliwą na działanie jego promieni . Przez niektóre leki, składniki popularnych kosmetyków , olejki eteryczne oraz zioła, grożą nam słoneczne poparzenia , swędzące wysypki, a nawet szpecące skórę i niezwykle trudne do usunięcia przebarwienia . Warto unikać substancji fotouczulających, a jeśli nie ma takiej możliwości, w trakcie ich przyjmowania, chronić się przed słońcem . Zobacz także: Myślisz, że słońce wyleczy twój trądzik? Wprost przeciwnie! Skąd się biorą reakcje fototoksyczne? Nadwrażliwość na słońce często objawia się reakcjami fototoksycznymi. Dochodzi wtedy do  uszkodzenia komórek naskórka . Na skórze, która wcześniej była wystawiona na słońce, po kilku godzinach lub wręcz minutach, pojawiają się zmiany przypominające poparzenie . A dlaczego komórki skóry zostają uszkodzone? Bo substancja wywołująca reakcję fototoksyczną aktywuje w organizmie wytwarzanie wolnych rodników , które uszkadzają komórki skóry . I stąd właśnie biorą się wysypki, zaczerwienienia i przebarwienia . Innym powodem, dla którego pewne substancje mogą prowadzić do podrażnienia skóry lub jej przebarwienia, są ich silne właściwości złuszczające . Zmniejszają one warstwę rogową naskórka, a ona do pewnego stopnia chroni nas przed działaniem słońca.  Fot.: Pinterest Uwaga na te składniki kosmetyków Niestety, nie mamy dobrej wiadomości dla osób zmagających się z trądzikiem . Składniki wielu kosmetyków i stosowanych na skórę leków przeciwtrądzikowych uwrażliwiają skórę na działanie słońca. Jeśli w składzie stosowanego przez ciebie kosmetyku lub leku znajduje się  kwas azelainowy , nadtlenek benzoilu albo kwas salicylowy lepiej zrezygnuj z opalania lub smaruj buzię kremem z filtrem SPF50 ....

Przeczytaj